konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

patron działu Meble kuchenne Peka

Systemy elektrycznego wspomagania otwierania szafek i szuflad - naciśnij i otwórz

data aktualizacji: 26-06-2019, 07:15 – artykuł promocyjny

Odpowiednie rozplanowanie układu kluczowych sprzętów i stref pracy to warunek niezbędny do zapewnienia kuchni funkcjonalności. Dodatkowo praca w kuchni może stać się jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza, jeśli zadbamy o praktyczne akcesoria oraz wyposażenie naszych mebli, w gwarantujące wygodę i oszczędność czasu, systemy elektrycznego wspomagania otwierania szafek i szuflad. 

Systemy elektrycznego wspomagania otwierania szafek i szuflad - naciśnij i otwórz

Jeszcze do niedawna, systemy elektrycznego wspomagania otwierania były uznawane przez wiele osób za zupełnie niepotrzebny w kuchni gadżet. Wszak cóż może być trudnego w otwarciu szafki czy szuflady? Na przestrzeni ostatnich lat użytkownicy docenili jednak funkcjonalność tych mechanizmów. Obecnie są one pożądanym, a niekiedy wręcz nieodzownym elementem wyposażenia meblowej zabudowy. Systemy elektrycznego wspomagania otwierania gwarantują wygodę podczas wykonywania codziennych prac w kuchni, zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy zajęte lub brudne obie ręce i nie możemy otworzyć frontu bez jego ubrudzenia, odkładania trzymanych przedmiotów, lub wręcz proszenia kogoś o pomoc.

REJS Cargo Mini - System elektrycznego wspomagania otwierania

- Zasada działania mechanizmów wspomagania jest bardzo prosta. Wystarczy lekko nacisnąć front kolanem, łokciem czy biodrem, a otworzy się on praktycznie samoczynnie. Z kolei dłuższy dotyk – na przykład gdy opieramy się o szafkę, jest inaczej interpretowany przez system i nie inicjuje ruchu. – wyjaśnia Damian Rybak, specjalista ds. technicznych firmy REJS. System jest przydatny także przy zamykaniu szafek – nawet tych górnych, w których front uchyla się ku górze. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk i szafka zamknie się sama. Już nie trzeba przysuwać krzeseł, czy wyciągać ramion.


Uznane marki

Systemy elektrycznego wspomagania sprawdzają się w szafkach i szufladach różnego typu i o różnym przeznaczeniu. Z powodzeniem można je zastosować nawet ciężkich szufladach z systemem segregacji odpadów czy też w dużym wysokim cargo (nawet te o maksymalnej ładowności 90 kg). Mechanizmy te pozwalają także otworzyć lodówkę czy zmywarkę w zabudowie. Zastosowanie dobrej jakości prowadnic gwarantuje płynny ruch, a mechanizm cichego domyku – koniec niepotrzebnego huku podczas zamykania frontów.

REJS Cargo Maxi - System elektrycznego wspomagania otwieraniaREJS szuflady - Systemy elektrycznego wspomagania otwierania

Obecnie REJS swoim klientom proponuje systemy oferowane przez wiodących producentów akcesoriów meblowych – w tym marki Blum. Rozwiązania te są w pełni kompatybilne z systemami producenta z Rypina.


Nie tylko w kuchni

Kuchnia, to nie jedyne miejsce, w którym sprawdzają się systemy elektrycznego wspomagania. Łazienka, garderoba, salon i sypialnia to pozostałe pomieszczenia, w których warto pokusić się o zastosowanie tych mechanizmów. Ich walory docenimy przede wszystkim w przypadku frontów bezuchwytowych, a także tam gdzie jest wyjątkowo mało miejsca.

- Systemy montowane są wewnątrz korpusów szaf i szafek, dlatego też dla postronnego obserwatora są kompletnie niezauważalne. Dzięki temu, sprawdzą się nawet w meblach klasycznych i stylizowanych, w których widoczne elementy osprzętu mogłoby budzić niepotrzebny dysonans między technologią, a klasycznymi formami mebli. Co ważne, nawet w przypadku awarii i braku zasilania, dostęp do zawartości szafek nie jest niczym utrudniony - wówczas fronty można otworzyć mechaniczne. Dodatkowo zaawansowana technologia pozwoliła zminimalizować zużycie prądu do tak niskiego poziomu, że jest on w zasadzie niezauważalny. – wyjaśnia Damian Rybak.

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Jak połączyć ze sobą dwa blaty

meble kuchenne

Jak połączyć ze sobą dwa blaty

Rozwiązaniem, które pozwala na solidne i estetyczne poziome połączenie dwóch blatów... więcej...

Uchwyty do szafek

meble kuchenne

Uchwyty do szafek

Uchwyty, gałki i klamki, a także niewidoczne mechanizmy otwierania szafek kuchennych to bardzo istotny element... więcej...

Hokery w kuchni - przykładowe aranżacje

meble kuchenne

Hokery w kuchni - przykładowe aranżacje

Coraz częściej w domowych kuchniach pojawiają się barki i wyspy kuchenne z wydzieloną strefą do siedzenia.... więcej...