patron działu Meble kuchenne Peka

Meble dwukolorowe

data aktualizacji: 18-09-2019, 10:01 – artykuł promocyjny

Jednym z najczęściej spotykanych wariantów kolorystycznych w wielu domach jest bazowanie na zestawieniu w dwóch odcieniach - od bardziej odważnych wariacji na bazie kontrastów po klasyczne cieniowanie tej samej barwy. Meble kuchenne w dwóch kolorach były, są i będą popularne. Zmienia się tylko dobór barw oraz ich układ.

Meble dwukolorowe

fot.: Laveo


Fronty w dwóch kolorach

Dualna kolorystyka sprawdzi się zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych aranżacjach. Bardzo często zróżnicowanie w kolorach obserwuje się w podziale na górną i dolną zabudowę. Układ - ciemny dół i jasna góra ma wiele wdzięku i pozwala optycznie zmienić proporcje wnętrza. W zestawieniu drewno z innym kolorem prym wiedzie zazwyczaj biel, choć coraz częściej decydujemy się również na szarości lub czerń. Bardzo subtelna wydaje się także percepcja bieli i czerni, które zawsze nadają wnętrzu dystyngowanej elegancji. Wśród kontrastów warto zwrócić uwagę na jaskrawe kolory.

fot.: Meble WIOMAR-Marcin Liżewski

Meble kuchenne w dwóch kolorach określają charakter wnętrza oraz nadają lekkości aranżacji. Jeśli w zabudowie jakiś kolor stanowi dominantę to zastosowana wstawka może równoważyć układ sił kolorystycznych lub być charakterystycznym, wybijającym się elementem dekoracyjnym.

fot.: Max Kuchnie - czarne meble kuchenne ożywione jaskrawym kolorem w postaci linearnych wstawek w dwóch rzędach

Dukolorowe zestawienia to oprócz wariantów wertykalnych również szerokie pole do popisu jeśli chodzi o zróżnicowanie pionowe. To częsta praktyka przy wydzielaniu stref użytkowych wnętrza.

Meble w dwóch kolorach

fot.: Rad-Pol

Fronty lakierowane Savona - wykończenie matowe - WIECH

fot.: WIECH - fronty lakierowane Savona 

 

Łączenie dwóch kolorów na frontach meblowych - aranżacje

 

  • drewno i biel - taki duet można powiedzieć, że jest nieśmiertelny. Nawiązuje w swojej prostocie do naturalnych tworzyw, bo naśladuje drewno, a biel jako kolor uniwersalny pozostanie zawsze mile widziana w aranżacji wnętrz.

drewno i biel - popularny duet kolorystyczny na meblach kuchennych

fot.: Śnieżka - w powyższej aranżacji dominuje dekor drewna, który w zestawieniu z bielą wiszących modułów podkreśla minimalistyczny charakter tej kuchni

  • biel i czerń - kontrasty albo się kocha albo nienawidzi - w przypadku bieli i czerni obserwuje się wciąż rosnące zainteresowanie. To duet na miarę połączenia wszechczasów, dlatego zawsze będzie królować w kuchniach.

fot.: Max Kuchnie - dwukolorowy podział zaznacza się w układzie przestrzennym - węższa część kuchni zyskała białą i wysoką zabudowę, która optycznie jeszcze bardziej wyciągnęła wnętrze, z kolei na dłuższej ścianie znalazła się czarna zabudowa skumulowana w dolnej części, która współgra ze stolikiem po przeciwległej stronie

  • drewno i czerń - skoro i drewno i czerń zostały udomowione w przestrzeni kuchennej na dobre to może warto je ze sobą zestawiać? Efekt jest bardzo miły dla oka i ma wyjątkowo ciepły charakter, dlatego z pewnością będzie zyskiwał na popularności. 

fot.: Max Kuchnie - ciemny fornir o wyraźnym usłojeniu w połączeniu z lakierowanym frontem w kolorze czarnym daje wrażenie wyjątkowo luksusowej mieszanki kolorów

Drewno i czerń w kuchni - modny dueat na meble

fot.: Rehau - akrylowe fronty kuchenne w ciekawych kolorach

  • dwa kolory w kuchni - górna i dolna zabudowa - to klasyka jeśli chodzi o sposób łączenia kolorów. Taki podział przestrzeni ma duże znaczenie jeśli pomieszczenie potrzebuje optycznej korekty. 

Szkło Colorimo w kuchni - Extra Biały 9003, Sati Gołębi 7042, Grafitowy 7012

fot.: Mochnik - szkło Colorimo na frontach zostało zestawione w dwóch tonach szarości

  • z domieszką intensywnego koloru - moda na wyraziste kolory pojawia się również w projektowaniu frontów kuchennych - od jaskrawych i bardzo żywiołowych odcienie żółtego lub zielonego, przez kobiece czerwienie i fiolety aż po nasycone kolory granatu - zestawień jest nieskończenie wiele.

fot.: Max Kuchnie

Zobacz także >> Kolorowa kuchnia - aranżacje


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Max Kuchnie, Rehau, Mochnik, Rad-Pol, Laveo, WIECH, Wiomar, ŚnieżkaPodobne artykuły
Idealna kuchnia - projekt w 5 krokach

meble kuchenne

Idealna kuchnia - projekt w 5 krokach

Każdy z nas marzy o kuchni stworzonej na miarę swoich potrzeb. Ta część domu uchodzi jednak za najtrudniejszą... więcej...

Klasyczne meble z nowoczesnym wyposażeniem

meble kuchenne

Klasyczne meble z nowoczesnym wyposażeniem

Łączenie elementów zaczerpniętych z różnych stylów to jeden z najsilniejszych trendów... więcej...

Kuchenne inspiracje

meble kuchenne

Kuchenne inspiracje

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Panuje tu ciepła i rodzinna atmosfera, a do urządzenia tego... więcej...