patron działu Meble kuchenne Peka

Meble w kolorze drewna w wersji klasycznej i nowoczesnej

data aktualizacji: 25-11-2019, 11:38 – artykuł promocyjny

Meble w kolorze drewna były, są i będą zawsze modne. Pasują do stylistyki klasycznej oraz nowoczesnej. Mają w sobie pewien urok, który zawsze przyciąga nasz wzrok, bez względu na to czy są w jasnych, czy w ciemnych kolorach. Naturalne drewno odchodzi nieco w zapomnienie w produkcji mebli, gdyż jest znacznie droższe oraz bardziej podatne na odkształcenia. Współczesna technologia produkcji frontów kuchennych pozwala osiagnąć efekt wizualnie zbliżony do naturalnego drewna bez ryzyka jakie niesie za sobą stosowanie tego surowca.

Meble w kolorze drewna w wersji klasycznej i nowoczesnej

fot.: ernestrust - kuchnia z kolekcji Unique Q12 - fronty meblowe na wyspie: dąb lity w wykończeniu lakierniczym OIL EFECT

To co wyróżnia meble w kolorze drewna to ich uniwersalność pod kątem doboru stylistycznego. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że ten dekor świetnie będzie wpisywał się w kuchnię w stylu klasycznym, i wcale nie gorzej w wersji loft. Wszystko zależy od sposobu wykorzystania oraz tła. Nie mniej jednak najchętniej wybierany jest układ mieszany, czyli wykorzystujący dwa typu wykończenia frontów. W układzie górna-dolna zabudowa lub zestawiony w sekwencjach pionowych zgodnie z zarysującym się podziałem, czy to funkcjonalnym, czy wynikającym ze zróżnicowania wysokości zabudowy.

Drewniane fronty szafek bezuchwytowych w kuchni otwartej

fot.: TK Architekci - niezwykle modne zestawienie drewna, szarości oraz geometrycznych wzorów w otwartej kuchni

 

Drewno - najlepsza baza stylowego wnętrza

 

Drewno to materiał szlachetny, który od zawsze był pożądany w naszych domach. Kojarzy się z niewymuszoną elegancją oraz uniwersalną bazą. Występujący na meblach zawsze jest punktem odniesienia do dalszej aranżacji. Nie bez znaczenia jest również jego aspekt wizualny - drewno ociepla wnętrze oraz gwarantuje przyjemny klimat w domu. Obecność tego typu frontów w kuchni w postaci podstawy aranżacji to dobry krok do stworzenia wnętrza uniwersalnegho, które niepodlega zmianie i modzie. Zawsze będzie na czasie.

fot.: Rejs - stylowa kuchnia, w której pojawiły się meble w kolorze drewna na tle czarnej ściany oraz cegły idelanie podkreślającej ciepły odcień frontów

 

Jasne drewno do małej kuchni, a ciemne do dużej

 

Utarte przekonanie o stosowaniu jasnych kolorów na małych przestrzeniach oraz sięganie po ciemne tam gdzie miejsca jest nieco więcej sprawdza się również w przypadku dekoru z rysunkiem drewna. Oczywiście nie zawsze zasada ta musi być jedyną słuszną drogą, ale w większości przypadków ma ona rację bytu i doskonale sprawdza się w optycznym kształtowaniu przestrzeni. Jasne, czasem nawet bielone elementy drewna to dobre wyjście jeśli chcemy nadać wnętrzu lekkości i sprawdzić, że będzie ono przytulne, bez efektu przytłoczenia. Ciemne, niekiedy niemal czarne meble to doskonała droga do tego by dużej lub otwartej kuchni nadać majestatycznego charakteru.

 

Nowoczesny mariaż drewna z betonem, szkłem,....

 

Bazowe drewno z pewnością będzie głównym motywem, jednak jego sąsiedztwo w równie dużej mierze będzie stanowić o stylu wnętrza. Zestawione z szykowną czernią z pewnością będą oddawać unikalny charakter wnętrza. Tego typu aranżacje sprytnie łączą to co najcenniejsze ze stylu nowoczesnego z minimalizmem i zachowaniem czystości organizacyjne, z tym co wyjątykowe w klasycznym wydaniu kuchni, czyli ciepłem rodzinnego ogniska.

