stopka patrona Electrolux

Jak dbać o sprzęty AGD w kuchni?

data aktualizacji: 05-09-2018, 09:29 – artykuł promocyjny

Zalanie, przypalenie, uszkodzenia mechaniczne oraz nieprawidłowe użytkowanie to najczęstsze przyczyny awarii urządzeń AGD znajdujących się w naszych kuchniach. Abyśmy mogli jak najdłużej cieszyć się ich funkcjonalnością i żywotnością, powinniśmy właściwie je pielęgnować. Poniżej kilka cennych wskazówek, w jaki sposób dbać o sprzęty AGD.

Jak dbać o sprzęty AGD w kuchni?

Studio Vigo - Max Kuchnie


Systematyczna pielęgnacja

Sprzęty AGD przede wszystkim powinny być regularnie czyszczone. Po każdym, nawet jednorazowym użyciu danego urządzenia, powinniśmy go przetrzeć z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub nawet samą wilgotną ścierką. Unikajmy zostawiania plam na płycie grzewczej powstałych podczas gotowania czy smażenia, gdyż potem zasychają i trudniej jest je usunąć. W przypadku lodówki pozostawione na dłużej zabrudzenia mogą dodatkowo doprowadzić do rozwijania się bakterii i psucia przechowywanej żywności.

Studio Drewmax Max KuchnieStudio Little White House Max Kuchnie

    Studio Drewmax - Max Kuchnie                             Studio Little White House - Max Kuchnie


Odpowiednie preparaty

Nie ma jednego uniwersalnego preparatu, którym umyjemy wszystkie urządzenia kuchenne. Do każdego rodzaju powierzchni przeznaczony jest odpowiedni środek czyszczący. Warto przede wszystkim unikać używania agresywnych preparatów, zawierających żrące kwasy, wybielacze lub chlor, gdyż mogą one uszkodzić powierzchnię sprzętów AGD, przez co zabrudzenia będą jeszcze łatwiej się osadzać. Warto również zaopatrzyć się w miękką ściereczkę, np. z mikrofibry, zamiast używać szorstkich gąbek. Wszystkie środki czyszczące powinniśmy stosować z zaleceniami na etykietce i wyłącznie do przeznaczonych powierzchni.

Studio Vente Max KuchnieStudio Wega Max Kuchnie

Studio Vente - Max Kuchnie                                       Studio Wega - Max Kuchnie


Zgodnie z zaleceniami producenta

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące użytkowania, czyszczenia i pielęgnacji urządzeń producenci sprzętów AGD umieszczają w instrukcjach obsługi oraz na swoich oficjalnych stronach. Warto zapoznać się z tymi zaleceniami, zanim przystąpimy do pielęgnacji urządzeń. Porady od producenta przydadzą się szczególnie osobom, które wcześniej nie miały styczności z danym sprzętem i nie wiedzą jak prawidłowo go użytkować, np. po zmianie kuchenki gazowej na płytę indukcyjną. Pamiętajmy również o tym, iż nieprawidłowo wykonywane przez nas czynności pielęgnacyjne mogą doprowadzić do utraty gwarancji.

Kontakt w sprawie produktów:

Max Kuchnie
Centrala Ul. Cetnarskiego 35
37-100 Łańcut
tel. +48 (17) 711 00 45, 801 911 225
www: www.maxkuchnie.pl
mail: wyślij wiadomośćMax Kuchnie to sieć studiów mebli kuchennych i sprzętu AGD o zasięgu ogólnopolskim. Łączy w sobie doświadczenie profesjonalnych projektantów i producentów mebli kuchennych oraz wysoką jakość sprzętu AGD wiodących marek. Razem tworzą nową usługę na rynku.

baterie kuchenne/ dozowniki » piekarniki kuchenne » suszarki » chłodziarki » kuchnie » pralki » pralko-suszarki » szuflady podgrzewające » ekspresy do kawy » małe AGD » zlewy kuchenne » kuchenki mikrofalowe » okapy kuchenne » płyty grzejne » zmywarki

Zobacz zdjęcia w galerii Max Kuchnie:

aranżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchnie
Podobne artykuły
Pięć klasyków Franke, które wygrywają #10yearschallenge

sprzęt AGD

Pięć klasyków Franke, które wygrywają #10yearschallenge

Od początku roku social media żyją akcją #10yearschallenge. Miliony odsłon hasztagu pokazały nie tylko... więcej...

Kolekcja naczyń z podgrzewaczami marki Altom Design

sprzęt AGD

Kolekcja naczyń z podgrzewaczami marki Altom Design

Ciepłe, ciepłe i ciągle ciepłe…. Potrawy podane na stół, które nie stygną? Teraz... więcej...

Kuchnia bezpieczna dla dziecka

sprzęt AGD

Kuchnia bezpieczna dla dziecka

Równoczesne przygotowywanie obiadu i opieka nad dzieckiem to zadanie niełatwe. Wystarczy chwila nieuwagi,... więcej...