konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

Studio VK

Kolorowa kuchnia - aranżacje

data aktualizacji: 08-06-2020, 07:05 – artykuł promocyjny

Kolorowa kuchnia to propozycja dla odważnych, którzy lubią kolory w swoim otoczeniu lub znudzonych już wszechobecną bielą i szarościami. Może ona mieć wiele odcieni - od delikatnych pasteli po intensywne i neonowe tonacje. Zazwyczaj kolory dobieramy do swoich upodobań oraz temepramentu. Kolorowa kuchnia ma różne oblicza. Ściany inne niż białe, meble niestandardowe lub poprostu kolorowe dodatki, które zdominują aranżację.  

Kolorowa kuchnia - aranżacje

Kuchnia w kolorze

 

W aranżacji kolorowej kuchni nie musimy od razu zupełnie rezygnować z bezpiecznej bieli, szarości lub koloru drewna - czasem wystarczy niewielki dodatek lakierowanych frontów w wyrazistej barwie by zupełnie zmienić charakter kuchni. Już niewielki fragment pokryty zdecydowanym kolorem będzie świadczył o silnym charakterze właścicieli.

fot.: Amix - kolorowe mogą być tylko dodatki, które łatwiej zmienić

W grze kolorów najlepiej sprawdzają się pomieszczenia zamknięte. Jeśli mamy jednak kuchnię otwartą daną barwę warto powielić również w innych częściach domu. Ciepłe i wyraziste kolory, jak na przykład żółty świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach słabo doświetlonych.

Dąb Pudding Grande - kolekcja Tastes of LifeDeska barlinecka Jesion Milkshake Molti

fot.: Barlinek

Kolorowa kuchnia nie powinna przytłaczać kolorem, a tylko delikatnie go akcentować. W dobrze zaprojektowanym wnętrzu kolor musi stać na straży równowagi i harmonii. Ich cienką granicę łatwo przekroczyć, dlatego w kolorowej kuchni gra odcieni powinna być zrównoważona. Kuchnia w kolorze może występować zarówno w wersji klasycznej jak i nowoczesnej, jako pomieszczenie kobiece lub typowo męskie.

Niebieskie fronty kuchenneFioletowa kuchniaŻółto-szara kuchnia

  fot.: Max Kuchnie

 

Kolorowa kuchnia - aranżacje

 

W poniższym zestawieniu przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji jak urządzić kolorową kuchnię by efekt ostateczny nie dał wrażenia przeładowania oraz z czasem nie stał się przytłaczający. Ciekawe kuchnie w kolorach tęczy to wyzwanie - nasze aranżacje potwierdzają, że wszystko jest możliwe do zrealizowania:

  • Kolorowe fronty mebli w kuchni - kolorowe fronty to najodważniejszy wariant zabawy kolorem w kuchni. Meble bowiem są inwestycją na lata, dlatego musimy być w pełni przekonani co do naszego wyboru. Zdecydowanie kuchnia z kolorowymi frontami będzie wyglądać subtelnie jeśli w tle pozostaną jednolite ściany, a podłoga również będzie neutralna.

fot.: Rad-Pol - kolorowe fronty części zabudowy oraz            fot.: Max Kuchnie - zabudowa i sufit
zielony dywan ożywiły aranżację kuchni                                     w kolorze fuksji        

fot.: Max Kuchnie

  • Kolorowe krzesła w kuchni - ustawienie w kuchni krzeseł w różnych kolorach to bardzo ciekawy zabieg aranżacyjny, który dodaje wnętrzu nonszalancji, zwraca uwagę na dystans gospodarzy oraz podkreśla chęć eksperymentu z kolorem we wnętrzach. To bardzo stylowy pomysł na to, jak niewielkim kosztem odmienić całą stylizację.

Max Kuchnie - Studio Meblostrefa - wyspa kuchenna połączona z dużym stołemAranżacja kuchni - Kinga G (1)

fot.: Max Kuchnie - szara kuchnia                           fot.: Konkurs fotorgaficzny
z kolorowymi krzesłami                                           "Nasze kuchnie"

  • Kolorowe okładziny - kolor może się pojawić również na ścianach - jeśli dodatkowo będzie on miał postać szkalnej tafli to jego znaczenie w kształtowaniu przestrzeni zostanie spotęgowane. Kolorowe płytki, tapety i fototapety na szkle to rówież ciekawa alternatywa, która pozwala żonglować barwą. 

Szkło w kuchni - Colorimo Modry i Colorimo Miodowy

fot.: Mochnik - niebiesko-żółta kuchnia

fot.: ATELIER LILLET

  • Ściany w kolorze - pomalowanie ścian na dany kolor to z kolei najłatwiejsza droga do wprowadzenia odrobiny szaleństwa w aranżacji kuchni. Dostęp do kolorów jest tu ograniczony jedynie naszą wyobraźnią.

fot.: Śnieżka

fot.: Novi-Art

  • cała kuchnia w kolorze - trudne, ale też bardzo ciekawe jest wyraziste łączenie różnych kolorów na wszystkich powierzchniach w pomieszczeniu.

fot.: Śnieżka

  • Wprowadź kolor w dodatkach - kolorowe dodatki dodadzą kuchni orygianlności i wyjątkowości. Bateria wcale nie musi być w kolorze zgranym ze zlewozmywakiem - może warto ją wyróżnić! Nawet sam zlew będzie idealnym podłożem do wprowadzenie rozwiązań mniej oczywistych.

fot.: Deante

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

 

Szukasz więcej inspiracji dotyczących kolorów w kuchni - przeczytaj koniecznie

 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Rad-Pol, Max Kuchnie, Mochnik, Deante, Barlinek, Śnieżka, Amix, Novi-Art, ATELIER LILLETPodobne artykuły
Jak zaprojektować funkcjonalną spiżarnię w kuchni?

projekty kuchni

Jak zaprojektować funkcjonalną spiżarnię w kuchni?

Projektowanie spiżarni może okazać się wyzwaniem. Należy pamiętać o odpowiednim wyborze miejsca, funkcjonalnym... więcej...

Kuchnia z jadalnią

projekty kuchni

Kuchnia z jadalnią

Kuchnia i jadalnia od zawsze kojarzone są wspólnie. Brak ścian i przedzieleń między tymi dwoma... więcej...

Kuchnia w wakacyjnym klimacie

projekty kuchni

Kuchnia w wakacyjnym klimacie

Wakacje to okres, który kojarzy się nam z odpoczynkiem i relaksem. Niestety trwa on zbyt krótko.... więcej...