konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2019

tesa

Jak radzić sobie ze Smogiem?

data aktualizacji: 15-04-2019, 07:27 – artykuł promocyjny

Aż 33 z 50 miast Unii Europejskiej o największym stężeniu pyłu w powietrzu znajduje się w Polsce. Smog stał się realnym problemem wielu Polaków, zwłaszcza na południu kraju, stąd wzrosło zapotrzebowanie na nowe rozwiązania pozwalające na ochronę przed nim oraz unikanie zanieczyszczonego powietrza.

Jak radzić sobie ze Smogiem?

Alarmy smogowe w całej Polsce ostrzegają przed szkodliwym dla zdrowia zanieczyszczeniem powietrza. Najbardziej zagrożone są miejscowości znajdujące się w kotlinach górskich, gdzie na skutek wysokiej emisji, bezwietrznych dni i częstego zamglenia zanieczyszczenia w postaci związków chemicznych i pyłów kumulują się w postaci gęstej warstwy smogu, widocznego i wyczuwalnego nawet bez specjalnych urządzeń pomiarowych. W naszej strefie klimatycznej mamy do czynienia głównie ze smogiem typu londyńskiego. Najbardziej narażone na skutki długo utrzymującego się smogu są osoby z chorobami układu oddechowego, dzieci i osoby starsze. Zaleca się by w trakcie wysokiego stężenia pyłów zawieszonych w powietrzu nie otwierać okien, nie wietrzyć mieszkań, nie wychodzić na spacery z dziećmi i nie uprawiać sportu na zewnątrz. Można w takim „zamknięciu” wytrzymać 2-3 dni, jednak dłuższy okres bez otwierania okien w mieszkaniu powoduje zwiększenie wilgotności we wnętrzach, duchotę i nieprzyjemny zapach. Wtedy najlepszym sposobem na uniknięcie wdychania szkodliwych substancji jest oczyszczenie powietrza za pomocą oczyszczacza.

Decydując się na zakup oczyszczacza powietrza powinno się zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów.

Do najważniejszych z nich należy kubatura pomieszczenia, w którym chcemy oczyścić powietrze, ilość pokojów w mieszkaniu, zastosowana technologia filtracji (różne rodzaje filtrów np. węglowy, HEPA, elektrofiltr, filtr wodny), poziom hałasu, wahające się poziomy zanieczyszczenia powietrza w miejscu zamieszkania. Do domowych oczyszczaczy powietrza polecane są przede wszystkim kombinacje filtrów HEPA z filtrami węglowymi.


Zaawansowany, budżetowy model - czyste powietrze przez cały rok

 

Goclever Cristal Air Advanced2 - oczyszczacz powietrzaGoclever Cristal Air Advanced2 oczyszcza powietrze w pomieszczeniach do 40 m2.   Jest wyposażony w technologię QUADRO Shield – 4-stopniowy system oczyszczania, który pozwala na pozbycie się z domu szkodliwych związków tj. formaldehydów, benzenów, cząsteczek PM 2,5, alergenów, wirusów, grzybów, roztoczy, kurzu, pyłków roślin, pleśni, sierści zwierząt, spalin, dymów i innych szkodliwych substancji. Wbudowana lampa UV zabija zarazki i zapobiega ich namnażaniu w otoczeniu. Oczyszczacz posiada opcję jonizacji powietrza 5mln/m3  oraz timer i wskaźnik zużycia filtra. Urządzenie o mocy 60 W (oszczędność energii) kosztuje tylko 399,00 zł.
 


Skuteczny i miły dla oka – idealny do sypialni i pokoju dzieci

oczyszczacz powietrza Cristal Air Coral - GoCleverTechnologia Smart Shield zastosowana w oczyszczaczu Cristal Air Coral zapewnia 3-stopniowe filtrowanie powietrza - filtry HEPA i filtry z węglem aktywowanym zostały wzbogacone o wysokiej klasy filtr włókninowy, który oczyszcza powietrze z drobinek kurzu, sierści i pyłków roślin. W okresie grzewczym za oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu z najbardziej szkodliwych składników smogu odpowiadają najskuteczniejsze filtry HEPA (usuwają bakterie, wirusy, pierwotniaki, zarodniki pleśni i grzybów pyły PM 2.5) oraz filtry z węglem aktywowanym, które na swojej powierzchni adsorbują związki chemiczne m.in. benzopireny, dioksyny, furany, gazy odpowiadające za nieprzyjemne zapachy. Dodatkową zaletą Cristal Air Coral jest możliwość używania go nie tylko w okresie jesienno-zimowym, ale także wczesną wiosną i latem, gdy w powietrzu unoszą się silnie alergizujące pyłki roślin np. kwiatów, drzew i traw, zarodniki grzybów oraz roztocza intensywnie rozwijające się na psiej i kociej sierści, dywanach i w kurzu. Oczyszczacz Cristal Air Coral przeznaczony jest dla małych i średnich pomieszczeń do 20m2, więc najlepiej ustawić go w sypialni czy pokoju dziecięcym. Wydajność urządzenia dochodzi do 180m3/h, co oznacza, że na przefiltrowanie powietrza w pokoju o powierzchni 20m2 i wysokości 2,5m wystarczy około 20-30 min pracy urządzenia, w zależności od stężenia zanieczyszczeń. Z powodzeniem można go używać w trakcie snu dziecka, ze względu na ciche działanie, generowany przez nie dźwięk to poniżej 40dB.


