Nescefe Dolce Gusto

Segregacja nie taka straszna

data aktualizacji: 26-06-2019, 07:16 – artykuł promocyjny

Obowiązujące od lipca 2017 roku rozporządzenie Ministra Środowiska nakłada na nas obowiązek segregacji odpadów według nowych zasad -  na pięć frakcji. W wielu miejscowościach zmiany zostały już wprowadzona, a w kolejnych samorządy przygotowują się do ich wdrożenia. 

Segregacja nie taka straszna


Zasady selektywnej zbiórki odpadów 

Zgodnie z ustawą, odpady segregować powinniśmy na pięć frakcji. Każda z nich ma trafiać do pojemnika (worka) oznaczonego innym kolorem. I tak:

  • tworzywa sztuczne i metale to kontener żółty
  • papier - niebieski
  • szkło – zielony (a opcjonalnie szkło bezbarwne - biały)
  • odpady biodegradowalne - brązowy
  • zmieszane odpady komunalne – inny kolor.


Odpady problemowe, takie jak: zużyte baterie i leki, odpady wielkogabarytowe (np. stare meble) i remontowo-budowlane, a także elektroodpady (np. zużyty sprzęt AGD i RTV) nie mogą być wrzucane do żadnego z wyżej wymienionych pojemników. Muszą być przekazywane odrębnie.


Zorganizuj się

Segregacja odpadów zaczyna się w naszej kuchni - to właśnie w tym pomieszczeniu produkujemy najwięcej śmieci. Tylko jak ją zorganizować. Aby móc wygodnie i efektywnie segregować odpady, powinniśmy pomieścić w swojej kuchni kilka sporych pojemników. Nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza w przypadku niewielkiego pomieszczenia. Dzięki wykorzystaniu akcesoriów meblowych, takich jak np. systemy segregacji odpadów REJS, jest to jednak możliwe.

Rejs - systemy segregacji odpadów

>>> Zobacz pojemniki na odpady z oferty firmy REJS

Zanim przystąpimy do zorganizowania domowej strefy segregacji odpadów, musimy najpierw dokładnie przeanalizować fakty. Podstawowym pytaniem, na które musimy udzielić sobie odpowiedzi jest ile i jakie śmieci na ogół wyrzucamy. Czy kupujemy napoje w butelkach plastikowych, czy szklanych? A może zużywamy sporo papieru? Co z lekami i wyrobami medycznymi? Czy wyrzucamy je tylko okazjonalnie, czy też dość często? Istotne jest również to, czy możemy sobie pozwolić na organizację kompostownika przy domu, czy też mieszkamy w bloku lub kamiennicy.

- Odpowiedzi na te wszystkie pytania pozwolą się zorientować jakich pojemników naprawdę potrzebujemy. I – co równie istotne – jaką powinny mieć one pojemność. - mówi Damian Rybak doradca techniczny firmy REJS, producenta akcesoriów meblowych.

Najlepszym miejscem na usytuowanie koszy jest wnętrze kuchennej szafki lub szuflady. To tu generujemy większość śmieci. W celu usprawnienia codziennej segregacji odpadów, warto również sięgnąć po funkcjonalne akcesoria meblowe – kosze, prowadnice, pokrywy.

Rejs - systemy segregacji odpadów Rejs - systemy segregacji odpadów

Różne rozmiary koszy pozwolą dostosować system do potrzeb i przyzwyczajeń użytkownika. Te największe warto przeznaczyć na odpady zmieszane – tych bowiem generujemy najwięcej, mniejsze – na inne frakcje.

Decydując się na umieszczenie w szufladzie kilku pojemników, nie musimy się martwić o swobodny dostęp do nich. Prowadnice pełnego wysuwu i miękki dociąg zapewnią nam bowiem bezproblemowy wgląd do wszystkich koszy, nawet do tych schowanych w głębi. Opcjonalne elektroniczne wspomaganie otwierania pozwoli otworzyć szufladę lekkim ruchem biodra czy kolana. System ten bardzo przydaje się podczas przygotowywania posiłków np. gdy mamy brudne dłonie. Szczelne pokrywy – zarówno te pojedyncze, jak również te obejmujące na raz wszystkie pojemniki – ochronią przez przykrym zapachem.

- Warto również zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie systemu. Oferowana przez systemy REJS ładowność na poziomie do 20 kg, zapewni bezproblemowe korzystanie z szuflad. Nawet gdy śmieci zbierze się sporo. – dodaje Damian Rybak.

www.rejs.eu

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Porcelana do kuchni - przegląd kolekcji

akcesoria kuchenne

Porcelana do kuchni - przegląd kolekcji

Piękna porcelana to wizytówka każdego domu, ale też Pani Domu. Taka zastawa z pewnością będzie... więcej...

Foremki do wypieków Guardini - wysoka jakość w nowoczesnej formie

akcesoria kuchenne

Foremki do wypieków Guardini - wysoka jakość...

Guardini S.P.A. - będąc niekwestionowanym liderem we Włoszech, jest także jednym z największych europejskich... więcej...

Aranżacja świątecznego stołu z porcelaną MariaPaula

akcesoria kuchenne

Aranżacja świątecznego stołu z porcelaną MariaPaula

Święta Wielkanocne to jedna z okazji, kiedy możemy spotkać się w rodzinnym gronie. Aby podkreślić wyjątkowy... więcej...

Partnerzy

logo Deante      Nescafe Dolce Gusto

  logo Teka

   logo Peka       logo Helios

   Silesia Valdinox

    Franke

Kuchinox  Emako

Electrolux      Laveo