konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

Jak wprowadzić kwitnące lato do wnętrza

data aktualizacji: 29-06-2018, 06:18 – artykuł promocyjny

Motyw kwiatów z pewnością kojarzy nam się z latem, ale klimat ten warto uchwycić na dłużej by cieszyć się kwietną aranżacją cały rok. Kwiaty to bogactwo kolorów, struktur i wzorów. We wnętrzu inspirowanym różnymi gatunkami z pewnością nie będzie nudno. Oto kilka propozycji na romantyczne dekoracje w kwieciste wzory.

Jak wprowadzić kwitnące lato do wnętrza

Kwiatów pełno...

Spotykamy je na łąkach i polach, a także w domowych ogrodach. Niosą ze sobą bogactwo - kolorów i zapachów oraz napawają optymizmem. Lubimy się nimi otaczać bo są doskonałym tworem przyrody. Chętnie też przenosimy je do domów. W postaci doniczkowych roślin zielonych i tych kwitnących oraz jako bukiety w wazonach. A gdyby pójść o krok dalej i kwiaty wprowadzić również na ściany, tekstylia itp...


Kwiaty to doskonały motyw. Kojarzą się z radością rozkwitu. Zieleń to z kolei symbol życia. Takie dodatki pozytywnie wpłyną na samopoczucie i to nie tylko miłośników natury...

Jak wprowadzić kwitnące lato do wnętrza

 

Bez, naturalnie

Czym byłaby wiosna bez lilaków potocznie zwanych bzami? Głęboki i jasny fiolet w połączeniu z delikatną bielą sprawdzą się także w naszym domu, również w niewielkich wnętrzach – wiele zależy od proporcji kolorystycznych, które zostaną zastosowane.

W sypialni kwietną ścianę najlepiej usytuować za łóżkiem. Pierwszy krok to dobranie tła. – Wielokolorowe wzory idealnie prezentują się na delikatnych beżach, wpadających w złoto, takich jak odcień „Spokojne Myśli” z palety barw farby Śnieżka Satynowa. Dzięki temu możemy spokojnie zastosować różne odcienie fioletu, bieli i zieleni, które nadadzą całej kompozycji naturalnego charakterumówi Anna Szymaszek, specjalista ds. PR produktowego w FFiL Śnieżka SA.

Zanim naniesiemy wzór kwiatowy na ścianę, warto zastanowić się nad usytuowaniem poszczególnych kiści kwiatów – czy lepiej wyglądać będą w rogach pomieszczenia, czy na przykład w okolicach zagłówka? Bzy możemy namalować samodzielnie lub wykorzystać do tego gotowe szablony, dobierając je zgodnie z naszym upodobaniem.
W pomieszczeniach z kwiecistą ścianą zadbajmy też o dodatki w postaci narzuty czy poduch, które staną się idealnym zwieńczeniem kwietnej kompozycji. Tu też warto postawić na jasne tło – np. białe pokrycie na łóżko, do którego dobierzemy zielone dodatki symbolizujące naturę.

 

Kwiaty w kolorach zachodzącego słońca

Berberys kojarzymy głównie z żywopłotów, w otoczeniu których wyróżnia się piękną czerwienią. Przeniesienie pełnej gamy kolorystycznej tego popularnego krzaka do domu mogłoby być przytłaczające, ale warto zainspirować się jego barwami. Podobnie jak w przypadku innych kwiatów, również i tu dobrze jest postawić na jasne tło.

Głęboka czerwień i intensywna żółć mocno ze sobą kontrastują, dlatego połączone dają wrażenie większych przestrzeni. Przykładem mogą być czerwone drzwi osadzone w żółtej ościeżnicy albo zasłonki pięknie odzwierciedlające zachód słońca. W obu przypadkach pomieszczenie nabierze ciepła, które cały rok przypominać nam będzie o pięknej wiośnie. Warto dodać też kilka poduszek – rozrzucone na jasnej narzucie dodadzą jej naturalności. Uzupełnieniem berberysowej aranżacji będą też żółte krzesła z czerwonymi nóżkami albo kolorowe ramki na wakacyjne zdjęcia.

