stopka patrona Electrolux

Jak schować okap w kuchni? Wskazówki dla miłośników zabudowanego AGD

data aktualizacji: 16-04-2020, 11:31

W kuchni przyrządzamy i spożywamy posiłki spędzając czas z bliskimi. Czystość i dobre urządzenie tego pomieszczenia to priorytet. W obydwu tych rzeczach pomaga okap. 

Jak schować okap w kuchni? Wskazówki dla miłośników zabudowanego AGD

Okap Globalo Delico White

Wyłapuje parę wodną i tłuszcz z gotowania, eliminuje nieprzyjemne zapachy, wchłania drobiny kurzu i niezdrowe drobnoustroje. Ma właściwości prozdrowotne oraz chroni nasze meble i ściany przed brudem i niszczeniem. Stanowi też dodatkowe źródło światła. Jeśli zdecydujemy się na okap do zabudowy, zajmie on mało miejsca miejsca i będzie zintegrowany z zabudową meblową.

Okap Globalo Lofetti White

Okap Globalo Lofetti White


Co chowa szafka?

Okap do zabudowy, znany też jako okap podszafkowy, jest zamontowany w szafce. Stanowi przez to spójną całość z linią mebli. Widoczna jest tylko jego dolna część, wykonana z eleganckiej stali lub hartowanego szkła. Materiały te harmonizują z drewnem i lakierowaną płytą MDF. Pasują zatem do każdego stylu kuchni i nie zakłócają jej aranżacji. Odchodzi też w tym przypadku konieczność martwienia się, czy są zgodne wizualnie z resztą sprzętu AGD. Najczęściej występują w kolorze stali, czerni oraz bieli. Idealnie sprawdzają się zatem zarówno w kuchniach nowoczesnych, jak i skandynawskich i rustykalnych.

Okap Faber In-Nova Premium

Okap Faber In-Nova Premium


Wybór do kuchni małych i dużych

Okapy szafkowe zabierają mało przestrzeni, a miejsce obok urządzenia w szafce można wykorzystać do przechowywania przypraw, książek kucharskich lub ściereczek kuchennych. Ze względu na małe gabaryty okapy do zabudowy doskonale sprawdzają się w niewielkich metrażowo kuchniach. Najczęściej montowane są w szafkach 60 i 90 cm. Dostępne są również modele o dużej mocy pochłaniania do większych kuchni, w których właściciele zdecydowali się na zabudowanie sprzętów AGD.

Okap Nodor GTC White

Okap Nodor GTC White


Ceny na każdą kieszeń

Obecnie można kupić dobrej jakości okapy w przystępnych cenach. Są wykonane ze szlachetnych materiałów, mają estetyczny wygląd i parametry mocy sprawdzające się w małych i średnich kuchniach. Producenci dbają o niezawodną i cichą pracę oraz atrakcyjny design. Okap do zabudowy jest łatwy w utrzymaniu czystości. Zabudowa sprawia, że nie osadza się na nim kurz.

Okap Globalo Delico Black

Okap Globalo Delico Black


Jak poradzić sobie z montażem?

Okap do zabudowy montowany jest w szafce, w której należy wyciąć otwór odpowiadający rozmiarowi urządzenia. Najlepiej, aby taką usługę wykonał stolarz. Nowością są okapy oferowane w sprzedaży od razu w zestawie z szafką. Wybór szafek w takim przypadku jest bardzo szeroki. Dokonywany jest przez konfigurator. Pionierem tego rozwiązania jest polska marka produkująca okapy GLOBALO. Montując okap należy pamiętać, że wymaga on zachowania odpowiedniej odległości:

  • 60-70 cm od elektrycznej płyty elektrycznej
  • 70-75 cm od kuchenki gazowej
     

Okap Elica Box In Plus

Okap Elica Box In Plus


Szafka na wyciąg i pochłaniacz

Okap do zabudowy może pracować w trybie otwartym lub zamkniętym. Jeśli jest podłączony do kanału wentylacyjnego - wówczas działa jako wyciąg i odprowadza powietrze na zewnątrz budynku. Jeśli opary absorbuje filtr węglowy, to urządzenie pracuje jako pochłaniacz. Jego skuteczność jest wtedy mniejsza, a ponieważ filtr się zużywa, wymaga wymiany co 3-6 miesięcy.

