konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2019

Funkcjonalna kuchnia w kształcie L (narożna)

data aktualizacji: 26-10-2018, 05:45 – artykuł promocyjny

Kuchnie narożne są bardzo praktyczne i odpowiednie do częstego gotowania, a ich otwarte przestrzenie można bez problemu połączyć z salonem czy jadalnią. Jeśli zależy Ci, by w pełni wykorzystać wszystkie zalety kuchni w kształcie „L“, musisz ją dobrze rozplanować.

Funkcjonalna kuchnia w kształcie L (narożna)

 

Kluczowa jest organizacja pracy

 

W przypadku wszystkich typów kuchni obowiązuje zasada organizacji pracy, która przedstawia się następująco: przechowywanie – mycie – gotowanie. Jeśli chodzi o ułożenie mebli (https://favi.pl/produkty/kategoria/meble-kuchenne) w kształcie "L", na jednym końcu blatu powinna się znajdować lodówka (sama lub w połączeniu z szafką na jedzenie), którą od zlewu oddzielałby blat do odkładania składników przygotowanych do dalszej obróbki. Pomiędzy zlewem a płytą grzewczą (kuchenką) powinna być umieszczona główna przestrzeń robocza, za nią natomiast część blatu przeznaczona do przekładania gorących garnków lub gotowych potraw.

WSKAZÓWKA:  Meble kuchenne w kształcie "L" pozwalają na eksperymenty z materiałem. Zdobądź się na odwagę i zaplanuj kuchnię w dwóch kontrastowych kolorach. Tak urządzona kuchnia będzie oryginalna i ponadczasowa.

Meble kuchenne w kształcie

fot.: Favi.pl

Przestrzeń w rogu blatu kuchennego jej zazywczaj trudniej dostępna, zwłaszcza jeśli jesteś drobnej postawy. Z tego względu można je wykorzystać do odkładania drobnych sprzętów AGD (ekspres, robot kuchenny, sokowirówka. Rozwiązanie to sprawdzi się jednak tylko wtedy, kiedy masz odpowiednio dużo przestrzeni do gotowania w innych częściach kuchni.

fot.: Favi.pl

W rogu kuchennego blatu można umieścić zlew, ale wówczas nie obejdzie się bez drobnej modyfikacji kształtu mebli. Róg szafki powinien być zaokrąglony lub skośny, co sprawi, że dostęp do zlewu będzie dużo lepszy. Rozwiązanie to sprawdzi się również w sytuacji, w której narożna część blatu stanowić będzie główną strefę roboczą.

fot.: Favi.pl

 

3 pomysły na ulepszenie kuchni w kształcie L

 

  • Kuchnia w kształcie "L" jest otwarta przestrzennie, ale jeśli ma łączyć się z salonem lub jadalnią, warto ją naturalnie „domknąć“. Najczęściej robi się to za pomocą stołu umieszczonego przy „wolnym“ końcu segmentu kuchennego. Rozwiązanie to ma wiele zalet – jeśli nikt akurat nie korzysta ze stołu, możesz wykorzystać jego blat jako dodatkową powierzchnię roboczą.
  • Jeśli w Twojej kuchni znajduje się zbyt mało przestrzeni roboczej, możesz ją powiększyć za pomocą tzw. wyspy. Mamy tu do czynienia z bardzo ciekawym rozwiązaniem nie tylko z punktu widzenia funkcjonalności pomieszczenia, ale również jego designu. Meble w kształcie "L" są wprost stworzone dla wysp z płytami grzewczymi lub blatem roboczym.
  • Meble kuchenne w kształcie "L" można również dopełnić ladą barową. Mamy tutaj do czynienia z kolejnym sposobem na poszerzenie przestrzeni roboczej i uatrakcyjnienie designu kuchni. Lada barowa świetnie sprawdzi się także jako stolik na szybkie posiłki.Najlepsze sklepy internetowe i stacjonarne czekają na Ciebie w jednym miejscu! Wraz z wyszukiwarką FAVI.pl już dziś wybierz idealne meble i akcesoria do swojej kuchni.


 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Favi.plPodobne artykuły
Funkcjonalna kuchnia według Max Kuchnie

projekty kuchni

Funkcjonalna kuchnia według Max Kuchnie

Projektując wystrój kuchni powinniśmy pamiętać, że oprócz estetyki kluczowe znaczenie ma... więcej...

Webinarium - Kuchnia w stylu skandynawskim

projekty kuchni

Webinarium - Kuchnia w stylu skandynawskim

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym webinarium KD Max. Tym razem będzie o tym, jak zaprojektować... więcej...

Nowe sposoby wykorzystania kuchni

projekty kuchni

Nowe sposoby wykorzystania kuchni

Obecnie kuchnia powoli przejmuje rolę salonu, stając się miejscem tętniącym życiem. Sprzyja temu przede... więcej...