patron działu Meble kuchenne Peka

Biała kuchnia z drewnianym blatem - pomysły i inspiracje od projektantów

data aktualizacji: 20-12-2017, 11:15 – artykuł promocyjny

Klasyką gatunku stała się już biała kuchnia z drewnianym blatem. Takie połączenie pojawia się w wielu domach - nowych i tych remontowanych - ponieważ jest uniwersalne, miłe dla oka i nawiązuje do prostego, ale bardzo lubianego przez Polaków stylu skandynawskiego. Połączenie drewna z bielą ociepla wnętrze i wprowadza minimalizm w łagodnej odsłonie. Aranżacja kuchni z białą zabudową i drewnianym blatem daje również wiele możliwości - projektanci wnętrz chętnie sięgają po ten duet wprowadzając dodatkowe zabiegi dekoratorskie, które tworzą w kuchni niepowtarzalny klimat.

Biała kuchnia z drewnianym blatem - pomysły i inspiracje od projektantów

fot.: Max Kuchnie

 

Białe meble ocieplone drewnem

 

Biała kuchnia i drewniany blat oraz ogrom wariacji związanych z tą podstawą kolorystyczną inspiruje i można by rzec, że jest wiecznie modna. Białe meble aby nie wyglądały sterylnie potrzebują ciepłej oprawy. Najłatwiej zrobić to wybierając drewniany blat. Czasem decydujemy się na krok dalej i blat płynnie przechodzi również w boczną obudowę mebli.

fot.: mmDesign

Jeśli zależy nam na wnętrzu ciepłym i na wskroś przytulnym możemy pójść jeszcze dalej i drewno przenieść również na przestrzeń między dolną a górną zabudowę. To bardzo wdzięczny motyw, który coraz chętniej pojawia się w polskich domach. 

fot.: Kramkowska

 

Biała kuchnia z drewnianym blatem - dobór AGD

 

Bardzo często przy decyzji o białych meblach pojawia się dylemat co do koloru urządzeń AGD. Naturalne wydaje się postawienie na biel. Oczywiście w ofercie producentów są i takie modele, ale stanowią mniejszość. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by białe fronty zestawić z AGD w stalowym kolorze lub nawet pójść o krok dalej i zaszaleć z czarnym AGD.

fot.: Dream House                                               fot.: MikołajskaSTUDIO

Podobnie wygląda sprawa z doborem zlewozmywaka. Często wydaje nam się, że jedynym słusznym krokiem jest biała ceramika. Zestawień jest jednak znacznie więcej. Uniwersalne wybarwienie sprawia, że komora może

fot.: Deante

 

Biała kuchnia i blat drewnopodobny - co na podłogę i ściany

 

Połączenie bieli i drewna może mieć charakter zarówno klasyczny jak i nowoczesny. W takim układzie odnajdą się również kuchnie na wzór retro a nawet w chłodnym industrialnym stylu. Znaczącą rolę odgrywa bowiem tło oraz wykończenie frontów. Jeśli na ścianie zdecydujemy się zastosować szarości lub transparentne szkło to efekt końcowy będzie znacznie bardziej minimalistyczny niż w przypadku ciepłej czerwonej cegły lub kafelków z dekorami. Białe meble dobrze też znoszą białe tło, a blat wówczas jest swego rodzaju łącznikiem dwóch tych powierzchni. 

fot.: MikołajskaSTUDIO

Jeśli chodzi i podłogi to do tak zaaranżowanej kuchni bardzo chętnie sięgamy po drewno, czy to w postaci desek, paneli, czy nawet płytek imitujących - ważne by efekt drewna został utrzymany również na najniższej płaszczyźnie. Bardzo dobrze jeśli drewno z blatu jest podobne do tego na podłodze. Dla odważniejszych proponujemy jednak miks odcieni i stylowe zestawienia dwóch różnych kolorystycznie gatunków.

fot.: Flow Interiors                                                        fot.: ewem

Aranżacja kuchni - Katarzyna K (5)

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Max Kuchnie, MikołajskaSTUDIO, Flow Interiors, Dream House, mmDesign, Kramkowska, ewem, DeantePodobne artykuły
Jak funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń małej kuchni

meble kuchenne

Jak funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń małej kuchni

Mała kuchnia dla jednych jest udogodnieniem, a dla innych problemem. Z jednej strony przytulna, gdzie zawsze... więcej...

Organizery - zachowaj porządek w szufladzie

meble kuchenne

Organizery - zachowaj porządek w szufladzie

Coraz częściej miejsce tradycyjnych szafek kuchennych zajmują szuflady. Są one bowiem bardziej praktyczne... więcej...

Efektowna szafka do kuchni i nie tylko

meble kuchenne

Efektowna szafka do kuchni i nie tylko

CLIMBER to niezwykle efektowna szafka do kuchni i nie tylko. Lekkie dotknięcie pod korpusem powoduje otwarcie... więcej...