konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2020

patron działu Meble kuchenne Peka

Organizacja strefy przechowywania w kuchni - porady eksperta

data aktualizacji: 14-11-2018, 07:11 – artykuł promocyjny

Dobra organizacja zwiększa funkcjonalność wnętrza, a o chaos w kuchni bardzo łatwo. Strefa zapasów i przechowywania wymaga zatem sprytnych rozwiązań dedykowanych do nowoczesnych mebli kuchennych. Duże garnki i ich przykrywki, krucha zastawa, przyprawy, sztućce, małe urządzenia AGD można schować tak, by były niewodoczne, ale jednocześnie łatwo dostępne. Ekspert firmy Rejs, która specjalizuje się w produkcji elementów wyposażenia i akcesoriów meblowych, wyjaśnia - jak urządzić miejsce do przechowywania by w kuchni panował porządek.

Organizacja strefy przechowywania w kuchni - porady eksperta

fot.: Szuflada płytka ażurowa z linii Variant idealnie sprawdzi się np. do przechowywania garnków i patelni


Przechowywanie to podstawa dobrej organizacji, która wynika z wielu czynników. Najważniejsze jest kompleksowe podejście do tej kwestii. Od dyscypliny i przestrzegania zasady by zawsze wszystko odkładać na miejsce, po dokładne planowanie zakupów. Do tego konieczne jest wcześniejsze przemyślane zaplanowanie stref, w których gromadzimy potrzebne rzeczy.

Wszystko powinno być zawsze pod ręką – co nie znaczy: na wierzchu

Przygotowywanie posiłków i sprzątanie po nich nie musi trwać w nieskończoność, ani budzić frustracji z powodu ciągłych poszukiwań i wiecznego rozgardiaszu. O ile niektóre rzeczy łatwo schować, to są też takie kuchenne produkty i akcesoria, które zwyczajnie lubią nieporządek. Dobrym przykładem są przyprawy – kto nie zna problemu wysypujących się i tracących aromat ziół?

Powstaje więc pytanie jak dobrze zorganizować strefę przechowywania i przygotowywania posiłków w kuchni, tak by rzeczywiście sprzyjała ona pracy? Kluczem jest wcześniejsze przemyślenie tego: czego, jak często i na którym etapie potrzebujemy. I – w związku z tym – gdzie najlepiej będzie to umieścić.

- Drugą kwestią jest optymalny dobór wyposażenia kuchennej zabudowy – czyli wybranie odpowiednich akcesoriów meblowych. Zastosowanie w szafkach – dolnych, górnych, rogowych a nawet wysokich, wysuwanych mechanizmów – carg i szuflad, pozwala przystosować kuchnię do potrzeb konkretnych użytkowników. Ułatwić dostęp i zachować porządek wśród zapasów i zastawy.wyjaśnia Damian Rybak, ekspert ds. produktu firmy REJS, polskiego producenta akcesoriów meblowych.

Przechowywanie w kuchni ? jak to zrobić?

fot.: Dwupoziomowy system Corner Optima tworzą dwie, wysuwane niezależnie od siebie półki o odpowiednio wyprofilowanych rantach

 

Organizery do szuflad – czyli drobiazgi w porządku

 

Ale po kolei. Zacznijmy od rzeczy najdrobniejszych – np. wspomnianych wcześniej przypraw. Zamiast przesypywać zioła do przypadkowych, nieforemnych puszek i pudełek, lub, co gorsza trzymać je w otwartych torebeczkach, znacznie lepiej przechowywać je w szklanych, szczelnie zamykanych słoiczkach. Odpowiednio wyeksponowane, umieszczone w organizatorze w płytkiej szufladzie (bez możliwości przesuwania się) pozwolą szybko znaleźć potrzebną w danej chwili przyprawę i zagwarantują jej świeżość.

Organizatory na przyprawy do szuflad Comfort Box

fot.: Organizatory na przyprawy do szuflad Comfort Box uniemożliwiają mieszanie się i przesuwanie słoiczków z ziołami, a jednocześnie odpowiednio je eksponują

- Korzystając z wykonanych z tworzywa, dostępnych w różnych rozmiarach organizatorów do szuflad marki REJS można uporządkować również inne produkty np. sztućce i niewielkie narzędzia kuchenne – korkociąg, nóż do pizzy itp. Wszystkie drobne i lubiące bałagan akcesoria znajdą swoje miejsce. Oferta obejmuje również inne systemy organizacji i uchwyty m.in. na… talerze. Za ich pomocą można bez trudu bezpiecznie i wygodnie przenieść zastawę do jadalni. dodaje Damian Rybak.

Organizery do szuflad ? czyli drobiazgi w porządku


Carga do szafek – czyli schowaj duże rzeczy

 

A co z produktami dużymi gabarytowo, a do tego często niewymiarowymi – garnkami, brytfannami, patelniami itp.? Te najwygodniej umieścić w pojemnych szafkach podblatowych. I znów – podobnie jak w przypadku drobiazgów, systemy wysuwne takie jak szuflady czy carga pozwolą na szybki i łatwy do nich dostęp.

- Aby optymalnie wykorzystać miejsce, warto dostosować wymiary szuflady do przedmiotów, które chcemy w niech przechowywać. W przypadku patelni sprawdzą się modele o wysokości 54 lub 86 mm, zaś garnków – 164 lub 204 mm. REJS proponuje różne rozwiązania – szuflady Comfort Box, wyróżniające się cienkimi boczkami Slim Box i wykonane z drutu, ażurowe szuflady z linii Variant.wyjaśnia Damian Rybak.

Dobrym miejscem do przechowywania dużych sprzętów i naczyń są też szafki rogowe. Pod warunkiem jednak, że i tu zatroszczymy się o montaż systemów wysuwnych. Znakomicie sprawdzą się kornery marki REJS np. Corner Front i Corner Comfort. Warto zwrócić uwagę na Corner Optima. Relingi i sam kształt półek tego systemu są delikatnie zaokrąglone w poszczególnych punktach, tak by zmieścić na nich jeszcze więcej rzeczy, które mają owalny lub okrągły kształt.


 

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Wymarzona kuchnia od projektu do realizacji

meble kuchenne

Wymarzona kuchnia od projektu do realizacji

Droga od pomysłu do realizacji bywa kręta i wyboista. Przekonała się o tym większość osób, które... więcej...

Koniec z niewykorzystaną przestrzenią pod zlewem

meble kuchenne

Koniec z niewykorzystaną przestrzenią pod zlewem

W poszukiwaniu dodatkowej przestrzeni w kuchni warto rozejrzeć się, gdzie jej najwięcej marnujemy. Taką... więcej...

Uchwyć trendy sezonu - uchwyty GTV

meble kuchenne

Uchwyć trendy sezonu - uchwyty GTV

Jak co roku trendów jest wiele, zawsze są pośród nich jednak takie, które wyraźnie... więcej...