konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Opanuj chaos z wygodną tablicą na notatki!

data aktualizacji: 27-06-2019, 10:04 – artykuł promocyjny

Codzienny pośpiech, praca, masa spraw do załatwienia, domowe obowiązki - przytłoczeni tym wszystkim, często roztargnieni, stajemy się zapominalscy. Nietrudno coś przeoczyć. Niemal każdemu choć raz zdarzyło się zapomnieć o umówionym spotkaniu, wywiadówce w szkole czy wizycie lekarskiej. Idąc do sklepu, nie zawsze pamiętamy, po co właściwie przyszliśmy. Nie ma sensu próbować o tym wszystkim pamiętać. Lepiej zorganizować sobie miejsce, w którym umieszczać będziemy rozmaite "przypominajki": listy zakupów, informacje o dacie i godzinie umówionej wizyty czy też listę zadań do zrobienia. Dobrze jest umieścić ją w widocznym dla wszystkich domowników miejscu - dzięki temu łatwiej będzie wspólnie coś zaplanować. A jeszcze przyjemniej będzie to robić, gdy do tego celu służyć będzie samodzielnie przygotowana tablica!

Opanuj chaos z wygodną tablicą na notatki!


Kupujemy materiały na tablicę

Zakupy zaczynamy od ramki, w której obszar na zdjęcie to 50 cm x 70 cm. Dookoła powinna być ramka wraz z białym passe-partout. Przyda się również biały karton o wymiarze takim samym jak miejsce na ilustrację. Kolejny element na liście zakupów to arkusze kolorowego papieru w dwóch ulubionych, komponujących się ze sobą barwach (np. szary i niebieski). Przydadzą się również takie przybory jak linijka z ekierką, ołówek i odpowiednio ostry nóż. Warto zadbać również o podkładkę, na której będziemy pracować. Do stworzenia tablicy niezbędny będzie również stacjonarny dyspenser kompaktowy tesa® Easy Cut wraz z taśmą wewnątrz, klej w taśmie tesa® ecoLogo oraz samoprzylepny gwóźdź tesa® do metalu i płytek.

tablica na notatkitablica na notatkitablica na notatkitablica na notatkitablica na notatkitablica na notatki


Jak przygotować miejsce na notatki?

Pracę zaczynamy od narysowania na arkuszach kolorowego papieru zbliżonych wielkością trójkątów. Następnie na podkładce i z zastosowaniem nożyka trzeba ostrożnie wyciąć trójkąty. Kolejny krok to ułożenie kompozycji z tak przygotowanych, dwukolorowych trójkątów. Powinna się ona znaleźć w polu, przeznaczonym na zdjęcie - trójkąty muszą więc pokryć powierzchnię o wymiarach 50 cm x 70 cm. Po jej rozplanowaniu - czas na przyklejenie trójkątów za pomocą kleju w taśmie tesa®. Najlepiej nakładać na tylną ich stronę paski tego kleju. Po przygotowaniu wnętrza ramki należy je przymocować taśmą z dyspensera tesa® do passe-partout. Całość umieszcza się w ramce. Prawie gotowe!


Wieszamy tablicę na ścianie

Ostatni etap to umieszczenie gotowej tablicy w widocznym miejscu. Może to być kuchnia, przedpokój lub inne, wspólnie ustalone pomieszczenie. Na szczęście nie trzeba wbijać gwoździ lub bawić się w nawiercanie ściany. Ramka zostanie zawieszona na samoprzylepnym gwoździu tesa®, który z powodzeniem przyczepić można do gładkiej powierzchni, np. do kuchennej płytki. Jeden taki gwóźdź jest w stanie utrzymać masę nawet 4 kg. Nasza tablica z pewnością jest lżejsza, można ją więc bez obaw umieścić na takim gwoździu. I voilà!

tablica na notatkitablica na notatkitablica na notatki


Jak korzystać z tablicy?

tablica na notatkiGładka powierzchnia tablicy sprawia, że za pomocą zmywalnego pisaka lub flamastra można na niej zapisywać ważne informacje. Warto w jej pobliżu mieć gąbeczkę lub miękką ściereczkę do czyszczenia, aby nie porysować jej chusteczkami czy szorstkim ręcznikiem kuchennym. Flamaster może być przyczepiony do tablicy na sznureczku - po to, aby oszczędzić sobie poszukiwania go, gdy akurat będzie potrzebny. Dodatkowo na powierzchni tablicy można przyklejać listy zakupów, sporządzane na karteczkach samoprzylepnych. Karteczki takie spokojnie utrzymają się na tablicy przez pewien czas. Jeśli jednak chcemy, aby dana informacja zawisła tam na dłużej, warto skorzystać z karteczek elektrostatycznych, które zupełnie bez kleju trwale przylegają do gładkiej powierzchni. Każdy sposób jest dobry - trzeba wybrać dla siebie taki, który najlepiej będzie się sprawdzał.

Wyrobienie sobie nawyku notowania ważnych spraw może zająć nieco czasu. Na szczęście spora, kolorowa tablica będzie o tym skutecznie przypominała. W końcu nie po to włożyliśmy w jej przygotowanie tyle pracy, żeby teraz wisiała sobie nieużywana, prawda?

Kontakt w sprawie produktów:

tesa tape Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 184
60-166 Poznań
tel. 603 857 271
www: www.tesa.pl
mail: wyślij wiadomośćplastry montażowe » haczyki montażowe » dwustronne taśmy montażowe » taśmy klejące » taśmy malarskie » haczyki wodoodporne » rozwiązania samoprzylepne » akcesoria łazienkowe
 

Zobacz zdjęcia w galerii tesa tape:
Podobne artykuły
Jak zabezpieczyć ściany nad blatem kuchennym

porady

Jak zabezpieczyć ściany nad blatem kuchennym

Ściana łącząca blat kuchenny i meble to miejsce które często się brudzi, zachlapuje itp. Dlatego... więcej...

Wybieramy sokowirówkę

porady

Wybieramy sokowirówkę

Jaka sokowirówka jest najlepsza? Ile trzeba wydać na to urządzednie? Jaką sokowirówkę kupić... więcej...

Jak wybrać ekspres do kawy

porady

Jak wybrać ekspres do kawy

Mają nowoczesny kształt, zajmują niemało miejsca i nie należą do najtańszych urządzeń kuchennych.... więcej...
Partnerzy

Peka  Tesa
REJSGranitan

Partner serwisu FiskarsEmako

logo Deante    Grupa Armatura

Franke   logo Helios

     Laveo    Kuchinox

    nVent     Amix  

Electrolux      logo Śnieżka

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

konkurs łazienkowy 2022