Płytki do kuchni - zobacz trendy i kolekcje 2018

data aktualizacji: 07-02-2019, 07:18 – artykuł promocyjny

Ceramiczne trendy, które będą dominowały w 2018 roku prezentują modę znaną i lubianą. Przede wszystkim nadal pozostaniem w kręgu imitacji materiałów naturalnych, a trend na ekologiczne rozwiązania z impetem podbije wszystkie strefy naszego domu. Nie zabraknie także kolorów i wzorów, które dodadzą wnętrzu energii. Z pewnością warto dalej stawiać na duży format, choć znajdą się także takie kolekcje, w których dominuje mały rozmiar. Poniższe zestawienie prezentuje bogatą bazę płytek dedykowanych do kuchni, które w 2018 roku będą trendy.

Płytki do kuchni - zobacz trendy i kolekcje 2018

fot.: Opoczno - płytki gresowe Nordic Oak Brown imitujące lekko postarzane deski ze wzorem dębuSprawdź koniecznie >> Podłogi i ściany w kuchni - zobacz modne płytki na 2019 rok

 

Imitacja marmuru - najmodniejsze płytki w 2018 roku

 

Marmur to szlachetny materiał, który doskonale sprawdza się we wnętrzach. Świetnie komponuje się we wnętrzach klasycznych, jak i tych nowoczesnych, od łazienki po kuchnię. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na naturalny marmur możemy sięgnąć po imitacje, które są wyjątkowo wierną kopią, zwłaszcza przy płytkach w dużym formacie.

Kolekcja Frost White

fot.: Nowa Gala - płytki jak marmur

Najbardziej pożądany będzie wzór tradycyjnego marmuru carrara (karraryjskiego). Jest to biała odmiana marmuru z charakterystycznymi popielatymi żyłkami rozchodzącymi się promieniście. Najlepsze rozwiązanie to płytki tonalne, czyli takie, które można układać bez zachowania ciągłości wzoru. Im bardziej zróżnicowana powierzchnia tym lepiej. Tego typu płytki doskonale sprawdzą się tak na podłodze, jak i na ścianach. W kuchni ciekawie mogą prezentować się zawłaszcza w przestrzeni między szafkami. 

Płytki do kuchni - zobacz trendy i kolekcje 2018

fot.: Ceramstic - kolekcja Mavros marmuropodobna

Płytki marmuropodobne mają piękne jasne odcienie, a ich wykończenie sprawia, że powierzchnia staje się w całości niepowtarzalna. Marmur jest skałą raczej trudną do użytkowania w środowisku kuchennym - dużą nasiąkliwość, podatność na przebarwienia od jedzenia - dlatego sięganie po płytki ze wzorem marmuru łączy piękno z wysokimi walorami użytkowymi.

Płytki marmuropodobne - zobacz trendy i kolekcje 2018Płytki marmuropodobne - zobacz trendy i kolekcje 2018Płytki jak marmur - trendy 2018

fot.: Yeti - płytki marmuropodobne Elements Lux od Keope

W modzie będą również inne imitacje skalne. Dobrym przykładem są kolekcje wzorowane na trawertynie, czy ponadczasowym granicie. 

Płytki kuchenne  - zobacz trendy i kolekcje 2018

Płytki imitujące marmur - zobacz trendy i kolekcje 2018

fot.: Emilceramica - kolekcja Eterna oddaje piękno naturalnego kamienia inspirowanego trawertynem

 

POLECAMY >> Trendy kuchenne 2018


Drewno w kuchni - kolekcje płytek z rysunkiem drewna

 

Kolejna modna imitacja to drewno. Z pewnością  nie jest to nowość - tego typu płytki są na szczytach popularności już od kilku lat, jednak w kolekcjach wielu producentów co roku pojawiają się propozycje warte uwagi. Zaskakiwać może zdecydowanie kolorystyka - już nie tylko ciepło drewno, czy rozbielone deski w skandynawskim stylu, ale także inne kolory będą zdobić rysunek usłojenia. Pastele, czerń, szarości to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego pojmowania podłogi z desek.

Trendy 2018 - kolekcje płytek z rysunkiem drewna

W 2018 roku królować będą ciepłe barwy, a jednym z przykładów jest beż. To właśnie za jego sprawą wprowadzimy paletę ziemi to naszych wnętrz. Warto postawić na najbardziej trwały element wyposażenia wnętrza utrzymany w stonowanej kolorystyce o uniwersalnym charakterze. Dlatego płytki ścienne i podłogowe w beżach i brązach mogą być strzałem w dziesiątkę i to nie tylko na jeden sezon. 

Trendy 2018 - kolekcje płytek z rysunkiem drewna

fot.: Intercasa - PoP Job to kolekcja płytek ceramicznych o pięknym wzorze imitującym prawdziwy układ słojów zatopionych w zaskakujących kolorach, choć występują również w klasycznej wersji

Trendy 2018 - kolekcje płytek z rysunkiem drewna

fot.: Marconi Ceramica - kolekcja Elite na podłodze w kuchni

Trendy 2018 - kolekcje płytek z rysunkiem drewnaTrendy 2018 - kolekcje płytek z rysunkiem drewna

fot.: Cersanit

 

Płytki jak beton

 

Beton kojarzy się nam z chłodnym minimalizmem i doskonale oddaje nastrój wnętrz utrzymanych w stylistyce loftu, dlatego wciąż pozostaje na topie, mimo że w 2018 roku coraz chętniej sięgamy po żywe kolory. Betonowe kolekcje mają to do siebie, że łączą to co w trendach jest bardzo mocno podkreślane - chropowatą i unikatową strukturę, naturalność oraz ponadczasowe piękno. To dzięki tym cechom beton utrzymuje się w czołówce najchętniej wybieranych materiałów wykończeniowych i nic nie wskazuje na to, by coś miało się zmienić w tej kwestii.

