Nescefe Dolce Gusto

Kawa bezkofeinowa nie musi być nudna!

data aktualizacji: 21-12-2018, 10:53 – artykuł promocyjny

Często nie wyobrażamy sobie dnia bez przerwy na filiżankę czy kubek ulubionej kawy. Jednak, gdy mamy sięgnąć po jej bezkofeinowa wersję, niejednokrotnie dopadają nas wątpliwości. Czy będzie równie smaczna, co wybierany zazwyczaj napój? Okazuje się, że kawa bezkofeinowa skrywa nie tylko bogaty aromat, ale i niezwykłą historię.

Moda na kawę bezkofeinową pojawiła się stosunkowo niedawno. Nie każdy wie, że jej początki sięgają połowy XIX wieku. Legenda głosi, że poeta Johann Wolfgang von Goethe, szukając przyczyn swojej bezsenności w spożywanej często kawie, zwrócił się do chemika Ferdinanda Rungego z prośbą o przeanalizowanie składu chemicznego ziaren kawy pod względem jej unikalnych właściwości. W ten sposób została odkryta kofeina oraz jej wpływ na ludzki organizm. Odkrycie to stało się także początkiem istnienia kawy bezkofeinowej, którą rozpoczęto produkować na masową skalę już w XX wieku. Dziś ta wersja popularnego czarnego napoju cieszy podniebienia nie tylko tych, którzy z powodów zdrowotnych powinni ograniczyć spożycie kofeiny, ale także miłośników subtelnego kawowego aromatu.

Kawa bezkofeinowa nie musi być nudna!

Bogactwo smaku w różnych wariantach

Smakosze kawy z pewnością bez wahania potrafią wskazać swoją ulubioną wersję tego napoju. Co sprawia, że tak wielu z nas chętnie sięga po kawę? Okazuje się, że cenimy ją nie tylko ze względu na pobudzające właściwości, ale także jej głęboki smak oraz niepowtarzalny aromat. Ponadto jest ona dostępna w wielu wariantach – od intensywnego espresso, poprzez popularne cappuccino czy delikatne latte macchiato, aż do bardziej fantazyjnych wersji, takich jak np. frappe. Bogactwo możliwości i zamiłowanie do tego wyjątkowego smaku sprawiają, że coraz częściej w naszych domach pojawiają się również ekspresy do kawy. Dodatkowo niemal każdy z popularnych rodzajów kawy możliwy jest do przyrządzenia także w wersji bezkofeinowej, dzięki wykorzystaniu dostępnych na rynku urządzeń oraz produktów takich jak np. bezkofeinowe kapsułki Espresso Decaffeinato lub Cafe Au Lait Decaffeinato marki NESCAFÉ Dolce Gusto. Pozwala to cieszyć się smakiem pełnowartościowego i bezkofeinowego napoju w domowym zaciszu, bez rezygnacji z jego doskonałych proporcji i wyjątkowego aromatu.

kawa z mlekiem bezkofeinowa - Nescafe Dolce Gustoespresso bezkofeinowe - Nescafe Dolce Gusto


Nie tylko na pobudzenie

Poranek przy kawie to dla wielu z nas rutyna i nie ma w tym nic dziwnego – to właśnie rano potrzebny jest nam dodatkowy zastrzyk energii. Co jednak w chwili, gdy mamy ochotę delektować się jej aromatem także późnym popołudniem lub wieczorem? W takim momencie bezkofeinowy wariant będzie najlepszym wyborem – jego spożycie nie przysporzy problemów ze snem, pozwalając jednocześnie na odrobinę przyjemności w towarzystwie ulubionego smaku. Bezkofeinowa kawa to również godne zastępstwo tradycyjnej wersji czarnego napoju dla tych, którzy ze względów zdrowotnych powinni ograniczać lub wręcz unikać zawartej w niej kofeiny. Do tego grona należą nie tylko osoby zmagające się z nadciśnieniem, ale również te, które narażone są na stres lub zauważają u siebie problemy z koncentracją. Niewskazana jest również dla kobiet w ciąży i karmiących piersią mam. Serwowana przez domowe ekspresy ciśnieniowe kawa bezkofeinowa to także doskonała propozycja dla wszystkich pragnących skosztować swojego ulubionego rodzaju kawy w mniej oczywistej, jednak nie pozbawionej dobrze znanego smaku i aromatu, wersji.

espresso bezkofeinowe - Nescafe Dolce Gusto

Bogactwo możliwości, jakie oferuje nam kawa bezkofeinowa sprawia, że możemy delektować się nią na wiele sposobów, nie ryzykując utraty jej pożądanego smaku. Warto się o tym przekonać!
 

Kontakt w sprawie produktów:

Nestlé Polska S.A.
ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa
tel. +48 (22) 607 22 88
www: www.dolce-gusto.pl
mail: wyślij wiadomośćwww.nestle.pl

Serwis Konsumenta Nestlé Polska S.A.

ul. Łódzka 153
62-800 Kalisz
Tel. 800 174 902


NESCAFÉ DOLCE GUSTO
: ekspresy do kawy ciśnieniowe na kapsułki » kawy białe: Latte Macchiato » Cappuccino » kawy czarne: Espresso » Lungo » Grande » Americano » herbaty » czekolady » akcesoria: filiżanki, szklanki, łyżeczki » pojemniki i stojaki na kapsułki » inne akcesoria: kubek podróżny » odkamieniacz w płynie


Zobacz zdjęcia w galerii Nestlé Polska:

MINI ME szaro-czarnyEkspres Infinissima czarnyEkspres Movenzaekspres Drop Czerwony
Podobne artykuły
Jak podawać sałatki - ciekawe sposoby serwowania przekąsek

akcesoria kuchenne

Jak podawać sałatki - ciekawe sposoby serwowania...

Sałatki i zimne przekąski to nieodzowny element każdego przyjęcia. Lubimy by pięknie się prezentowały,... więcej...

Kawa bezkofeinowa nie musi być nudna!

akcesoria kuchenne

Kawa bezkofeinowa nie musi być nudna!

Często nie wyobrażamy sobie dnia bez przerwy na filiżankę czy kubek ulubionej kawy. Jednak, gdy mamy sięgnąć... więcej...