konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2019

Nescefe Dolce Gusto

Akademia krojenia Fiskars

data aktualizacji: 04-04-2019, 05:01 – artykuł promocyjny

Krojenie, filetowanie, porcjowanie, szatkowanie to czynności, które każdego dnia wykonujemy w swoich kuchniach. Wszystkie te zadania łączy jedno - każde z nich wykonywane jest tym samym narzędziem - NOŻEM.

Akademia krojenia Fiskars


Akademia krojenia Fiskars to praktyczny przewodnik po rodzajach noży!

Noże kuchenne różnią się wielkością, kształtem oraz elastycznością ostrza. Do każdej z czynności przeznaczony jest odpowiedni rodzaj noża. Produkty, które zamierzamy kroić mogą różnić się bowiem wielkością, teksturą czy kształtem. Aby ułatwić sobie to zadanie warto zadbać o dobór właściwego noża. Firma Fiskars oferuje niezwykle szeroką ofertę noży, dzięki którym przygotowywanie posiłków staje się prawdziwą przyjemnością.

nóż Fiskars do skrobania, zagiętynóż Fiskars do obieranianóż Fiskars do skrobanianóż Fiskars do chlebaszpatułka do smarowania - Fiskarsnóż szefa kuchni, typ azjatycki - Fiskarsnóż szefa kuchni - Fiskarsnóż szefa kuchni - Fiskarsnóż szefa kuchni - Fiskarsnóż do szynki i łososia - Fiskarsnóż do filetowania - Fiskars

Warzywa i owoce  Pieczywo  Wielozadaniowe  Mięso i Ryby

  • Noże do warzyw i owoców

Krótkie ostrze to cecha charakterystyczna wszystkich noży do warzyw i owoców. W zależności od tego, czy zamierzamy je szatkować, skrobać czy obierać, powinniśmy wybrać najwygodnieszy dla nas nóż. Do obierania okrągłych warzyw lub owoców takich jak jabłka czy ziemniaki najlepiej sprawdza się nóż do obierania, zagięty – jest on bardziej precyzyjny. Niektóre z owoców i warzyw mają śliską skórkę. Dlatego też do pokrojenia np. pomidora warto sięgnąć po ząbkowane ostrze jak w nożu Functional Form do pomidorów.

nóż do warzyw Fiskarsnóż do pomidorów Fiskars

  • Nóż do chleba

Nóż do krojenia chleba powinien mieć długie i ząbkowane ostrze, które pozwoli przeciąć chrupiącą skórkę każdego rodzaju pieczywa. Natomiast przy pomocy poręcznej szaptułki, która uzupełnieniem linię noży do pieczywa, z łatwością rozsmarujemy masło czy serek na kromce. Delikatne ząbki na ostrzu ułatwią również porcjowanie masła.

  • Nóż szefa kuchni

To rodzaj noża, którego nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Jego szerokie ostrze sprawia, że idealnie nadaje się do szatkowania, krojenia oraz porcjowania mięsa i warzyw.

W zależności od wielkości przygotowywanych produktów możemy wybrać nóż szefa kuchni 20 cm, 15 cm, 12 cm lub nóż szefa kuchni typu azjatyckiego o lżejszym ostrzu.

  • Noże do mięsa i noże do ryb 

Mięso i ryby należy ciąć, wykonując jak najmniejszą ilość ruchów, aby nie poszarpać przygotowywanych kawałków. Z tego względu noże tego typu posiadają długie (od 20 do 24 cm!) i elastyczne ostrza, które pozwalają precyzyjnie przeciąć delikatną strukturę bez jej niszczenia. 


By cięło się lepiej!

Gdy pokochamy już konkretny rodzaj noża nie chcemy by się nam zniszczył, co za tym idzie musimy dbać o jego ostrość. Dzięki specjalnym ostrzałkom Fiskars w łatwy i szybki sposób możemy zadbać o ostrza naszych noży.

Fiskars - ostrzałka do noży

Kontakt w sprawie produktów:

Fiskars Polska Sp. z o.o.
ul. Fińska 1, Włynkówko
76-200 Słupsk
tel. 22 310 85 00
www: www.fiskars.pl
mail: wyślij wiadomośćBH ul. Annopol 4a
03-236 Warszawa


obieraki » otwieracze » noże » nożyczki » garnki i patelnie » sztućce » tarki » wyciskarki do owoców » krajalnice » durszlaki » pokrywy » łyżki » trzepaczki » szczypce » widelce » wałki do ciasta » inne


Zobacz zdjęcia w galerii Fiskars:

                    
Podobne artykuły
Rodzaje noży

akcesoria kuchenne

Rodzaje noży

Noże kuchenne to najpopularniejsze akcesoria każdej gospodyni domowej. Potrzebne przy każdej pracy w kuchni... więcej...

Zdrowe gotowanie - postaw na garnki ze stali nierdzewnej

akcesoria kuchenne

Zdrowe gotowanie - postaw na garnki ze stali nierdzewnej

Kupując garnki warto wybrać zestaw, w którym znajdziemy różne rozmiary i kształty. Dobrze... więcej...Partnerzy

logo Deante      Nescafe Dolce Gusto

  logo Teka

   logo Peka       logo Helios

   Silesia Valdinox

    Franke

Kuchinox  Emako

Electrolux      Laveo