konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

stopka patrona Electrolux

Grillowanie bez grilla? To możliwe!

data aktualizacji: 25-05-2018, 11:31 – artykuł promocyjny

Grillowanie to jeden z ulubionych przez Polaków sposobów na spędzanie wolnego czasu w gronie rodziny i znajomych. Co roku, kiedy zrobi się ciepło nad przydomowymi ogródkami unosi się przyjemny zapach grillowanych potraw. Niestety nie każdy z nas posiada własny ogródek. Czasami również pogoda płata nam figla, krzyżując nasze plany grillowania na świeżym powietrzu. W takich sytuacjach niezastąpiony okazuje się elektryczny grill, patelnia grillowa czy też nawet... kuchenka mikrofalowa. Urządzenia te pozwalają nam cieszyć się smakiem i aromatem ugrillowanych mięs, ryb czy warzyw.

Grillowanie bez grilla? To możliwe!

Grill elektryczny to coraz bardziej popularna alternatywa dla tradycyjnego. Pozwala on przygotować grillowaną karkówkę nawet w zimie. Można go ustawić w dowolnym miejscu - w kuchni, na balkonie, gdyż grillowanie odbywa się bez ognia i dymu. Obsługa grilla elektrycznego jest niezwykle prosta. Wystarczy włączyć, ustawić temperaturę i gotowe! Przygotowane za ich pomocą potrawy są znacznie zdrowsze niż te, przygotowane w formie tradycyjnej, gdzie tłuszcz skapuje na węgiel.

Grill elektryczny to urządzenie, które z pewnością docenią osoby dbające o linię. Potrawy przygotowane przy jego użyciu są beztłuszczowe, a co za tym idzie mniej kaloryczne i zdrowsze. Grille elektryczne zapewniają równomierne smażenie, dzięki czemu dania z tego urządzenia są bardzo soczyste i chrupiące, a co najważniejsze – nie przywierają. Czyszczenie urządzenia jest banalnie proste, a samo grillowanie czystą przyjemnością. Dostępne są urządzenia energooszczędne, które pobierają mniejsze ilości energii elektrycznej. Niektóre modele, jak Kernau KSPM 1500 P mogą pełnić jednocześnie funkcje opiekacza i grilla, dzięki czemu pozwalają przygotować zarówno pyszne kanapki panini, jak i grillowane mięsa czy warzywa. Duża moc 1500 W umożliwia w krótkim czasie przygotowanie zdrowych i smacznych dań. Urządzenie posiada powłokę zapobiegającą przywieraniu oraz regulowaną pokrywę, która pozwala usmażyć potrawy różnej wielkości.

grill elektryczny Kernau KSPM 1500 P - Max Kuchnie

Do wyboru mamy bardzo wiele modeli grilli elektrycznych, które różnią się między sobą wielkością, kształtem oraz dodatkowymi funkcjami. Decydując się na wybór konkretnego urządzenia, warto wziąć pod uwagę liczbę domowników, abyśmy mogli przygotować potrawy z grilla dla wszystkich w tym samym czasie.

Patelnia grillowa to kolejne rozwiązanie stanowiące alternatywę dla tradycyjnego grilla. Posiada ona specjalnie żłobione rowki, które zapewniają swobodne wypływanie wytopionego tłuszczu z potrawy. Patelnie tego typu mogą być stosowane na każdym rodzaju kuchenki. Dostępne są również modele specjalnie dostosowane do kuchenek indukcyjnych. Wybierając patelnię grillową, warto zwrócić szczególną uwagę na dno patelni - powinno mieć ono odpowiednią grubość - min 5 mm oraz być ciężkie. Dzięki tym właściwościom patelnia będzie się nagrzewała stopniowo w dłuższym czasie, ale później w podobny sposób oddaje tak nagromadzone ciepło naszej potrawie, jednocześnie wzbogacając jej smak i aromat. Patelnie grillowe mogą być wykonane z różnych materiałów: żeliwa, ceramiki. Powinniśmy jednak unikać tych, w których znajdują się metale ciężkie lub nikiel – takie patelnie w wysokich temperaturach mogą uwalniać szkodliwe dla nas i naszego zdrowia substancje. Na rynku dostępne są modele, które posiadają z boku specjalne wyżłobienie służące do wygodnego i bezpiecznego usuwania nadmiaru tłuszczu. Niektóre z patelni grillowych wyposażone są również we wskaźnik temperatury, dzięki któremu unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek związanych z czyszczeniem wciąż gorącej patelni.

grill żeliwny KPL Kernau - Max Kuchnie

Ciekawym rozwiązaniem jest grill żeliwny KPL marki Kernau, przystosowany do pracy z płytami indukcyjnymi. Jego duża, płaska powierzchnia jest idealna do przygotowywania wielu dań takich jak mięsa czy jajka, zaś powierzchnia żeberkowana umożliwia przygotowywanie steków lub warzyw. Dzięki dużej wadze grill jest bardzo stabilny, zaś jego konstrukcja maksymalizuje wydajność i równomierność rozprowadzania ciepłamówi Marzena Krupa, Marketing Manager sieci Max Kuchnie.

Ostatnią propozycją na przyrządzenie dań z grilla w domowym zaciszu jest kuchenka mikrofalowa. Urządzenie to zazwyczaj wykorzystujemy do rozmrażania, podgrzewania obiadu czy robienia popcornu. Możemy jednak przy jego pomocy przygotowywać również potrawy z grilla. Podczas pracy mikrofala z funkcją grilla korzysta z aż trzech sposobów podgrzewania. Wykorzystywane jest ciepło grilla, odbicie ciepła oraz cyrkulacja gorącego powietrza. Taka technologia sprawia, że grillowane w mikrofalówce jedzenie jest jednocześnie przyrumienione na zewnątrz, jak i wypieczone w środku. Dodatkowym plusem będzie posiadanie przez urządzenie opcji Heat Wave grill, która odpowiedzialna jest za równomierne opiekanie danej potrawy.

Więcej informacji na stronie: https://www.maxkuchnie.pl/

Kontakt w sprawie produktów:

Max Kuchnie
ul. Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa
tel. +48 17 777 39 20
www: www.maxkuchnie.pl
mail: wyślij wiadomośćMax Kuchnie to sieć studiów mebli kuchennych i sprzętu AGD o zasięgu ogólnopolskim. Łączy w sobie doświadczenie profesjonalnych projektantów i producentów mebli kuchennych oraz wysoką jakość sprzętu AGD wiodących marek. Razem tworzą nową usługę na rynku.

baterie kuchenne/ dozowniki » piekarniki kuchenne » suszarki » chłodziarki » kuchnie » pralki » pralko-suszarki » szuflady podgrzewające » ekspresy do kawy » małe AGD » zlewy kuchenne » kuchenki mikrofalowe » okapy kuchenne » płyty grzejne » zmywarki

Zobacz zdjęcia w galerii Max Kuchnie:

aranżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchnie
Podobne artykuły
Nowoczesne, oszczędne w formie okapy Toflesz

sprzęt AGD

Nowoczesne, oszczędne w formie okapy Toflesz

Czerwiec to nie tylko najdłuższe dni w roku i słoneczna pogoda. To także okres, w którym firma... więcej...

Podłączenie płyty indukcyjnej Siemens

sprzęt AGD

Podłączenie płyty indukcyjnej Siemens

Dotychczas decydując się na zakup płyty indukcyjnej musieliśmy posiadać dostęp do instalacji elektrycznej... więcej...Partnerzy

Electrolux       Laveo

Falmec Ronic

Hafele    Franke

Emako   Okapykuchenne.pl