Jak wprowadzić kwitnące lato do wnętrza

 

Zafloksowani

Kwiaty o najbardziej intensywnym zapachu – floksy – występują najczęściej w trzech kolorach: białym, różowym i fioletowym. Kwitną od czerwca, aż do mrozów przez cały czas ciesząc nas urokliwą kwiatową kulą.

Jako kwiatowy wzór dobrze komponować się będą w pięknej drewnianej ramie. – Wzory kwiatowe możemy aranżować na wiele sposobów. Floksy, ze względu na długie łodygi namalujmy na jasnej ścianie, a następnie oprawmy w ramkę, co stanowić będzie nietuzinkową aranżacjędodaje ekspertka ze Śnieżki. Kwiaty na ścianie można malować farbą akrylową, dobierając odpowiednie barwy.

Ten rodzaj kwiatowego wzoru możemy często zmieniać – wystarczy pomalować ramkę lub nałożyć na nią delikatną, ręcznie robioną zazdrostkę, dzięki czemu stworzymy imitację okna bezpośrednio nad łóżkiem. Naprzeciw ramy, jeśli mamy taką możliwość, powieśmy lustro – floksy będą nam towarzyszyć z każdej strony umilając wieczory.

Jako dodatek do sypialni wstawmy do wazonów prawdziwe floksy. Ich zapach będzie unosił się w powietrzu, zwłaszcza, że ten rodzaj kwiatów ciętych utrzymuje świeżość nawet do kilku tygodni.

 

Makowe pola

Czym byłyby polskie letnie krajobrazy, gdyby nie krwistoczerwone maki? Wymalowane na ścianach przypominają nam o pięknych, ciepłych i długich wieczorach przez cały rok. Te intensywne w barwie rośliny podkreślą zieleń, czerń, a dla nieskazitelnej bieli będą prawdziwą ozdobą.

Maki prezentują się dobrze szczególnie w dużych sypialniach jako samodzielna dekoracja ściany. To jeden z tych kwiatów, który – aby podbić nasze serca – powinien być duży. Być może wystarczy nawet jeden kłos, żeby odmienić oblicze pomieszczenia. Szablony znacznie ułatwią pracę. W internetowych sklepach dostępne są również gotowe do przyklejenia na ścianę naklejki, dzięki którym będziemy mieć pewność, że wybrany przez nas wzór prezentuje się idealnie.

Jak wprowadzić kwitnące lato do wnętrza

Kwiatowa dekoracja dodaje uroku każdej sypialni stanowiąc przepis na udany wiosenny wieczór. Namalowane na ścianie rośliny przypominać będą nam o lecie przez cały rok, nawet wtedy, gdy wakacje będziemy musieli spędzić w mieście. Natura jest piękna i szalona – niech i nasz dom taki będzie.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Śnieżka Trade of Colours sp. z o.o.
Al. Jana Pawła II 23
00-854 Warszawa
tel. 801 500 801
www: www.sniezka.pl
mail: wyślij wiadomośćDZIAŁ HANDLOWY:

39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44
woj. podkarpackie
 

farby do wielu zastosowań farby emulsyjne dekoracyjne do malowania wewnątrz pomieszczeń emulsje do pomieszczeń wilgotnych farby i lakiery do drewna farby i emalie do metalu kleje zaprawy masy i mieszanki tynkarskie masy i mieszanki do szpachlowania lakiery impregnaty do drewna lakierobejce farby gruntujące


Zobacz zdjęcia w galerii FFiL Śnieżka:
Podobne artykuły
Mozaika w kuchni

ściany i podłogi

Mozaika w kuchni

Mozaika to rodzaj okładziny przeznaczonej na ściany i podłogi składającej się z drobnych elementów,... więcej...

Spieki kwarcowe - nowa jakość kamienia. Zastosowanie, właściwości.

ściany i podłogi

Spieki kwarcowe - nowa jakość kamienia. Zastosowanie,...

Efekt prawdziwego kamienia bez niegodności związanych z jego użytkowaniem i montażem zapewniają spieki... więcej...

Beton w kuchni

ściany i podłogi

Beton w kuchni

Beton to jedna z alternatyw do wykończenia podłóg i ścian. Jest ciekawym materiałem, często wybieranym... więcej...