Amix

Greenery w kuchni - najmodniejszy kolor 2017

data aktualizacji: 21-01-2020, 07:00 – artykuł promocyjny

Greenery to kolor roku 2017. Wybierany przez amerykańską korporację poligraficzną Pantone, co roku wpływa na świat mody i architektury wnętrz. Żółto-zielona barwa greenery ma się kojarzyć z począkiem wiosny. Okazuje się, że tegoroczny wybór jest trafny - już od kilku sezonów obserwujemy falę szarości we wnętrzach, a taka odmiana może być świetną alternatywą. Kuchnia greenery kipi energią, pobudza do działania i zachęca do zdrowego odżywiania!

Greenery w kuchni - najmodniejszy kolor 2017

Kolor roku

 

Każdego roku ogłasza się nowy kolor roku. Sprawdź, co Instytut przygotował na kolejne lata:

 

Powrót do natury

 

Greenery kojarzy się z naturą. Jest to bowiem kolor, który oddaje zieleń rozkwitających liści, bujnej trawy czy nowalijek pojawiających się na naszych stołach. Pożądanymi motywami są zatem duże zielone liście w postaci, na przykład fototapety, czy zielone akcenty kolorystyczne przejawiające się w dodatkach, takich jak kuchenne tekstylia, naczynia, akcesoria.

fot.: Instal-Projekt                                           fot.: Projektyw           

Powrót do natury to także szukanie korzeni w sposobie odżywiania się. Warto by na stołach gościły świeże, zielone warzywa i owoce, które mogą być również wdzięczną ozdobą. Świeżość to z pewnością jedno z pierwszych naszych skojarzeń na widok greenery. Takie jest też założenie tej barwy, która ma nas kierować ku odnowie, dodawać energii i sprzyjać innowacji. W greenery najważniejsze jest czerpanie z natury dające wzmocnienie dla organizmu o9raz witalność. Dająca poczucie piękna i jedności barwa ukazuje cud jakim jest natura w pozytywnym świetle. A jak wiadomo zieleń w naszym otoczeniu to kolor kojarzący się z nowym początkiem, z rozkwitem i energią.

Szkło w kuchni - Colorimo Stalowy i Colorimo Limonka

fot.: Mochnik - król odcieni w 2017 roku, czyli kolor „Greenery” inspiruje, napawa optymizmem i dąży do witalności, o którą trzeba zawsze dbać

Greenery daje wrażenie ostrego, intensywnego koloru, ale po bliższym poznaniu staje się inspirujący, i co ważne nienachalny.

 

Kuchnia w stylu greenery - jak zaakcentować kolor 2017 roku w kuchni: przykładowe aranżacje

 

Aranżując wnętrze zawsze staramy się by było one odzwierciedleniem naszego charakteru, by pasowało do stylu życia oraz temperamentu osób mieszkających w danym budynku. Decydując się na wprowadzenie tak wyrazistego koloru jakim jest greenery zawsze jest oznaką odwagi i przekonania o słuszności takiego wyboru.

fot.: Jacek Tryc - wnętrza

Ten odcień jest dla odważnych, spragnionych nowej śweżości, która ma jednak pozostac z nami na dłużej. Szalenie modny dziś, z czasem jest przyzwyczajeniem - trzeba jednak na nowo pobudzać greenery w kuchni by efekt budzącej się przyrody został podtrzymany. Dlatego też greenery we wnętrzach kuchennych idealnie sprawdza się w roli zieleni roślin oraz soczystości cytrusów. 

fot.: TK Architekci - motyw mchu na ścianie pojawia się od jakiegoś już czasu w wielu aranżacjach, jednak moda na greenery jest doskonałym pretekstem, by trend ten wypromować jeszcze bardziej

  • Greenery, czyli soczysta zieleń

Soczysta zieleń z wyraźnym żółtawym zabarwieniem idealnie nadaje się na tło w przestrzeni między górną a dolną zabudową. Plasterki cytryny, źdźbła trawy w powiększeniu czy esy-floresy w tym kolorze świetnie wpłyną na aranżację.

fot.: Bluecat - nowoczesna, surowa kuchnia została ożywiona poprzez proste zabiegi aranżacyjne - żywe kwiaty oraz paterę z owocami

  • Zdecydowana zmiana z greenery

Jeśli kolor ten odzwierciedla naszą osobowość możemy zdecydować się na większą jego obecność w kuchni. Wybór koloru frontów w tonacji greenery będzie wówczas doskonałym sposobem na wystrój modnej kuchni. takie fronty są nieoczywiste, ale bardzo wdzięcznie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach.

 

  • W otoczeniu zieleni, naturalnie

Zielone tło świetnie naśladuje łono natury, a czego można chcieć więcej? Taki akcent w kuchni pozwoli się odprężyć po ciężkim dniu, zrelaksować przy porannej kawie i nabrać dystatnsu do bieżących wydarzeń. Pojawiające się w tle zielone rośliny lub motywy dekoracyjne pozytywnie wpływają na nasze myśli oraz zdrowie.

fot.: ArchOmega - zielone ściany w kuchni pozwalają odnowić wnętrze wraz ze zmieniającą się modą
 


  • Spokój i harmonia z greenery

Ręczniki kuchenne, fartuszki oraz podkaładki na stół to najprostszy sposób na wykorzystanie żywej zieleni Greenery w kuchni. Kolor ten można powtórzyć w pomieszczeniu kilka razy przy różnych dodatkach, np. jedno krzesło w soczystym greenery zmienia całą wizualizację.

fot. MikołajskaSTUDIO - wnętrze nawiązuje do filozofii koloru roku 2017 poprzez wyrażne zaakcentowanie ważnej części domu jaką jest stół

fot.: Foorma - delikatnie zaakcentowane Greenery to zestaw dla niezdecydowanych

 

 

Przeczytaj także, jakie są sposoby na:Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Instal-Projekt, Mochnik, TK Architekci, Projektyw, MikołajskaSTUDIO , Foorma, Bluecat, ArchOmega, Jacek Tryc - wnętrzaPodobne artykuły
Kuchnia w intensywnym kolorze - to jest na topie

trendy kuchenne

Kuchnia w intensywnym kolorze - to jest na topie

Kolorowe kuchnie nie wszystkim kojarzą się z elegancją. Większość z nas woli bardziej stonowane barwy,... więcej...

Kuchenne trendy kolorystyczne

trendy kuchenne

Kuchenne trendy kolorystyczne

Najmodniejsze kolory w kuchni od lata bazują na podobnych układach. Paleta ziemi zdecydowanie zdominowała... więcej...

Nowości w aranżacji wnętrz kuchennych w 2021

trendy kuchenne

Nowości w aranżacji wnętrz kuchennych w 2021

Nowy rok to nowe trendy. Projektowanie wnętrz, wybór materiałów, form i kolorów, moda,... więcej...