konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Podłoga w roli głównej

data aktualizacji: 03-02-2021, 09:59 – artykuł promocyjny

Podłogi są dosłowną i metaforyczną podstawą wnętrz. Nadają ton pomieszczeniu, sprawiają, że meble i dekoracje prezentują się wyjątkowo, a same w sobie mogą stanowić wyjątkowy element wyróżniający przestrzeń. Tak ważna część wystroju musi być modna, ale i ponadczasowa, wyjątkowa, ale nie przytłaczająca.

Podłoga w roli głównej

Zdj. 1 Dąb Caramel Jodła Klasyczna Piccolo, kolekcja PURE Classico Line, 
producent: Barlinek, www.barlinek.com.pl

Deski Barlineckie są nie tylko piękne, ale też niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. Znakomicie współpracują z ogrzewaniem podłogowym – mogą być montowane w systemie pływającym oraz poprzez klejenie do podłoża. Ich krzyżowa konstrukcja sprawia, że nie ulegają warunkom atmosferycznym i możemy być pewni ich jakości na lata. Współczesny design stawia na autentyczność i naturalność. Odrzuca podróbki, falsyfikaty i imitacje. Wraca do korzeni i pierwotnych materiałów – wełny, skóry, kamienia oraz przede wszystkim drewna. Korzystajmy z tego trendu, bo drewno we wnętrzach to coś więcej niż tylko modny wygląd. Drewno wykorzystywane przy aranżacji tworzy swoisty mikroklimat, ponieważ nieustannie „oddycha”, czyli wchłania wilgoć, gdy jest jej dużo i wypuszcza, gdy powietrze staje się zbyt suche. Drewno jest również wspaniałym izolatorem akustycznym i elektrycznym, doskonale akumuluje ciepło i jest świetnym rozwiązaniem dla alergików. Te wszystkie prozdrowotne walory drewna to jednak dopiero początek jego zalet.

Barlinek - Dąb Mont Blanc Medio, kolekcja PURE Line

Zdj. 2 Dąb Mont Blanc Medio, kolekcja PURE Line,
producent: Barlinek, www.barlinek.com.pl

Drewniana podłoga może mieć typowy „drewniany” kolor. Taka będzie najbardziej neutralna, piękna w naturalny sposób, z sękami i widocznym rysunkiem słojów. Ale jeżeli chcemy czegoś więcej, postawmy na drewnianą podłogę barwioną. Taką jak TASTES OF LIFE – kolekcja stworzona we współpracy z 4 projektantkami wnętrz, które określiły 20 najmodniejszych odcieni drewna. Kolory uzyskano dzięki unikalnej technologii podwójnego barwienia. Taka podłoga to połączenie autentyczności naturalnego drewna z designerskim sznytem. Kochając jednak klasykę wybrać możemy jodłę klasyczną, która w połączeniu z nowocześnie zaprojektowanym wnętrzem nadaje niepowtarzalnego charakteru i tworzy wyjątkowy klimat. Taką propozycję znajdujemy w kolekcji PURE Classico Line firmy Barlinek.

Dąb Bonet Medio, kolekcja Tastes of Life

Zdj. 3 Dąb Bonet Medio, kolekcja Tastes of Life,
producent: Barlinek, www.barlinek.com.pl

SENSES to więcej niż podłoga z drewna. Długie i szerokie jednopasmowe deski XXL (każda deska to 2200 cm długości i 21 cm szerokości), zaznaczone krawędzie, które powodują, że deski wydają się być jeszcze dłuższe, tworzą stylową optyczną iluzję. Strukturę drewna uwydatniono szczotkowaniem, a naturalny wygląd podłogi podkreślono poprzez wykończenie naturalnymi olejami lub matowym lakierem. Poszczególnym deskom w kolekcji nadane zostały subtelne wybarwienia utrzymane w kolorystyce ziemi.

Barlinek - Dąb Intense, kolekcja SENSES

Zdj. 4 Dąb Intense, kolekcja SENSES,
producent: Barlinek, www.barlinek.com.pl

Kontakt w sprawie produktów:

BARLINEK S.A.
Al. Solidarności 36
25-323 Kielce
tel. +48 41 333 11 11
www: www.barlinek.com.pl
mail: wyślij wiadomośćdeska Barlinecka » listwy przypodłogowe » produkty do pielęgnacji i montażu » podłogi sportowe
 

Zobacz zdjęcia w galerii BARLINEK:
Podobne artykuły
Drewniana podłoga w kuchni - dylematy inwestora

ściany i podłogi

Drewniana podłoga w kuchni - dylematy inwestora

Drewno to jeden z najstarszych materiałów wykorzystywanych w domach. Jest piękne, ponadczasowe i... więcej...

Efekt ombre - cieniowanie ścian

ściany i podłogi

Efekt ombre - cieniowanie ścian

Apetyt na cieniowanie ścian przywędrował ze świata mody. Teraz zagościł we wnętrzach tworząc niepowtarzalne... więcej...

Drewniana podłoga - jaki wzór i kolor wybrać

ściany i podłogi

Drewniana podłoga - jaki wzór i kolor wybrać

Drewniana podłoga zawsze wygląda elegancko i jest efektowna. Jednak przy jej układaniu powinniśmy uwzględnić... więcej...