Okap Globalo Silentio Black

Okap Globalo Silentio Black


Okap teleskopowy – starsza wersja okapu do zabudowy

Kolejnym typem okapu, który instaluje się w szafce kuchennej, jest okap teleskopowy. Uruchamia się go przez wysunięcie przedniego panelu (dlatego nazywa się je też okapami szufladowymi). Zajmuje przez to więcej miejsca niż okap do zabudowy, nie dając przy tym większej powierzchni wchłaniania. Absorbuje bowiem opary tylko częścią znajdującą się bezpośrednio nad płytą grzewczą i kuchenką. Jest przy tym zwykle bardziej głośny i w trybie aktywowania z wysuniętą “szufladą” wygląda mniej estetycznie, przeszkadza w dojściu do kuchenki i bardziej się brudzi.

Okap do zabudowy to propozycja dla osób, które chcą, aby okap stanowił element ciągu zabudowy meblowej. Wybierany jest zarówno do kuchni małych, jak i przestronnych, w tym połączonych z salonem. Jego mniejsze gabaryty nie odbierają mu bowiem siły pochłaniania oparów. To sprzymierzeniec w utrzymywaniu kuchni w czystości, wygospodarowaniu przestrzeni do przechowywania i stworzeniu harmonii wizualnej pomieszczenia.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Okapykuchenne.pl
ul. Hanasiewicza 15
35-103 Rzeszów
tel. 13 49 27 557 wew. 1
www: www.okapykuchenne.pl
mail: wyślij wiadomośćTypy okapów: okapy przyścienne » okapy kominowe » okapy wyspowe » okapy blatowe » okapy sufitowe » wkłady do zabudowy » okapy podszafkowe » okapy teleskopowe » okapy blatowe » akcesoria do okapów » pielęgnacja do okapów » rury do okapów » filtry do okapów

Marki okapów: okapy Amica, okapy Aeg, okapy Akpo, okapy Ariston, okapy Beko, okapy Berg, okapy Best, okapy Bora, okapy Bosch, okapy Cappini, okapy Electrolux, okapy Elica, okapy Faber, okapy Falmec, okapy  Franke, okapy Galvamet, okapy Globalo, okapy Gorenje, okapy Gutmann, okapy Kage, okapy Kernau, okapy Miele, okapy Nodor, okapy Pando, okapy Toflesz, okapy Teka, okapy Siemens, okapy Samsung, okapy Smeg, okapy Vdb

Rodzaje okapów: okap czarny, cichy okap, okap biały, okap skośny, okap okrągły, okap wkład, okap tuba, okap retro


Zobacz zdjęcia w galerii Okapykuchenne.pl
:

www.youtube.com/user/okapykuchenne
www.facebook.com/OkapyKuchenne/
www.opineo.pl/opinie/okapykuchenne-pl
www.instagram.com/okapykuchenne/
www.instagram.com/globalo/
Podobne artykuły
Czym kierować się podczas wyboru lodówki?

sprzęt AGD

Czym kierować się podczas wyboru lodówki?

Nieodłącznym elementem każdej kuchni jest lodówka. Jak się jednak okazuje, wybór odpowiedniego... więcej...

Czym różni się wyciąg od pochłaniacza

sprzęt AGD

Czym różni się wyciąg od pochłaniacza

Okap jest urządzeniem, które jest stosowane w kuchniach w celu usuwania nadmiernej ilości pary wodnej... więcej...

Blendowanie gorącej zupy: jaki blender do zup wybrać?

sprzęt AGD

Blendowanie gorącej zupy: jaki blender do zup wybrać?

Blender to jeden z najważniejszych sprzętów kuchennych. Jest niezbędny podczas przygotowywania past,... więcej...

Partnerzy

Electrolux    Falmec

Lacanche   Ronic

Hafele    Franke


Emako
  Okapykuchenne.pl

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

aranżacje łazienek