Zaawansowany model do 40m2 - usuwa 99,97% zanieczyszczeń

Oczyszczacz powietrza Goclever Cristal Air AdvancedW miejscach gdzie przebywa się przez większość dnia np. biuro czy mieszkanie o większej powierzchni składające się z kilku pokoi warto sięgnąć po mocniejszą broń w walce o czyste powietrze - 5-stopniowy system oczyszczania! Oczyszczacz Goclever Cristal Air Advanced to jedno z najbardziej zaawansowanych modeli nowej generacji oczyszczaczy powietrza, który jest dostępny w bardzo przystępnej cenie. Technologia filtracji PENTA Shield pozwala na usunięcie cząsteczek kurzu dzięki filtracji elektrostatycznej, filtr HEPA usuwa z powietrza mikrocząsteczki pyłu smogowego, bakterie, wirusy, pyłki roślin, zarodniki pleśni i innych grzybów, filtr węglowy pozbywa się przykrych zapachów oraz rakotwórczych i niebezpiecznych dla zdrowia gazów (pochodzących ze smogu), filtr włókninowy zatrzymuje cząstki dymu i pyły, a lampa UV eliminuje drobnoustroje chorobotwórcze, zapobiegając namnażaniu się ich w otoczeniu. System ten pozwala na usunięcie 99,97% zanieczyszczeń powietrza. Cristal Air Advanced wyposażony jest w moduł oszczędzania energii oraz jonizacji powietrza 5 mln/cm3. Można go stosować w pomieszczeniach od 20 do 40 m2.


Oczyszczacz do biura -  8-stopni filtracji powietrza

Oczyszczacz powietrza Goclever Cristal Air ProOczyszczacz powietrza Cristal Air Pro to to urządzenie, które doskonale wspomaga profilaktykę chorób układu oddechowego, pozytywnie wpływa na zdrowie wszystkich domowników i polepsza ich samopoczucie. Świetny system oczyszczania najnowszej generacji pozwala osiągnąć krystalicznie czyste powietrze we wszystkich pomieszczeniach, w których przebywasz. W niewielkim oczyszczaczu został upakowany nowoczesny system 8-stopniowego oczyszczania powietrza. Cristal air pro posiada filtry: elektrostatyczny, HEPA, włókninowy, z węglem aktywowanym oraz lampę UV, fotokatalizator, który wspiera proces unieszkodliwiania zarazków, moduł aktywnego ozonu, który niweluje zanieczyszczenia biologiczne i chemiczne a także jonizator, który wspiera procesy immunologiczne organizmu ludzkiego. To także świetny pomocnik biurowy. Jeśli Twoi pracownicy narzekają na niemożność skupienia uwagi, ciągle drapanie w gardle, katar, kaszel i bóle głowy może być za to odpowiedzialny smog lub nie w pełni sprawna instalacja klimatyzacyjna. Zastosowanie oczyszczacza powietrza pozwoli na bardziej komfortową pracę i lepszą wydajność pracowników.

Nowoczesne oczyszczacze powietrza gwarantują lepszą jakość powietrza w domu lub w biurze, sprzyjają profilaktyce chorób układu oddechowego i toczą aktywną walkę ze smogiem i alergenami. Urządzenia te powinny być codziennie używane w domach alergików, by w końcu mogli bez obaw odetchnąć pełną piersią. Przydadzą się także wówczas, gdy w domu są małe dzieci szczególnie narażone na negatywne działanie smogu.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: GOCLEVER Sp. z o.o.Podobne artykuły
Skandynawska dekoracja domu - jak samodzielnie wykonać kwietnik

porady

Skandynawska dekoracja domu - jak samodzielnie...

Kwiaty to element, którego nie powinno zabraknąć w wystroju wnętrz w naszych domach i mieszkaniach.... więcej...

Jak zabezpieczyć ściany nad blatem kuchennym

porady

Jak zabezpieczyć ściany nad blatem kuchennym

Ściana łącząca blat kuchenny i meble to miejsce które często się brudzi, zachlapuje itp. Dlatego... więcej...

Jak zrobić zielny ogródek w kuchni?

porady

Jak zrobić zielny ogródek w kuchni?

Zioła to popularny dodatek do wielu potraw. Są niezbędnym elementem zdrowej, smacznej kuchni. Wykorzystywane... więcej...