patron działu Meble kuchenne Peka

Systemy elektrycznego wspomagania otwierania szafek i szuflad - naciśnij i otwórz

data aktualizacji: 24-09-2018, 08:46 – artykuł promocyjny

Odpowiednie rozplanowanie układu kluczowych sprzętów i stref pracy to warunek niezbędny do zapewnienia kuchni funkcjonalności. Dodatkowo praca w kuchni może stać się jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza, jeśli zadbamy o praktyczne akcesoria oraz wyposażenie naszych mebli, w gwarantujące wygodę i oszczędność czasu, systemy elektrycznego wspomagania otwierania szafek i szuflad. 

Systemy elektrycznego wspomagania otwierania szafek i szuflad - naciśnij i otwórz

Jeszcze do niedawna, systemy elektrycznego wspomagania otwierania były uznawane przez wiele osób za zupełnie niepotrzebny w kuchni gadżet. Wszak cóż może być trudnego w otwarciu szafki czy szuflady? Na przestrzeni ostatnich lat użytkownicy docenili jednak funkcjonalność tych mechanizmów. Obecnie są one pożądanym, a niekiedy wręcz nieodzownym elementem wyposażenia meblowej zabudowy. Systemy elektrycznego wspomagania otwierania gwarantują wygodę podczas wykonywania codziennych prac w kuchni, zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy zajęte lub brudne obie ręce i nie możemy otworzyć frontu bez jego ubrudzenia, odkładania trzymanych przedmiotów, lub wręcz proszenia kogoś o pomoc.

REJS Cargo Mini - System elektrycznego wspomagania otwierania

- Zasada działania mechanizmów wspomagania jest bardzo prosta. Wystarczy lekko nacisnąć front kolanem, łokciem czy biodrem, a otworzy się on praktycznie samoczynnie. Z kolei dłuższy dotyk – na przykład gdy opieramy się o szafkę, jest inaczej interpretowany przez system i nie inicjuje ruchu. – wyjaśnia Damian Rybak, specjalista ds. technicznych firmy REJS. System jest przydatny także przy zamykaniu szafek – nawet tych górnych, w których front uchyla się ku górze. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk i szafka zamknie się sama. Już nie trzeba przysuwać krzeseł, czy wyciągać ramion.


Uznane marki

Systemy elektrycznego wspomagania sprawdzają się w szafkach i szufladach różnego typu i o różnym przeznaczeniu. Z powodzeniem można je zastosować nawet ciężkich szufladach z systemem segregacji odpadów czy też w dużym wysokim cargo (nawet te o maksymalnej ładowności 90 kg). Mechanizmy te pozwalają także otworzyć lodówkę czy zmywarkę w zabudowie. Zastosowanie dobrej jakości prowadnic gwarantuje płynny ruch, a mechanizm cichego domyku – koniec niepotrzebnego huku podczas zamykania frontów.

REJS Cargo Maxi - System elektrycznego wspomagania otwieraniaREJS szuflady - Systemy elektrycznego wspomagania otwierania

Obecnie REJS swoim klientom proponuje systemy oferowane przez wiodących producentów akcesoriów meblowych – w tym marki Blum. Rozwiązania te są w pełni kompatybilne z systemami producenta z Rypina.


Nie tylko w kuchni

Kuchnia, to nie jedyne miejsce, w którym sprawdzają się systemy elektrycznego wspomagania. Łazienka, garderoba, salon i sypialnia to pozostałe pomieszczenia, w których warto pokusić się o zastosowanie tych mechanizmów. Ich walory docenimy przede wszystkim w przypadku frontów bezuchwytowych, a także tam gdzie jest wyjątkowo mało miejsca.

- Systemy montowane są wewnątrz korpusów szaf i szafek, dlatego też dla postronnego obserwatora są kompletnie niezauważalne. Dzięki temu, sprawdzą się nawet w meblach klasycznych i stylizowanych, w których widoczne elementy osprzętu mogłoby budzić niepotrzebny dysonans między technologią, a klasycznymi formami mebli. Co ważne, nawet w przypadku awarii i braku zasilania, dostęp do zawartości szafek nie jest niczym utrudniony - wówczas fronty można otworzyć mechaniczne. Dodatkowo zaawansowana technologia pozwoliła zminimalizować zużycie prądu do tak niskiego poziomu, że jest on w zasadzie niezauważalny. – wyjaśnia Damian Rybak.

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćakcesoria meblowe z drutu, stali, aluminium do: szafek niskich, wysokich, narożnych i wiszących » systemy relingowe » kolumny i wsporniki » organizery » nogi i nóżki » uchwyty aluminiowe » profile aluminiowe » listwy aluminiowe » szkło dekoracyjne


Zobacz zdjęcia w galerii REJS:
Podobne artykuły
Blaty kuchenne Franke - doskonałość w trzech odsłonach

meble kuchenne

Blaty kuchenne Franke - doskonałość w trzech odsłonach

Dobrze dobrany blat stanowi podstawę funkcjonalnej strefy roboczej w kuchni. To na nim przygotowujemy posiłki,... więcej...

Więcej niż kuchnia - RUST podczas MAKING ROOM - Housing for Changing America

meble kuchenne

Więcej niż kuchnia - RUST podczas MAKING ROOM...

Ogromnym sukcesem może pochwalić się firma Ernest Rust. Od 14 listopada 2017 roku zaprojektowane przez... więcej...

Nowoczesna kuchnia w szklanym wydaniu

meble kuchenne

Nowoczesna kuchnia w szklanym wydaniu

Nowoczesna kuchnia w szklanym wydaniu - znajdź swoje inspiracje w poniższym artykule. Kuchnia to serce domu,... więcej...