konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Sposoby na zagospodarowanie przestrzeni dolnych szafek narożnych

data aktualizacji: 26-06-2019, 07:15 – artykuł promocyjny

Zastawa, garnki, akcesoria, sprzęt AGD, zapasy oraz szereg mniej i bardziej przydatnych drobiazgów - lista przedmiotów, które musimy zmieścić w kuchni, jest naprawdę długa. Ponieważ zajmują one dużo miejsca, konieczne jest maksymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Dużą pojemnością charakteryzują się dolne szafki rogowe. Często jednak, z powodu trudnego dostępu, pozostają one nie w pełni zagospodarowane. Dostępne są akcesoria meblowe, na przykład systemy „rogowe” marki REJS, które pozwolą wykorzystać w pełni ich potencjał i przestrzeń.

Sposoby na zagospodarowanie przestrzeni dolnych szafek narożnych

- Z doświadczenia wiemy, że największe trudności w aranżacji sprawiają dolne szafki rogowe. Niezależnie od ich konfiguracji, zazwyczaj niewielkie fronty skutecznie ograniczają dostęp do wnętrza. Tymczasem w sklepach znaleźć można sporo systemów i akcesoriów, które rozwiązują ten problem. Obrotowe kosze, wysuwane kornery i specjalnie wyprofilowane półki ułatwiają dostęp do produktów i podnoszą komfort pracy w kuchni. Pozostaje tylko wybrać taki system, który spełni nasze oczekiwania i będzie pasował do zabudowy. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. technicznych firmy REJS. Co mamy do wyboru?


Półki obrotowe

Pierwszym rozwiązaniem, pozwalającym efektywnie wykorzystać szafkę rogową, są półki obrotowe. Zamocowane na centralnie położonym, pionowym drążku ażurowe kosze, obracając się, zapewniają dostęp do wszystkich stojących w głębi szafki produktów. Rożne rozmiary i formy koszy (oferta REJS obejmuje modele o kształcie koła, półkola lub ¾ koła), a także różnorodne opcje wykończenia, pozwalają wybrać system odpowiedni do danego „rogu”.

- Co istotne, decydując się na półki obrotowe nie musimy się martwić szerokością frontu. System ten sprawdza się nawet w szafkach o niestandardowych rozmiarach. Wystarczy dopasować średnicę koszy, odpowiednio zamocować drążek i gotowe – wyjaśnia Damian Rybak.

REJS - półki obrotowe

półki obrotowe


Półki wysuwane

Drugą propozycją, która zapewnia jeszcze lepsze wykorzystanie przestrzeni szafki narożnej, jest system Corner Optima REJS. Składa się on z dwóch wysuwanych niezależnie od siebie, odpowiednio wyprofilowanych półek zbudowanych z wysokiej klasy płyty meblowej. Dzięki niewysokim, drucianym relingom możemy w nich przechowywać większą liczbę produktów. Obręcze te zabezpieczają je dodatkowo przed upadkiem. Półki Corner Optima wysuwamy w dwóch sekwencjach, za pomocą płynnego, falistego ruchu. Mechanizm działa sprawnie nawet przy maksymalnym obciążeniu, które wynosi 15 kg na półkę. Teraz system REJS dostępny jest w dwóch kolorach – uniwersalnej bieli lub modnym antracycie.

REJS - Corner OptimaREJS - Corner Optima

Corner Optima


Kornery

Corner Comfort i Corner Front to kolejne systemy marki REJS, pozwalające optymalnie wykorzystać pojemność szafek narożnych. Pierwszy z nich składa się z dwóch dwupoziomowych części. Aby ułatwić dostęp do przechowywanych produktów, każdą z nich można całkowicie wysunąć z korpusu mebla. Regulacja wysokości położenia koszy zapewnia natomiast możliwość idealnego dopasowania do indywidualnych potrzeb. Zachowanie porządku na półkach będzie jeszcze łatwiejsze, jeśli zastosujemy przegrody do organizacji wewnętrznej. Z kolei w systemie Corner Front wysuwany jest tylko jeden kosz - ten, do którego przytwierdzony jest front szafki. Drugi - dwupoziomowy podczas otwierania szafki przesuwa się z jej głębi w kierunku frontu, tak by dostęp do zapasów, czy zastawy był jak najłatwiejszy.

REJS - Corner ComfortREJS Corner Front

Corner Comfort                                                          Corner Front  

Corner Comfort i Corner Front marki REJS dostępne są obecnie w kilku odsłonach. W wersji ze srebrnym stelażem mają dno ażurowe (wykonane z drutu) lub dno z białej tacki z tworzywa. Nowa wersja obu systemów ma grafitowy stelaż i kosze z dnem z grafitowej płyty wiórowej z obrzeżem chromowanym. Ładowność systemów to odpowiednio 25 i 35 kg.

www.rejs.eu

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Chwyć swoją kuchnię za rogi - szafki narożne

meble kuchenne

Chwyć swoją kuchnię za rogi - szafki narożne

Być może zdarzało Ci się poczuć tę bezsilność - cokolwiek zrobisz i tak nie wygospodarujesz dość... więcej...

Krótka historia marki RUST z pobytu na targach MEBLE POLSKA 2018

meble kuchenne

Krótka historia marki RUST z pobytu na targach...

Za nami targi Meble Polska 2018 w Poznaniu. To niezwykłe wydarzenie, które odbyło się w Poznaniu... więcej...

Kolorowe wykończenia w kuchni

meble kuchenne

Kolorowe wykończenia w kuchni

W większości polskich kuchni w dalszym ciągu królują meble w wykończeniu białym, szarym lub brązowym.... więcej...