konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2020

Amix

Kuchnia z kolorowym akcentem

data aktualizacji: 23-01-2020, 08:46 – artykuł promocyjny

Siła kolorów przekłada się na nasze samopoczucie, wpływa na funkcjonowanie, a nawet może kształtować preferencje co do wybieranego jedzenia. Monochromatyczne wnętrze zasługuje na uwagę oraz szczyptę pikanterii w postaci kolorowego akcentu. Powrót kolorów do kuchni to jeden z hitów wnętrzarskich. Po czasie dominacji sterylnych wnętrz, nastała pora na odrobinę szaleństwa.

Kuchnia z kolorowym akcentem

fot.: EVARTE

O roli kolorów nie można zapomnieć. Każdy z nas lubi wybraną gamę kolorystyczną, którą się otacza wybierając czy to ubrania, czy urządzając wnętrza. Do tego dane pomieszczenie często warunkuje wybór kolorów. W ciemnych i małych wnętrzach intuicyjnie sięgamy po jasne tonacje. Tam, gdzie jest duża przestrzeń chętniej eksperymentujemy z zestawieniami kolorów. 

Kuchnia z kolorowym akcentem

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - w kuchniach połączonych z pokojem dziennym duże znaczenie ma nawiązanie kolorystycznej spójności

 

Jasna kuchnia z wyraźnym kolorem

Jasną kuchnię możemy ożywić wybierając dodatki w ciekawym kolorze. Rozwiązania są dwa. Albo pójdziemy w kierunku fragmentu mebli odróżniających się kolorem od pozostałej zabudowy, albo wybierzemy jedynie dodatki w odmiennej barwie. Tu również spektrum możliwości jest dość szerokie - od ściereczek i kubków w zastawie stołowej, po krzesła i inne elementy stałe, jak np. grzejnik. Wszystko zależy od naszych preferencji oraz... odwagi.

Jasna kuchnia z wyraźnym koloremJasna kuchnia z wyraźnym kolorem

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - biel najlepiej pomaga wydobyć bogactwo kolorów

Czerwony akcent w kuchni

fot.: Flow Interiors

 

Kuchnia z kolorowym AGD

Dużą pomysłowością cieszą się aranżacje, w których wykorzystuje się kolorowe urządzenia gospodarstwa domowego. Najczęściej jest to stylowa lodówka, jak na przykład model retro SMEG lub mniejsze - czajnik, toster, robot kuchenny.

fot.: Suma Architektów - im ciemniejsze otoczenie, tym dominanta kolorystyczna jest wyraźniejsza

 

Ściana jako mocny akcent kolorystyczny

Doskonałym nośnikiem koloru we wnętrz są ściany. Do tego to bardzo bezpiecznby zabieg aranżacyjny - gdy jakiś kolor znudzi się nam, możemy szybko i małym kosztem zmienić taką aranżację. W przestrzeni kuchennej doskonałym miejscem na szaleństwo jest ściana nad blatem kuchennym. To reprezentacyjna część, która zawsze przyciąga uwagę. 

fot.: Atelier Lillet - ściana przyblatowa w mocnym odcieniu

Ściana może być kontrastem lub uzupełniać aranżację. Spójność z innymi elementami wystroju daje poczucie przemyślanej koncepcji, której realizacja była od podstaw zaplanowana i profesjonalnie przeprowadzona, zwłaszcza jeśli barwa będzie wyszukana.

Ciekawy kolor w kuchni

fot.: Colorimo - wstawki w meblach w takim samym kolorze co jedna ze ścian

 

Aranżacje kuchni z kolorowymi akcentami

Sposobów na kolorowe akcenty w kuchni jest dość sporo. Na przeciw modzie i oczekiwaniom architektów, projektantów oraz wszystkich szykujących się do remontu wychodzą sami producenci. Rynek w ostatnich latach zdominowały kuchenne akcesoria i dodatki w wyraźnych kolorach. Pojawiają się także kolorowe baterie, czy zlewozmywaki w kolorze. Dużą uwagę przykłada się do wyboru oświetlenia.

Aranżacje kuchni z kolorowymi akcentamiAranżacje kuchni z kolorowymi akcentami

fot.: Deante                                                              fot.: Invena

SCHOCK - zlewozmywak WEMBLEY D-150 Millennial_Pearl CRISTADURzlewozmywak granitowy Prima Gran Madryt w szarym kolorze

fot.: Schock                                                      fot.: Prima Gran                   

Jednym z częstych bohaterów kuchennych aranżacji są krzesła. Kiedyś wykorzystywane jako konieczny element, dziś często spoczywa na nich znacznie większa odpowiedzialność - nowoczesne, designerskie i kolorowe - tworzą styl i klimat we wnętrzu. Z racji urozmaicenia zabudowy kuchennej i pojawiania się dość często półwyspu i wyspy w układzie mebli modne stały się również hokery, czyli wysokie stołki barowe.

Aranżacje kuchni z kolorowymi akcentami - zielone krzesło

                         fot.: Foorma                               fot.: Thespruce.com                      fot.: Twój Kwadrat


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Colorimo, Invena, Deante, Foorma, Suma Architektów, Atelier Lillet, EVARTE, Twój Kwadrat, Thespruce, Flow Interiors, Schock, Prima GranPodobne artykuły
Kwiaty w kuchni

trendy kuchenne

Kwiaty w kuchni

Minęły już czasy gdy kuchnia była mała i ciemna. Dzisiejsze kuchnie to duże pomieszczenia, często połączone... więcej...

Miedź w kuchni - modne lampy, baterie, dodatki

trendy kuchenne

Miedź w kuchni - modne lampy, baterie, dodatki

Miedź to wdzięczny materiał w aranżacji wnętrz. Moda na metaliczne dodatki sprawia, że pojawia się... więcej...

Kuchnia na miarę 2020 roku - trendy

trendy kuchenne

Kuchnia na miarę 2020 roku - trendy

Pomysłów na aranżację przestrzeni, inspiracji i nowych trendów na 2020 rok jest niezliczona... więcej...