konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Sposoby na aranżację niewielkiej kuchni

data aktualizacji: 26-06-2019, 07:23 – artykuł promocyjny

Połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym wyglądem kuchni to nie lada wyzwanie, zwłaszcza w przypadku aranżacji wnętrz o niedużym metrażu. Małe pomieszczenia trudniej jest bowiem zaprojektować i efektywnie wykorzystać. Aby uławić sobie to zadanie, warto wykorzystać rozwiązania firmy REJS.


Jak optycznie powiększyć kuchnię - kilka sprawdzonych trików

Małym kuchniom sprzyja niska zabudowa. Dlatego też w przypadku takich wnętrz warto zrezygnować z szafek od podłogi aż pod sufit. Unikniemy w ten sposób wrażenia przytłoczenia, a nasza kuchnia nie zmniejszy się optycznie. Aby stworzyć dodatkową przestrzeń na różnego rodzaju przedmioty, nad tymi niskimi, podblatowymi szafkami zawieśmy półki lub systemy relingowe. Jeśli jednak szafki górne są nam niezbędne, powinniśmy postawić na te z przeszklonymi frontami. Dodatkowo, w celu optycznego powiększenia pomieszczenia, warto postawić na meble wykończone na wysoki połysk.

Sposoby na aranżację niewielkiej kuchni

Funkcjonalne rozwiązania

W kuchni musimy pomieścić sporą ilość przedmiotów - od produktów spożywczych, przez naczynia, garnki i środki czystości, aż po drobne sprzęty AGD. Dodatkowo wszystkie te rzeczy powinny znajdować się w zasięgu ręki. Tylko wtedy przygotowywanie posiłków będzie czynnością przyjemną, która nie zabiera zbyt wiele czasu. Z tego względu warto postawić na rozwiązania, które pozwolą nam np. wysunąć całą zawartość szafki i szybko znaleźć to, czego akurat potrzebujemy. Era mebli kuchennych, z których musimy wyjmować całą zawartość, zanim dostaniemy się do produktów ustawionych w głębi – zdecydowanie przemija.


Zacznijmy od szuflad

W małych kuchniach szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na odpowiednie zagospodarowanie wnętrz szuflad. Warto wykorzystać specjalne rozwiązanie, pozwalające zoptymalizować przestrzeń przechowywania i utrzymać w nich porządek. Firma REJS w swojej ofercie posiada różnego rodzaju propozycje, które zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników – można dostosować je do indywidualnych potrzeb, zarówno estetycznych, jak i praktycznych. Dostępny w różnych rozmiarach i wysokościach, system szuflad Comfort Box, pozwala na pełny wysuw, zapewniając tym samym łatwy i szybki dostęp do wszystkich przechowywanych w nich przedmiotów. Do wyboru mamy dwie opcje tego systemu – jako szuflady wewnętrze lub frontowe. Szuflady Comfort Box pod zlew to idealna propozycja dla właścicieli małych kuchni. Dzięki nim możliwe jest zagospodarowanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania (np. środków czystości), która zazwyczaj, w tradycyjnych szafkach pod zlewem, nie jest wykorzystywana.

Comfort Box

REJS Comfort Box

W małej kuchni, w której miejsce do przechowywania jest na wagę złota, sprawdzi się także nowość w ofercie REJS – pojemne szuflady Slim Box o ładowności 40 kg. Ich wyróżnikiem są wąskie, proste ścianki boczne, których grubość wynosi zaledwie 13,4 mm. Ten typ boczków pozwala na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie wnętrza szuflady, a tym samym – na zwiększenie jej pojemności. Slim Box także dostępne są w dwóch wersjach (szuflady frontowe i wewnętrze). Mamy tu do wyboru trzy wysokości (89, 121 i 185 mm) i cztery długości prowadnicy o pełnym wysuwie (400, 450, 500 i 550 mm). Co ważne – produkt można z łatwością dostosować do indywidualnych potrzeb i konkretnej zabudowy dzięki temu, że możemy zdecydować się tu na dowolną szerokość szuflad.

Slim Box

REJS Slim Box


Cała zawartość szafki pod ręką

Systemy cargo to kolejne rozwiązanie, którego zastosowanie pozwoli w znacznym stopniu zwiększyć wygodę i komfort wykonywania prac kuchennych. Pozwalają one bowiem wysunąć całą zawartość szafki jednym ruchem, skracając tym samym czas poszukiwania i wyjmowania potrzebnych przedmiotów. Firma REJS oferuje carga różnej wielkości, przeznaczone do szafek wysokich, niskich oraz narożnych. W przypadku małych kuchni – warto postawić na Cargo Mini, czyli takie, które wykorzystuje się w szafkach podblatowych. Produkt pozwoli nam na uporządkowanie różnego rodzaju produktów – od spożywczych po środki czystości.

REJS Cargo miniCargo mini wąskie

REJS Cargo mini

Nawet najmniejszą przestrzeń o szerokości kilkunastu centymetrów można efektywnie zagospodarować. W takich przypadkach zastosowanie znajduje Cargo Wąskie, w którym możemy przechowywać niewielkie pojemniki, przyprawy lub ściereczki.
 

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Liczby w kuchni kluczem do wygody

meble kuchenne

Liczby w kuchni kluczem do wygody

Zakłada się, że o kuchennej ergonomii decyduje ułożenie stref roboczych. Równie ważne są jednak... więcej...

Białe meble kuchenne

meble kuchenne

Białe meble kuchenne

Biel, dzięki swojej uniwersalności stała się dominującym kolorem wybieranym w aranżacjach kuchni. Wybór... więcej...

Seria zawiasów HS-DTC z cichym domykiem

meble kuchenne

Seria zawiasów HS-DTC z cichym domykiem

Produkcja mebli opiera się na wielu istotnych elementach, a często to, co niewidoczne odgrywa ważną rolę... więcej...