Nescefe Dolce Gusto

Segregacja nie taka straszna

data aktualizacji: 26-06-2019, 07:16 – artykuł promocyjny

Obowiązujące od lipca 2017 roku rozporządzenie Ministra Środowiska nakłada na nas obowiązek segregacji odpadów według nowych zasad -  na pięć frakcji. W wielu miejscowościach zmiany zostały już wprowadzona, a w kolejnych samorządy przygotowują się do ich wdrożenia. 

Segregacja nie taka straszna


Zasady selektywnej zbiórki odpadów 

Zgodnie z ustawą, odpady segregować powinniśmy na pięć frakcji. Każda z nich ma trafiać do pojemnika (worka) oznaczonego innym kolorem. I tak:

  • tworzywa sztuczne i metale to kontener żółty
  • papier - niebieski
  • szkło – zielony (a opcjonalnie szkło bezbarwne - biały)
  • odpady biodegradowalne - brązowy
  • zmieszane odpady komunalne – inny kolor.


Odpady problemowe, takie jak: zużyte baterie i leki, odpady wielkogabarytowe (np. stare meble) i remontowo-budowlane, a także elektroodpady (np. zużyty sprzęt AGD i RTV) nie mogą być wrzucane do żadnego z wyżej wymienionych pojemników. Muszą być przekazywane odrębnie.


Zorganizuj się

Segregacja odpadów zaczyna się w naszej kuchni - to właśnie w tym pomieszczeniu produkujemy najwięcej śmieci. Tylko jak ją zorganizować. Aby móc wygodnie i efektywnie segregować odpady, powinniśmy pomieścić w swojej kuchni kilka sporych pojemników. Nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza w przypadku niewielkiego pomieszczenia. Dzięki wykorzystaniu akcesoriów meblowych, takich jak np. systemy segregacji odpadów REJS, jest to jednak możliwe.

Rejs - systemy segregacji odpadów

>>> Zobacz pojemniki na odpady z oferty firmy REJS

Zanim przystąpimy do zorganizowania domowej strefy segregacji odpadów, musimy najpierw dokładnie przeanalizować fakty. Podstawowym pytaniem, na które musimy udzielić sobie odpowiedzi jest ile i jakie śmieci na ogół wyrzucamy. Czy kupujemy napoje w butelkach plastikowych, czy szklanych? A może zużywamy sporo papieru? Co z lekami i wyrobami medycznymi? Czy wyrzucamy je tylko okazjonalnie, czy też dość często? Istotne jest również to, czy możemy sobie pozwolić na organizację kompostownika przy domu, czy też mieszkamy w bloku lub kamiennicy.

- Odpowiedzi na te wszystkie pytania pozwolą się zorientować jakich pojemników naprawdę potrzebujemy. I – co równie istotne – jaką powinny mieć one pojemność. - mówi Damian Rybak doradca techniczny firmy REJS, producenta akcesoriów meblowych.

Najlepszym miejscem na usytuowanie koszy jest wnętrze kuchennej szafki lub szuflady. To tu generujemy większość śmieci. W celu usprawnienia codziennej segregacji odpadów, warto również sięgnąć po funkcjonalne akcesoria meblowe – kosze, prowadnice, pokrywy.

Rejs - systemy segregacji odpadów Rejs - systemy segregacji odpadów

Różne rozmiary koszy pozwolą dostosować system do potrzeb i przyzwyczajeń użytkownika. Te największe warto przeznaczyć na odpady zmieszane – tych bowiem generujemy najwięcej, mniejsze – na inne frakcje.

Decydując się na umieszczenie w szufladzie kilku pojemników, nie musimy się martwić o swobodny dostęp do nich. Prowadnice pełnego wysuwu i miękki dociąg zapewnią nam bowiem bezproblemowy wgląd do wszystkich koszy, nawet do tych schowanych w głębi. Opcjonalne elektroniczne wspomaganie otwierania pozwoli otworzyć szufladę lekkim ruchem biodra czy kolana. System ten bardzo przydaje się podczas przygotowywania posiłków np. gdy mamy brudne dłonie. Szczelne pokrywy – zarówno te pojedyncze, jak również te obejmujące na raz wszystkie pojemniki – ochronią przez przykrym zapachem.

- Warto również zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie systemu. Oferowana przez systemy REJS ładowność na poziomie do 20 kg, zapewni bezproblemowe korzystanie z szuflad. Nawet gdy śmieci zbierze się sporo. – dodaje Damian Rybak.

www.rejs.eu

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Smak dzieciństwa zamknięty w słoiku

akcesoria kuchenne

Smak dzieciństwa zamknięty w słoiku

Domowe przetwory od zawsze były pożądane. Już w średniowieczu pracowano nad metodą przedłużania przydatności... więcej...

Więcej pary

akcesoria kuchenne

Więcej pary

Kiedy słyszę dźwięk gwizdka napędzanego parą z czajnika, budzą się wspomnienia kuchni pachnącej smażonym... więcej...

Domowe przetwory, na zdrowie!

akcesoria kuchenne

Domowe przetwory, na zdrowie!

Dawniej w domu dobrej gospodyni nie mogło zabraknąć spiżarni pełnej konfitur, powideł czy marynowanych... więcej...

Partnerzy

logo Deante      Nescafe Dolce Gusto

   Silesia Valdinox

  logo Teka

   logo Peka       logo Helios

    Franke

Kuchinox  Emako

Electrolux      Laveo

Neonet