konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Biblioteczka w kuchni

data aktualizacji: 25-11-2019, 11:29 – artykuł promocyjny

Kuchnia w każdym domu stanowi wyjątkowe miejsce. Dla miłośników czytania oczywiste jest posiadanie miejsca na książki również w tej części domu. Mini biblioteczka może być przeznaczpona nie tylko na książki kucharskie. Sposobów na aranżację jest kilka - poniżej prezentujemy najciekawsze z nich.

Biblioteczka w kuchni

fot.: MikołajskaSTUDIO

 

Kuchnia z biblioteczką

 

Kuchnia z biblioteczką to rozwiązanie nie tylko dla bibliofilów, ale każdego kto ceni ten rodzaj zdobywania wiedzy. Biblioteczka to mebel typowy dla salonu lub sypialni, jednak nawet w kuchennych aranżacjach - zwłaszcza w domach miłośników literatury oraz sztuki gotowania - również może zajmować nawet całą ścianę. Częściej jest to jedank niewielka półka wygospodarowana w segmencie meblowym.

Miejsce na książki w domu - ciekawe pomysły

fot.: Ciekawe miejsca na domową biblioteczkę na granicy kuchni i pokoju dziennego w aranżacji pracowni Red Cube Design

Trzeba jednak pamiętać o specyfice kuchni jako miejsca, w którym wilgoć, unoszące się w powietrzu zapachy oraz drobinki tłuszczu mają niekorzystny wpływ na papier, a tym samym również książki. Taka biblioteczka powinna być zatem odpowiednio zabezpieczona, np. ksiażki za szybą lub znajdować się w miejscu najmniej narażonym na zanieczyszczenia powietrza typowe dla kuchni, czyli głównie z dala od płyty grzewczej.

 

Kulinarna biblioteczka

 

Najczęściej w kuchni przechowywujemy książki kulinarne, które są naszą inspiracją w czasie gotowania, mogą stanowić pamiątkę z wyjazdu do różnych zakątków świata lub być swoistym sposobem na spędzanie czasu w kuchni. Jeśli mamy możliwość wygospodarowania przestrzeni relaksu w kuchni to również możemy tu przechowywać inne pozycje, po które sięgniemy w wolnej chwili. 

fot.: Emako - sledzenie przepisu w czasie gotowania ułatwi nam stojak na książkę kucharską lub tablet

 

Zobacz kuchenne aranżacje z książkami - miejsce na książki w kuchni

 

  • Reling z podstawką na audiobooka - rozwiązanie dla gadżeciarzy, którzy nie wyobrażają już sobie życia bez wirtualnej rzeczywistoci a korzystanie z tradycyjnych ksiażek kucharskich jest dla nich mało atrakcyjne. Umieszczona na relingu podstawka gwarantuje wygodę oraz bezpieczeństwo nawet w czasie przewijania strony

System relingowy Linero Mosaiq

fot.: Peka

  • Wyspa kuchenna z biblioteczką - to jeden z najprostszych sposobów na miejsce dla książek. Otwarta półka w bryle wyspy stanowi świetną aletrnatywę do monotonnych frontów. Wyspa, która bardzo często pełni wiele funkcji w naszej kuchni w łatwy sposób może stać się również kompaktową biblioteczką. 

Drewniana wyspa kuchenna z czarnymi hokerami i okapem kominowym

fot.: MikołajskaSTUDIO                                      fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"       

Wyspa kuchenna z biblioteczką

fot.: Max Kuchnie

  • Wąska szafka na książki - wąskie, oddalone od głównego ciągu roboczego szafki często są mało praktyczne. Wówczas najlepiej przeznaczyć je na ozdoby lub jak poniżej wykorzystać jako biblioteczkę. W końcu z książek korzystamy znacznie rzadziej niż z przypraw lub zastawy stołowj, więc mogą być nieco dalej.

Zieleń to dobry wybór!

fot.: Flugger

  • Książki w jednej z półek - w kuchni wcale nie trzeba irganizować oddzielnego mebla służącego za biblioteczkę. Czasem wystarczy wyznaczyć jedną z półek w kuchennej zabudowie by cieszyć się ulubioną lekturą w zasięgu ręki nawet w kuchni.

Książki w kuchni - ciekawe pomysły na biblioteczkę

fot.: Śnieżka

  • Biblioteczka na półwyspie kuchennym - miejsce przejściowe między kuchnią a kolejnym pomieszczeniem to idealny sposób na przechowywanie książek. Nie zajmują one cennej przestrzeni ani kuchni ani pokoju dziennego a w idealny sposób są wyeksponowane oraz łatwo do nich dotrzeć z obu pomieszczeń. 

Kuchnia w kolorach bieli, czerni i drewna z półką na książkiAneks kuchenny z półwyspem i biblioteczką na książki

fot.: Kramkowska

  • Książki na górnej zabudowie - czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze. Wierzch szafek wiszących często pozostaje pusty podczas gdy jest to również pojemna przestrzeń. Warunek - musi tam panować porządek i ład estetyczny. Umieszczenie w tej części ozdobnych koszyczków czy równe ustawienie książek z pewnością zobliguje nas do regularnych porządków. Aby książki stały zawsze równo warto zabezpieczyć je za pomocą specjalnego ogranicznika.

Książki w kuchni - ciekawe pomysły i aranżacje

fot.: Wiech

  • Kuhenna biblioteczka w bocznej części zabudowy - wygospodarowanie otwartej półki na książki możliwe jest nawet w niewielkiej kuchni. Jeśli kuchnia jest otwarta możemy stworzyć swego rodzaju przesłonę części kuchennej. Taka ażurowa półka nada wnętrzu lekkości przy jednoczesnym połączeniu obu funkcji otwartej przestrzeni. 

Kuchnia z biblioteczką

fot.: Laveo

  • Książki na parpacie przy blacie kuchennym - to najprostszy sposób nie wymagający dodatkowej interwencji - wystarczy ładnie poukładać książki i aranżacja gotowa, a potrzebny tekst szybko znajdziemy pracując przy blacie.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"MEBLE KUCHENNE - sprawdź więcej:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Peka, Wiech, MikołajskaSTUDIO, Flugger, Śnieżka, Kramkowska, Red Cube Design, Laveo, Emako, Max KuchniePodobne artykuły
Zainspiruj się Islandią - nowa kolekcja REHAU

meble kuchenne

Zainspiruj się Islandią - nowa kolekcja REHAU

Inspiracje przyrodą, kulturą i stylem życia różnych szerokości geograficznych wprowadzają w nasze... więcej...

Otwarte półki w zabudowie kuchennej - nowy trend

meble kuchenne

Otwarte półki w zabudowie kuchennej - nowy trend

Odejście od minimalizmu, w którym wszystko było szczelnie schowane za frontami kuchennej zabudowy... więcej...

Wyspa kuchenna - aranżacje Max Kuchnie

meble kuchenne

Wyspa kuchenna - aranżacje Max Kuchnie

Wyspa jest typem zabudowy kuchennej, który w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużą popularnością.... więcej...