konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Biała kuchnia z drewnianym blatem - pomysły i inspiracje od projektantów

data aktualizacji: 30-06-2022, 12:18 – artykuł promocyjny

Klasyką gatunku stała się już biała kuchnia z drewnianym blatem. Takie połączenie pojawia się w wielu domach - nowych i tych remontowanych - ponieważ jest uniwersalne, miłe dla oka i nawiązuje do prostego, ale bardzo lubianego przez Polaków stylu skandynawskiego. Połączenie drewna z bielą ociepla wnętrze i wprowadza minimalizm w łagodnej odsłonie. Aranżacja kuchni z białą zabudową i drewnianym blatem daje również wiele możliwości - projektanci wnętrz chętnie sięgają po ten duet wprowadzając dodatkowe zabiegi dekoratorskie, które tworzą w kuchni niepowtarzalny klimat.

Biała kuchnia z drewnianym blatem - pomysły i inspiracje od projektantów

fot.: Max Kuchnie - Studio Meblox

 

Białe meble ocieplone drewnem
 

Harmony Studio

fot.: Harmony Studio - kuchnia z dębowymi półkami i dębowym blatem

Biała kuchnia i drewniany blat oraz ogrom wariacji związanych z tą podstawą kolorystyczną inspiruje i można by rzec, że jest wiecznie modna. Białe meble aby nie wyglądały sterylnie potrzebują ciepłej oprawy. Najłatwiej zrobić to wybierając drewniany blat. Czasem decydujemy się na krok dalej i blat płynnie przechodzi również w boczną obudowę mebli.

fot.: mmDesign

Jeśli zależy nam na wnętrzu ciepłym i na wskroś przytulnym możemy pójść jeszcze dalej i drewno przenieść również na przestrzeń między dolną a górną zabudowę. To bardzo wdzięczny motyw, który coraz chętniej pojawia się w polskich domach. 

fot.: Kramkowska

 

Biała kuchnia z drewnianym blatem - dobór AGD

 

Bardzo często przy decyzji o białych meblach pojawia się dylemat co do koloru urządzeń AGD. Naturalne wydaje się postawienie na biel. Oczywiście w ofercie producentów są i takie modele, ale stanowią mniejszość. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by białe fronty zestawić z AGD w stalowym kolorze lub nawet pójść o krok dalej i zaszaleć z czarnym AGD.

fot.: Dream House                                               fot.: MikołajskaSTUDIO

Podobnie wygląda sprawa z doborem zlewozmywaka. Często wydaje nam się, że jedynym słusznym krokiem jest biała ceramika. Zestawień jest jednak znacznie więcej. Uniwersalne wybarwienie sprawia, że komora może

fot.: Deante

 

Biała kuchnia i blat drewnopodobny - co na podłogę i ściany

 

Połączenie bieli i drewna może mieć charakter zarówno klasyczny jak i nowoczesny. W takim układzie odnajdą się również kuchnie na wzór retro a nawet w chłodnym industrialnym stylu. Znaczącą rolę odgrywa bowiem tło oraz wykończenie frontów. Jeśli na ścianie zdecydujemy się zastosować szarości lub transparentne szkło to efekt końcowy będzie znacznie bardziej minimalistyczny niż w przypadku ciepłej czerwonej cegły lub kafelków z dekorami. Białe meble dobrze też znoszą białe tło, a blat wówczas jest swego rodzaju łącznikiem dwóch tych powierzchni. 

fot.: MikołajskaSTUDIO

Jeśli chodzi i podłogi to do tak zaaranżowanej kuchni bardzo chętnie sięgamy po drewno, czy to w postaci desek, paneli, czy nawet płytek imitujących - ważne by efekt drewna został utrzymany również na najniższej płaszczyźnie. Bardzo dobrze jeśli drewno z blatu jest podobne do tego na podłodze. Dla odważniejszych proponujemy jednak miks odcieni i stylowe zestawienia dwóch różnych kolorystycznie gatunków.

fot.: Flow Interiors                                                        fot.: ewem

Aranżacja kuchni - Katarzyna K (5)

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"ZOBACZ TAKŻE:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Max Kuchnie, Harmony Studio, MikołajskaSTUDIO, Flow Interiors, Dream House, mmDesign, Kramkowska, ewem, DeantePodobne artykuły
Wyciągi podstawą organizacji pracy w kuchni

meble kuchenne

Wyciągi podstawą organizacji pracy w kuchni

Czynnikiem, który w decydujący sposób wpływa na sprawność pracy, jest organizacja. W kuchni... więcej...

Kolory kuchni - jakie wybrać?

meble kuchenne

Kolory kuchni - jakie wybrać?

Wybór kolorów do kuchni nie należy do łatwych zadań. Możliwości mamy tak wiele, że trudno... więcej...

Kuchenne drobiazgi - jak zachować porządek?

meble kuchenne

Kuchenne drobiazgi - jak zachować porządek?

Artystyczny nieład panuje w każdej kuchni. Drobiazgi, trzepaczki, łopatki, chochle czy końcówki... więcej...