patron działu Meble kuchenne Peka

Więcej niż kuchnia - RUST podczas MAKING ROOM - Housing for Changing America

data aktualizacji: 19-07-2018, 11:35

Ogromnym sukcesem może pochwalić się firma Ernest Rust. Od 14 listopada 2017 roku zaprojektowane przez firmę wnętrze kuchenne prezentowane jest w Narodowym Muzeum Budownictwa w Waszyngtonie podczas 10-miesięcznej wystawy: Making Room: Housing for a Changing America, organizowanej przez Citizens Housing & Planning Council oraz Resource Furniture and Clei.

Amerykanie, zafascynowani europejską kulturą, tradycją i historią, przyglądają się europejskim firmom i coraz chętniej decydują się na współpracę z nimi. Docenili oni osiągnięcia i zasługi polskiej firmy ernestrust w branży mebli kuchennych, zapraszając ją do wspólnego przedsięwzięcia - stworzenia na terenie Muzeum pełnowymiarowego mieszkania: The Open House. W ramach udziału w wystawie, firma Rust odpowiadała za przygotowanie wnętrza kuchennego - najważniejszego pomieszczenie, miejsce gdzie zaczyna się DOM.

Więcej niż kuchnia - RUST podczas MAKING ROOM - Housing for Changing America

Designerzy firmy ernestrust na czele z Marcinem Fatygą (Rust CDO) zaprojektowali wnętrze, które zyskało aprobatę głównego architekta wystawy Pierluigi Colombo, odpowiedzialnego za spójność całego wnętrza. Stworzona kuchnia idealnie ilustruje jak ważną rolę odgrywa wydajność i elastyczność w procesie tworzenia przestrzeni, tak, aby mogła być dostosowywana do potrzeb różnych członków rodziny na przestrzeni lat. Dodatkowo podkreśla potrzebę indywidualizmu, implementowania nowoczesnych technologii w celu sprostania rosnącym potrzebom mieszkaniowym Amerykanów.

kuchnia Rust - wystawa w Waszyngtonie

W autorskim projekcie designerów Rust na uwagę zasługuje system półwyspu z lustrzaną nogą. Zastosowany w nim zaawansowany technologicznie system podnośników sprawia, że można go opuszczać i podnosić do góry, dając możliwość dostosowania wysokości półwyspu do wysokości użytkownika kuchni. Wśród zaproponowanych rozwiązań nie zabrakło również takich rozwiązań jak: System niewidocznego zlewu, chowany TV, czy system niewidzialnej wagi.

kuchnia Rust - wystawa w Waszyngtoniekuchnia Rust - wystawa w Waszyngtonie

- W zaproponowanym wnętrzu zależało nam na pokazaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, które mają znaczący wpływ na funkcjonalność kuchni i jej użytkowanie, z drugiej strony zdecydowaliśmy się na klasyczną formę i stonowaną kolorystykę, aby pokazać ponadczasowość, minimalizm i aktualność. - dodaje Marcin Fatyga autor projektu, CDO w firmie RUST.

Waszyngtońska wystawa dla firmy Rust jest począkiem pięknej historii i 10-miesięcznej przygody, która nie byłaby możliwa bez partnerów wydarzenia - firm: Forner, ICA Polska, Miele Polska, Peka, Laminart i Blum.

kuchnia Rust - wystawa w Waszyngtonie


Więcej niż Muzeum Budownictwa

Narodowe Muzeum Budownictwa, to więcej niż tylko muzeum, to jedyne takie miejsce w Stanach Zjednoczonych, które skupia się na prezentowaniu szeroko pojętej architektury oraz światowych osiągnięć w tej dziedzinie. Rada dyrektorów muzeum to przedstawiciele świata architektury, designu i budownictwa, a wśród nich takie nazwiska jak:  Anthony Wolf Greenber, Thomas D. Glass, Jeffrey S. Abramson, Richard T. Anderson, Kenneth P. Baker, Todd C. DeGarmo, Barry DePauw, Martin Ditto, Randy, Fiser Jeanne Giordano, Sabrina Kanner. To wyjątkowe miejsce, które każdego roku odwiedza ponad pół miliona zwiedzających. Forum wymiany idei, informacji o budownictwie, designie i  architekturze w ramach swojej działalności organizuje liczne programy edukacyjne mające na celu kreowanie świadomości przyszłych pokoleń na temat światowej architektury.

Ta wystawa to kontynuacja wystawy, która została zorganizowana w 2013 pod tą samą nazwą i przez te same instytucje w Muzeum Miasta w Nowym Jorku. Wystawę obejrzało ponad 150 000 odwiedzających z całego świata. Wydarzenie wzbudziło zainteresowanie światowych tytułów  m.in. The New York Times. Zorganizowano wiele wykładów i paneli dyskusyjnych, na których omawiano prezentowane rozwiązania. Jednym z gości wystawy był Michael Bloomberg (amerykański przedsiębiorca oraz burmistrz Nowego Jorku w latach 2002-2013).

Patronat nad wystawą objęli m.in. American Society of Interior Designer – ASID (https://www.asid.org/about) i Wiencek Associates (http://www.wiencek-associates.com)

Kontakt w sprawie produktów:

ernestrust
ul. Rolna 13
46-375 Pludry
tel. 34 353 74 85
Sekretariat ogólny: 34 353 74 85
www: www.rust.pl
mail: wyślij wiadomośćprojektowanie i tworzenie nowoczesnych, designerskich i eleganckich wnętrz kuchennych z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych technologii produkcyjnych i wspieraniu tradycyjnego rzemiosła
 

Zobacz zdjęcia w galerii ernestrust:

kuchnia ernestrustkuchnia Rust R5 Q4Kuchnia RUST R5 Q4Kuchnia z kolekcji Unique Q12Kuchnia z kolekcji Unique Q7
Podobne artykuły
Najmodniejsze kolory w kuchni

meble kuchenne

Najmodniejsze kolory w kuchni

Kolor od zawsze postrzegany jest jako nośnik emocji, odzwierciedlenie charakteru oraz posiada wielką moc... więcej...

Regał karuzelowy w kuchni

meble kuchenne

Regał karuzelowy w kuchni

Nowoczesna kuchnia powinna być nie tylko ładnie i modnie zaaranżowana. Ważne jest także zapewnienie jej... więcej...

Idealny blat kuchenny. Jak go wybrać?

meble kuchenne

Idealny blat kuchenny. Jak go wybrać?

Wybór blatu kuchennego to jedna z ważniejszych decyzji, jaką musimy podjąć podczas urządzania... więcej...