Aranżacja kuchni - Justyna L (4)

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

Drewno jest na tyle uniwersalnym tworzywem, że świetnie współgra niemal ze wszystkim, z czym tylko zapragniemy go zestawić. W duecie z betonem zapewni nam wyjątkową kompozycję na miarę nowojorskiego loftu. Razem ze szkłem odda nowoczesny charakter wnętrza, a w towarzystwie z kamieniem przełamie konwenanse aranżacyjne.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

Studio Eltop Max Kuchnie

fot.: Max Kuchnie

Drewno idealnie współgra z cegłą. Taką zabudowę z powodzeniem można zestawić zarówno z cegłą w klasycznej czerwieni jak też tą bieloną nadając aranżacji nieco skandynawskiego wyglądu. Do wnętrz otwartych i dobrze oświetlonych możemy pokusić się nawet na czarną wersję tego charakterystycznego tworzywa budowlanego. Ważne jednak by ściana była ładnie wyeksponowana.

Kuchnia w stylu skandynawskim

fot.: Śnieżka

 

Klasyczna wersja drewnianych frontów kuchennych

 

Drewno i biel to jeden z tych duetów, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Głównie za sprawą dobrze rozsławionego designu skandynawskiego, w którym umiłowanie naturalnych materiałów w połączeniu ze stonowaną i wyważoną kolorystyką oraz spójnym wyglądem wszystkiego, co we wnętrzu się pojawia podniosło rangę tego typu mebli.

Do klasycznego stylu pasują także majestatyczne gatunki egzotyczne, jak na przykład palisander, oliwka, mahoń, cedr. Ich ciekawe usłojenie jest tu chętnie eksponowane i stanowi o indywidualności danego projektu.

Klasyczna wersja drewnianych frontów kuchennych

fot.: Fronty meblowe Wiech w kolorze ciemnego drewna


W klasycznej aranżacji urok drewna można podkreślić dodatkami, zwłaszcza modne złocenia będą tu doskonałym uzupełnieniem. Można je wykorzystać w postaci, na przykład uchwytów lub armatury kuchennej. Do tego typu aranżacji polecane są również wszelkie elementy sztukateryjne (typowe m.in. dla stylu angielskiego). Bardzo często zabudowa kuchni klasycznej współgra ze stołem i krzesłami, które również najczęściej są w kolorze drewna.

fot.: Rad-Pol - klasyczna kuchnia w kolorze orzecha

 

Drewniany blat

 

Koelejną propozycją na zaakcentowanie drewna w kuchennej zabudowie jest blat. Drewniany lub drwenopodoby z pewnością ociepli wnętrze. Dobrym i bardzo efektownym układem jest blat kuchenny połączony z frontem bocznym, które tworzą coś na wzór ramy szafek. 

fot.: GTV - drewniany blat w zestawieniu z szarymi frontami oraz chromowanymi uchwytami Hexi

Jedną z najczęściej spotykanych opcji w tej kolorystyce jest >> Biała kuchnia z drewnianym blatem - pomysły i inspiracje od projektantówWarto przeczytać

 


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: ernestrust, Rejs, Max Kuchnie, Śnieżka, TK Architekci, Rad-Pol, GTVPodobne artykuły
Mała kuchnia - jakie meble

meble kuchenne

Mała kuchnia - jakie meble

Meble do małej kuchni niczym nie różnią się od mebli do dużej kuchni. Jednak te do mniejszej przestrzeni... więcej...

Podnośniki do wysokich szafek górnych

meble kuchenne

Podnośniki do wysokich szafek górnych

Rozwiązaniem umożliwiającym płynne i bezgłośne otwieranie i zamykanie klap górnych szafek, są... więcej...

Cargo - moda, czy wygoda?

meble kuchenne

Cargo - moda, czy wygoda?

Szafki cargo, czyli meble kuchenne wyposażone w wysuwane kosze i półki to hit ostatnich lat. Producenci... więcej...