konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Układy kuchenne - kuchnia jednorzędowa

data aktualizacji: 03-06-2022, 11:02 – artykuł promocyjny

Każda kuchnia wymaga indywidualnego podejścia do kwestii projektowania i urządzania. Ważne jest by zachować we wnętrzu przyjazny dla domowników układ, który będzie stanowić punkt wyjścia do dalszych aranżacji. Wygodna, funkcjonalna i wystarczająco przestrzenna kuchnia sprawi, że będziemy w niej chętnie spędzać czas i wykonywać nasze obowiązki. W przypadku zabudowy jednorzędowej wyzwaniem jest zachowanie ciągu roboczego, ale i z tym można sobie poradzić.

Układy kuchenne - kuchnia jednorzędowa

fot.: Dream House

 

Kuchnia w jednej linii

 

Taki sposób urządzenia kuchni wprowadza pewną modyfikację w stosowaniu zasady trójkąta roboczego, gdyż zwyczajnie w kuchni nie ma narożnych elementów, czyli brak jest możliwości ustawienia urządzeń w trójkąt. Wówczas trójkąt ergonomiczny zmienia się w linię, nie zmieniają się natomiast odległości jakie wytycza.

Szkło Colorimo w kuchni - Czarny 9005, Sati Orzechowy 7M30, Sati Bazaltowy 7M21, Extra Biały 9003

fot.: Mochnik - zabudowa jednorzędowa zróćnicowana w pionie zarówno kolorystycznie jak i głębokością szafek wiszących, dzięki czemu jest w stanie więcej pomieścić

Zabudowa jednorzędowa uchodzi za najmniej praktyczną i funkcjonalną ze wszystkich typów, i choć korzystanie z wszystkich kuchennych elementów jest mniej komfortowe to zachowanie powyższych prawidłowości czynni ją bardziej ergonomiczną.

Zainspiruj się >> Kuchnia schowana

Układy kuchenne - kuchnia jednorzędowa

fot.: Primagran - przy zabudowie jednorzędowej warto pamiętać o zachowaniuprzestrzeni roboczej między zlewozmywakiem a płytą grzewczą

 

Jednorzędowa zabudowa wcale nie musi być nudna - wystarczy ją zróżnicować na wysoką i tradycyjną, a kuchnia stanie się bardziej pojemna.

 

Ustawienie mebli w małej kuchni - najlepsza zabudowa jednorzędowa

 

Najczęściej wybierana do w wyjątkowo małych i ciasnych pomieszczeń lub aneksów kuchennych. Zajmując stosunkowo niewielką przestrzeń jest też mniej pojemna jeśli chodzi o przechowywanie. Układ liniowy ma wielką zaletą w przestrzeni typu open space, gdyż w pomieszczeniach połączonych daje wrażenie największej przestrzeni.

Układy kuchenne - kuchnia jednorzędowa

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - kuchnia jednorzędowa zajmuje najmniej miejsca

Wydłużenie drogi, jaką trzeba pokonać pomiędzy poszczególnymi strefami sprawia, że w kuchni urządzonej wzdłuż jednej ściany najlepiej pracuje się pojedynczo.

 

UKŁADY KUCHENNE - zobacz również inne propozycje

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Mochnik, Primagran, Dream HousePodobne artykuły
Kuchnia z jadalnią

projekty kuchni

Kuchnia z jadalnią

Kuchnia i jadalnia od zawsze kojarzone są wspólnie. Brak ścian i przedzieleń między tymi dwoma... więcej...

Otwarta kuchnia - wyspa czy półwysep

projekty kuchni

Otwarta kuchnia - wyspa czy półwysep

Wyspa w kuchni może stanowić rodzaj przegrody lub w sposób otwarty łączyć dwie przestrzenie. O... więcej...

Aplikacja iMeasure - błyskawiczny i precyzyjny  pomiar pomieszczeń

projekty kuchni

Aplikacja iMeasure - błyskawiczny i precyzyjny...

W ofercie frirmy TMSys pojawiła się aplikacja mobilna iMeasure. Jej przeznaczeniem jest szybkie wykonywanie... więcej...