konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

stopka patrona Electrolux

Jak dbać o sprzęty AGD w kuchni?

data aktualizacji: 05-09-2018, 09:29 – artykuł promocyjny

Zalanie, przypalenie, uszkodzenia mechaniczne oraz nieprawidłowe użytkowanie to najczęstsze przyczyny awarii urządzeń AGD znajdujących się w naszych kuchniach. Abyśmy mogli jak najdłużej cieszyć się ich funkcjonalnością i żywotnością, powinniśmy właściwie je pielęgnować. Poniżej kilka cennych wskazówek, w jaki sposób dbać o sprzęty AGD.

Jak dbać o sprzęty AGD w kuchni?

Studio Vigo - Max Kuchnie


Systematyczna pielęgnacja

Sprzęty AGD przede wszystkim powinny być regularnie czyszczone. Po każdym, nawet jednorazowym użyciu danego urządzenia, powinniśmy go przetrzeć z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub nawet samą wilgotną ścierką. Unikajmy zostawiania plam na płycie grzewczej powstałych podczas gotowania czy smażenia, gdyż potem zasychają i trudniej jest je usunąć. W przypadku lodówki pozostawione na dłużej zabrudzenia mogą dodatkowo doprowadzić do rozwijania się bakterii i psucia przechowywanej żywności.

Studio Drewmax Max KuchnieStudio Little White House Max Kuchnie

    Studio Drewmax - Max Kuchnie                             Studio Little White House - Max Kuchnie


Odpowiednie preparaty

Nie ma jednego uniwersalnego preparatu, którym umyjemy wszystkie urządzenia kuchenne. Do każdego rodzaju powierzchni przeznaczony jest odpowiedni środek czyszczący. Warto przede wszystkim unikać używania agresywnych preparatów, zawierających żrące kwasy, wybielacze lub chlor, gdyż mogą one uszkodzić powierzchnię sprzętów AGD, przez co zabrudzenia będą jeszcze łatwiej się osadzać. Warto również zaopatrzyć się w miękką ściereczkę, np. z mikrofibry, zamiast używać szorstkich gąbek. Wszystkie środki czyszczące powinniśmy stosować z zaleceniami na etykietce i wyłącznie do przeznaczonych powierzchni.

Studio Vente Max KuchnieStudio Wega Max Kuchnie

Studio Vente - Max Kuchnie                                       Studio Wega - Max Kuchnie


Zgodnie z zaleceniami producenta

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące użytkowania, czyszczenia i pielęgnacji urządzeń producenci sprzętów AGD umieszczają w instrukcjach obsługi oraz na swoich oficjalnych stronach. Warto zapoznać się z tymi zaleceniami, zanim przystąpimy do pielęgnacji urządzeń. Porady od producenta przydadzą się szczególnie osobom, które wcześniej nie miały styczności z danym sprzętem i nie wiedzą jak prawidłowo go użytkować, np. po zmianie kuchenki gazowej na płytę indukcyjną. Pamiętajmy również o tym, iż nieprawidłowo wykonywane przez nas czynności pielęgnacyjne mogą doprowadzić do utraty gwarancji.

Kontakt w sprawie produktów:

Max Kuchnie
ul. Cetnarskiego 35/37
37-100 Łańcut
tel. +48 17 777 39 20
www: www.maxkuchnie.pl
mail: wyślij wiadomośćMax Kuchnie to sieć studiów mebli kuchennych i sprzętu AGD o zasięgu ogólnopolskim. Łączy w sobie doświadczenie profesjonalnych projektantów i producentów mebli kuchennych oraz wysoką jakość sprzętu AGD wiodących marek. Razem tworzą nową usługę na rynku.

baterie kuchenne/ dozowniki » piekarniki kuchenne » suszarki » chłodziarki » kuchnie » pralki » pralko-suszarki » szuflady podgrzewające » ekspresy do kawy » małe AGD » zlewy kuchenne » kuchenki mikrofalowe » okapy kuchenne » płyty grzejne » zmywarki

Zobacz zdjęcia w galerii Max Kuchnie:

aranżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchnie
Podobne artykuły
Rodzaje i funkcje płyt kuchennych

sprzęt AGD

Rodzaje i funkcje płyt kuchennych

Płyta kuchenna może być gazowa, ceramiczna, elektryczna albo indukcyjna. Do tego producenci oferują wariant... więcej...

Rodzaje i funkcje zmywarek

sprzęt AGD

Rodzaje i funkcje zmywarek

Jeszcze kilka lat temu posiadanie zmywarki do naczyń było luksusem, dziś już jest ona prawie w każdym... więcej...

Czym różni się wyciąg od pochłaniacza

sprzęt AGD

Czym różni się wyciąg od pochłaniacza

Okap jest urządzeniem, które jest stosowane w kuchniach w celu usuwania nadmiernej ilości pary wodnej... więcej...

Partnerzy

Ciarko Design

Electrolux    Falmec

Lacanche   Ronic

Hafele    Franke


Emako
  Okapykuchenne.pl

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

konkurs łazienkowy 2022