Płytki 2018 - kolekcje imitujące beton

fot.: Cersanit - płytki imitujące beton w kolekcji Memories i Monti

 

Płytki inspirowane naturą

 

Chodzi tu głównie o dekory z kwiatami oraz elementy zwierzęce. To one podbijają nasze serca i z pewnością dają poczucie kontaktu z przyrodą nawet w domowym zaciszu. Ten trend silnie ewoluuje i podsycany jest bardzo oryginalnymi pomysłami - leśne zwierzęta (np. rogi jelenia), barwny ogon pawia, czy rośliny o dużych liściach to najbardziej typowe inspiracje motywami natury.

Płytki inspirowane naturą - trendy 2018FLABELLUM GREY, MAT - płytki ceramiczne w kształcie rybiej łuski

fot.: Raw Decor - mozaika Constellation smoke grey w kształcie gwiazdy oraz FLABELLUM w kształcie rybiej łuski

 

Wzornictwo strukturalne - płytki 3D i dekory

 

Płytki, które mają przestrzenną strukturę z pewnością wnoszą nową jakość jeśli chodzi o technologię produkcji. Do tego wnoszą do aranżacji miłe dla oka wrażenie ruchu, dynamiki, czasem nawet pozwalają poprawić proporcje wnętrza. Struktury mogą być różne, od delikatnych wyczuwalnych pod palcami, po bardzo mocno zaakcentowane, układające się w większą całość.

Płytki strukturalne - trendy 2018

Płytki strukturalne - trendy 2018

fot.: Baldocer - kolekcja płytek Balnco oraz Boulevard

Dużą popularnością będą cieszyć się również różnego rodzaju dekory wplatane w płytki bazowe. Mogą one zaskakiwać strukturą, kolorem, dekorowanym ręcznie wzorem lub kształtem. Spore zamieszanie na rynku płytek powstało po dominacji kafli ryflowanych, które kojarzą się z ciepłem dawnych kuchni, a przy tym doskonale odnajdują się w nowoczesnych aranżacjach.

Płytki strukturalne - trendy 2018

fot.: Carrea - płytki dekoracyjne dają możliwość łączenia wzorów i formatów

Płytki do kuchni - zobacz trendy i kolekcje 2018

fot.: Ceramstic - płytki kafelki

 

Metaliczny trend - efekt metalu na płytkach

 

Trend, w którym bazuje się na imitacjach metali zapoczątkował piękny odcień "corten", czyli zardzewiała stal. Od tej pory rozwinął się niebywale w stronę również bardziej eleganckich barw, jak złoto, czy blask srebra. Metaliczne powierzchnie nadają wnętrzu wyjątkowości, która wiąże się z elegancją oraz wytwornością. Jeśli powierzchni jest do tego błyszcząca to spełniony zostaje kolejny ważny aspekt, a mianowicie optycznie powiększa przestrzeń. 

Mozaika lustrzana Vitrum 001 z kolekcji DUNIN VITRUMPłytki metalowe Metallic Cooper z kolekcji DUNIN METALLIC

fot.: Dunin

 

Płytki 2018 - modne kształty i wzory

 

Im bardziej wyrafinowany kształt płytki, tym więcej możliwości aranżacyjnych. Popularne kafelki, zawadiackie romby, czy płytki-deski to ważny aspekt kształtowania przestrzeni. W tą koncepcję doskonale wpisują się także patchworkowe wzory, które najczęściej są geometryczne. Nieustającym zainteresowaniem cieszą się także płytki o dużym rozmiarze, można nawet zaryzykować stwierdzenie, że im większe tym lepiej.

Płytki do kuchni - zobacz trendy i kolekcje 2018

fot.: Tubądzin - seria Elements

Płytki do kuchni - zobacz trendy i kolekcje 2018

fot.: Intercasa - kolekcja Chalk od Marca Corona

Płytki do kuchni - zobacz trendy i kolekcje 2018

fot.: Baldocer - kolekcja Luchetta z patchworkowym motywem

Wzory geometryczne zagościły w naszych wnętrzach na dobre, a ich mnogość zachęca do eksperymentowania. Jedna płytka nie zamyka nam drogi wyboru - sposób ułożenia i orientacja może zmienić wzór, co doskonale wpisuje się w bardzo silny trend na szukanie własnej , indywidualnej drogi kształtowania przestrzeni domu, w którym spędzamy sporo czasu.

Płytki do kuchni - zobacz trendy i kolekcje 2018Płytki do kuchni - zobacz trendy i kolekcje 2018

fot.: Vives - płytki w geometryczne wzory

 

Zobacz przeglądy płytek z poprzednich lat:Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Raw Decor, Dunin, Yeti, Opoczno, Intercasa, Cersanit, Nowa Gala, Tubądzin, Marconi Ceramica, Baldocer, Emilceramica, Carrea, CeramsticPodobne artykuły
Dekorowanie ścian przy użyciu powłok dekoracyjnych

ściany i podłogi

Dekorowanie ścian przy użyciu powłok dekoracyjnych

Powłoki dekoracyjne są obecnie bardzo modnym sposobem na wykończenie ścian zarówno wewnątrz domu,... więcej...

Stara boazeria w nowym wydaniu

ściany i podłogi

Stara boazeria w nowym wydaniu

Królująca w latach 80-tych, boazeria powoli wraca do łask. Dzieje się to głównie za sprawą... więcej...

Lateksowa farba gruntująca Magnat

ściany i podłogi

Lateksowa farba gruntująca Magnat

Uodparnianie ścian na działanie wilgoci, wypełnianie nieznacznych ubytków w strukturze ściany czy... więcej...