konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Wizualizacje w programie KD Max V6 - Porównanie silników renderujących Raytrace i Photon

data aktualizacji: 28-04-2021, 11:10 – artykuł promocyjny

W programie do projektowania mebli i kuchni KD Max v6 istnieje możliwość tworzenia fotorealistycznych wizualizacji za pomocą nowego silnika renderującego Photon. Dotychczas jedyną dostępną opcją był silnik Raytrace.

Raytrace pozwala na uzyskanie dobrej jakości wizualizacji w bardzo krótkim czasie. Technologia ta polega na uproszczonym sposobie obliczania padania promieni światła, która nie uwzględnia jego załamań i odbić. Render z użyciem Raytrace trwa zazwyczaj do kliku minut. Silnik ten dobrze oddaje efekty odbicia, połysku czy szklanych powierzchni w wizualizacjach.

Photon to silnik, który ze względu na inną metodę odwzorowywania światła daje nam odmienne efekty od technologii Raytrace. Render z jego użyciem jest zajmuje więcej czasu, jednak znacznie dokładniej oddaje właściwości wszystkich materiałów. Photon bardzo realistycznie odwzorowuje oświetlenie słoneczne. Jest to możliwe ze względu na zaawansowany sposób przeliczanie drogi każdego promienia światła. Uwzględnia on w przeciwieństwie do technologii Raytrace każde załamanie i odbicie.

Na poniższych wizualizacjach dobrze widoczne są różnice pomiędzy silnikami.

Wizualizacje w programie KD Max V6 - Porównanie silników renderujących Raytrace i Photon

KD MAX

Podsumowując, najnowsza wersja KD Max pozwala użytkownikom na większą elastyczność przy tworzeniu projektów. Niezależnie od tego czy potrzebna jest szybka czy fotorealistyczna wizualizacja. KD Max V6 pozwala na uzyskanie obu tych efektów w jednym programie.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: ARCHLine.XPPodobne artykuły
Wybierz układ swojej kuchni

projekty kuchni

Wybierz układ swojej kuchni

Urządzanie kuchni powinniśmy zacząć od rozmieszczenia wszystkich mebli i sprzętów kuchennych.... więcej...

Ciężka praca popłaca, czyli jak zaprojektować kuchnię idealną?

projekty kuchni

Ciężka praca popłaca, czyli jak zaprojektować...

Dobrze zorganizowana kuchnia to podstawa dla wygody korzystania z niej. Istotne znaczenie podczas jej urządzania... więcej...

Mała kuchnia - pomysły na aranżacje

projekty kuchni

Mała kuchnia - pomysły na aranżacje

Ciekawe rozwiązania wcale nie pojawiają się w dużych i przestronnych kuchniach, ale właśnie te małe... więcej...