konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2020

tesa

Szafka pod zlewozmywak - jak ją wykorzystać

data aktualizacji: 24-07-2020, 03:51 – artykuł promocyjny

Znaczna część przestrzeni pod zlewozmywakiem jest zazwyczaj marnowana. Wcale nie musi tak być. Przygotowaliśmy pomysły i porady jak zagospodarować wnętrze szafki, w której zamontowany jest zlewozmywak. Funkcjonalność i optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni wymaga od nas poznania dostępnych na rynku rozwiązań i wybranie tego, który najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom.

Szafka pod zlewozmywak - jak ją wykorzystać

Ład w kuchni to marzenie każdego z nas. Optymalne zagospodarowanie każdej przestrzeni, rozwiązania ułatwiające utrzymanie porządku oraz sprytne skrytki wpływają na lepszą organizację. Jednym z miejsc zasługujących na szczególną uwagę jest przestrzeń pod zlewozmywakiem. Choć jest ona trudno dostępna i ciężko ją zagospodarować, to nie można marnować tej cennej powierzchni w zabudowie kuchennej. W typowej szafce trudno utrzymać porządek, dlatego warto rozważyć montaż szafki z szeregiem udogodnień.

Jak utrzymać porządek w szafce pod zlewozmywakiemJak utrzymać porządek w szafce pod zlewozmywakiem

fot.: Emako - organizery do szafki pod zlewozmywak pomogą zaoszczędzić miejsce i uporządkować przechowywane tam przybory

 

Sprytne otwieranie podstawą czystości frontów

 

Każdy z nas spotkał się z taką sytuację, gdy gotując chciał otworzyć szafkę z koszem ale miał brudne ręce. Powstający wtedy dylemat odłożyć śmieci na blat i umyć ręcę, czy ubrudzić uchwyt wydłuża czas pracy oraz sprawia, że czujemy się mało komfortowo we własnej kuchni. Dlatego - zwłaszcza w tej przestrzeni - warto zainwestować w system otwierania bez konieczności dotykania uchwytów. 

Elektryczne wspomaganie otwierania, np. mechanizm Servo-Drive lub eTouch to wygodne i higieniczne rozwiązanie, dzięki któremu zwykłe dotknięcie frontu kolanem spowoduje, że szafke lub szuflada same się otworzą.

Peka eTouch - system łatwego otwierania frontów kuchennych

fot.: Peka - otwieranie bezdotykowe do szafek i szuflad eTouch

 

Segregatory na śmieci to czystość w szafce i kuchni

 

Konieczność segregacji odpadów wynika z ustawy prawnej, ale jest też naszym ukłonem w stronę dbania o środowisko. Nie ma więc innej możliwości, jak zorganizowanie w domu praktycznych i wygodnych pojemników do segregacji. Umieszczenie ich w szafce pod zlewem wynika z ergonomii w kuchni oraz podyktowane jest specyfiką tej części zabudowy kuchennej.

Ekologiczny segregator na odpady do szafek z frontem na zawiasachLux Amarena - dobrze wykorzystana szafka pod zlewem

fot.: Amix- szuflada na sortowniki śmieci                                  fot.: Rad-Pol                          


Zobacz koniecznie: Pojemniki do segregacji odpadów w kuchni - przegląd

 

Porządek w środkach czystości

 

Worki na śmieci, szczotka i gąbki do zmywania oraz tabletki i płyny myjące muszą znaleźć się w każdej kuchni. Najlepszą przestrzenią jest ta w pobliżu zlewozmywaka. To naturalny układ od lat funkcjonujący w wielu domach i nie ma potrzeby tego zmieniać, trzeba tylko dostosować go w taki sposób by utrzymanie porządku, łatwy dostęp i przejrzystość zapasów były oczywiste. Specjalne wyposażenie szafek i szufladf z pewnością umożliwi nam tą czynność - ważne by przestrzeń posiadała specjalne przegródki, a nie była jedynie jedną dużą luką. Wieszaczki na ścierki, wysuwane półeczki lub kosze to wszystko czego potrzebujemy.

Schowki w meblach - mechanizmy i dodatki ułatwiające przewchowywanie w kuchniSchowki w meblach - mechanizmy i dodatki ułatwiające przewchowywanie w kuchni

fot.: Rejs 

Środki czystości to również temat istotny jeśli w naszym domu są dzieci. Wówczas warto zachować szczególne środki bezpieczeństwa by chemia gospodarcza nie dostała się w ręce Malucha. 

Wyciąg CleaningAGENT do przechowywania środków czystości

fot.: Peka

 

Sprytne sztuczki

 

Jeśli jednak musimy pozostawić naszą dotychczasową szafkę, a chcemy zwiększyć jej funkcjonalność możemy wykorzystać sprytne sztuczki. Jedną z takich metod są plastikowe koszyczki. Ich koszt jest niski, a ułatwiają układanie produktów, zwłaszcza tych drobnych. Nawet zwykły biurowy segregator przyczepiony do szafki za pomocą specjalnych plasterków może stać się organizerem kuchennej szafki.

Schowki w meblach - mechanizmy i dodatki ułatwiające przewchowywanie w kuchni

fot.: tesa tape - dodatkowa półka na kuchenne akcesoria zamontowana przy pomocy dużych na plastrów samoprzylepnych do wewętrznej strony drzwiczek pod zlewozmywakiem

Do tego przestrzeń pod syfonem można podzielić przy użyciu kołka rozporowego, który posłuży do zawieszenia, np. płynów wyposażonych w spryskiwacz. Podobną funkcjonalność będą miały również haczyki naklejone na bok szafki lub drzwiczki od wewnętrznej strony. Taki wieszaczek może przydać się do odwieszenia ścierki kuchennej, gromadzenia plastikowych reklamówek itp.

Szafka pod zlewozmywak - jak ją wykorzystaćSzafka pod zlewozmywak - jak ją wykorzystać

fot.: Garneczki.pl


Przeczytaj także:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Rejs, tesa tape, Peka, Amix, Rad-Pol, Garneczki.pl, EmakoPodobne artykuły
Własnoręczne upiększanie domu - to proste!

porady

Własnoręczne upiększanie domu - to proste!

Aby udekorować dom, nie trzeba wydawać fortuny. Można samodzielnie przygotować ciekawe i piękne dekoracje.... więcej...

Jak podłączyć okap kuchenny do wentylacji

porady

Jak podłączyć okap kuchenny do wentylacji

Okap kuchenny jest niezbędnym urządzeniem w każdej współczesnej kuchni. Sprawdź, jak poprawnie... więcej...

Jaka powinna być temperatura w lodówce

porady

Jaka powinna być temperatura w lodówce

W każdym gospodarstwie domowym znajduje się lodówka. Naturalną rzeczą jest, że panuje w niej niższa... więcej...