konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2020

patron działu Meble kuchenne Peka

Jak wykorzystać każdy centymetr w kuchni

data aktualizacji: 26-06-2019, 07:26 – artykuł promocyjny

Niewielki metraż kuchni nie stanowi przeszkody w zaaranżowaniu w pęłni funkcjonalnego wnętrza. Odpowiednie rozplanowanie i podzielenie przestrzeni na pięć stref roboczych (przygotowywania posiłków, gotowania i pieczenia, zmywania, strefę zapasów oraz przechowywania) pozwoli nam stworzyć wymarzoną kuchnię, w której będziemy czuć się komfortowo, a przygotowywanie posiłków będzie dla nas czystą przyjemnością. W kreowaniu takiej aranżacji niezbędne jest wykorzystanie rozwiązań skrojonych na miarę naszych indywidualnych potrzeb. W nowoczesnych kuchniach doskonale sprawdzą się, oferowane przez firmę REJS, systemy wysuwne.

Jak wykorzystać każdy centymetr w kuchni

Systemy cargo - recepta na funkcjonalną aranżację kuchni

Zastosowanie nowoczesnych systemów cargo z pewnością ułatwi nam kreowanie kuchennej aranżacji, skrojonej na miarę indywidualnych potrzeb. Rozwiązania te sprzyjają ponadto późniejszemu zachowaniu porządku. Firma Rejs w swojej ofercie posiada systemy różnej wielkości, przeznaczone do szafek wysokich, niskich oraz narożnych. Dodatkowym atutem jest możliwość maksymalnej indywidualizacji wybieranych systemów - możemy na przykład zamontować w nich dodatkową półkę lub przegrodę do organizacji wewnętrznej.

Do szafek podblatowych warto zastosować Carga Mini. Te dwupoziomowe mechanizmy pozwolą nam na uporządkowanie różnego rodzaju produktów spożywczych (w zależności od modelu m.in. niewielkich słoików, wysokich butelek, pojemników z przyprawami itp.) lub artykułów przeznaczonych do utrzymywania czystości (np. ręczników i detergentów).

Cargo Mini

Cargo Mini

Wysuwne Cargo Wąskie pozwala z kolei optymalnie zagospodarować niewielką przestrzeń o kilkunastu centymetrach szerokości. Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się do przechowywania przypraw i małych pojemniczków, a także różnego rodzaju ściereczek.

Cargo Wąskie

W kuchennej strefie przechowywania zastosowanie znajdują natomiast, wytrzymujące duże obciążenia, Carga Maxi, które zapewniają łatwy dostęp zarówno do półek umiejscowionych wysoko, jak i nisko. Dzięki temu systemowi nie musimy zaglądać na każdą półkę w poszukiwaniu potrzebnego w danej chwili przedmiotu – wszystko mamy w zasięgu wzroku i na wyciągnięcie ręki.

Cargo Maxi

Cargo Maxi

Najwięcej trudności z zagospodarowaniem dostępnej przestrzeni, przysparzają nam z reguły szafki narożne. Jednak i na nie producent wyposażenia mebli z Rypina znalazł sposób, tworząc systemy Cargo Corner. Teraz przechowywanie i dostęp do dużych naczyń, różnego rodzaju garnków czy patelni, ukrytych w zazwyczaj trudnodostępnym „rogu” stają się znacznie prostsze. W ofercie marki REJS znajdziemy wiele rozwiązań tego typu, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dla przykładu system Corner Optima pozwala na wysuwanie poszczególnych półek z szafek narożnych płynnym, falistym ruchem bez ryzyka upadku ustawionych na nich produktów. Z kolei Corner Front i Corner Comfort, wyposażone w stabilne tory jazdy, pozwalają nam na wysunięcie właściwie całej zawartości narożnej szafki.

Corner ComfortRejs

Corner Comfort                                                    Corner Optima


Postaw na szuflady

Aby usprawnić wykonywanie codziennych obowiązków w kuchni warto wykorzystać systemy szuflad Comfort Box. Pozwalają one na pełny wysuw, co zdecydowanie ułatwia dostęp do przechowywanych tam przedmiotów. Rozwiązania te dostępne są w różnych rozmiarach i wysokościach, a ponadto – w dwóch opcjach - szuflady frontowe lub wewnętrzne, co pozwala zaprojektować kuchnię w taki sposób, jaki najbardziej odpowiada oczekiwaniom użytkownika.

Ciekawym rozwiązaniem są szuflady Comfort Box pod zlew (frontowe i wewnętrzne) – tworzą one dodatkową przestrzeń do przechowywania, która w tradycyjnych szafkach pod zlewem zazwyczaj nie jest wykorzystywana wcale.

Comfort BoxComfort Box

Systemy szuflad marki REJS pomagają ponadto w dbaniu o ekologię. Dostępne są bowiem bowiem warianty ze specjalnymi pojemnikami ułatwiającymi segregację śmieci (ładowność do 20 kg). System został skonstruowany w taki sposób, by wyeliminować nieprzyjemny zapach odpadów oraz zapewnić bezproblemowy dostęp do wszystkich koszy. Jest to rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale także bardzo praktyczne.
 

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Klasyczna kuchnia z meblami Rad-Pol

meble kuchenne

Klasyczna kuchnia z meblami Rad-Pol

Kuchnie klasyczne mają stałe grono swoich miłośników. Styl ten ceniony jest przede wszystkim za... więcej...

Blaty kuchenne Franke - doskonałość w trzech odsłonach

meble kuchenne

Blaty kuchenne Franke - doskonałość w trzech odsłonach

Dobrze dobrany blat stanowi podstawę funkcjonalnej strefy roboczej w kuchni. To na nim przygotowujemy posiłki,... więcej...

Meble modułowe do kuchni

meble kuchenne

Meble modułowe do kuchni

Kuchnia, w której wszystko jest w zasięgu ręki to marzenie każdego z nas. Jednak przestrzeń jaką... więcej...