konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Jak funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń małej kuchni

data aktualizacji: 17-01-2020, 10:19 – artykuł promocyjny

Mała kuchnia dla jednych jest udogodnieniem, a dla innych problemem. Z jednej strony przytulna, gdzie zawsze można mieć wszystko na wyciągniecie ręki, z drugiej strony niewielka powierzchnia ograniczająca swobodę aranżacji i wykonywanie prac. Nieduży metraż nie powinien jednak stanowić przeszkody w zaprojektowaniu pięknej i ergonomicznej aranżacji. Dobry pomysł oraz kreatywne rozwiązania pozwolą bowiem na niedużej przestrzeni zapewnić wszystkie funkcje dużego pomieszczenia.

Jak funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń małej kuchni

W przypadku niedużych kuchni niezmiernie ważną rzeczą jest kwestia uporządkowania przestrzeni i zapewnienia miejsca dla wszystkich niezbędnych sprzętów i akcesoriów. W tym celu warto skorzystać z niestandardowych, rozwiązań. Jednym z nich są mechanizmy podblatowe firmy PEKA. Przykładowo CookingAGENT - rozwiązanie sprytnie ukryte w szafkach, pozwala zaoszczędzić powierzchnię, ułatwiając jednocześnie przygotowywanie posiłków i zapewniając miejsce do ich spożywania. Mechanizmy zostały tak zaprojektowane, aby zajmować jak najmniej przestrzeni. Wysuwamy je z szafki tylko wtedy gdy są potrzebne.

CookingAGENT

Kolejnym rozwiązaniem, które idealnie sprawdza się w małej kuchni, jest mechanizm blatu TOP FLEX. Pozwala on zwiększyć powierzchnię roboczą w kuchni nawet do 90 cm. Nie zajmuje cennego miejsca, gdyż ukryty jest w szafce kuchennej. Blat wysuwany jest w momencie, gdy potrzebujemy dodatkowego miejsca.

TOP FLEX

TOP FLEX

W sytuacji, gdy mamy do zagospodarowania niedużą przestrzeń, powinniśmy ograniczyć ilość mebli do niezbędnego minimum. Zabieg ten zaleca się nie tylko ze względów estetycznych. Usuwanie zbędnych elementów jest konieczne przede wszystkim po to, aby wygospodarować jak największą powierzchnię roboczą. Optymalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie wysokiej zabudowy. W małych kuchniach świetnie sprawdzają się wąskie systemy Dispensa. W wysokich i pakownych szafkach pomieścić można sporą ilość produktów, które można łatwo uporządkować i mieć do nich zawsze szybki dostęp.

Dispensa

Dispensa

W celu maksymalnego zagospodarowania miejsca w szafkach narożnych, doskonale sprawdza się obrotnica REVO. W tym niezwykle nowoczesnym, technicznie zaawansowanym systemie, fronty szafek składają się do środka i obracają wraz z półkami, nie zajmują zatem miejsca i nie zaburzają ergonomii powierzchni niewielkich kuchni.

Revo

REVO

Systemy relingowe to kolejne praktyczne rozwiązanie zalecane do zastosowania w małych kuchniach. Linero Mosaiq to propozycja z oferty firmy PEKA, w której miejsce znajdą drobne akcesoria kuchenne, a nawet tablet. Uporządkowane drobiazgi zawieszone w jednej linii nie tylko zapewnią ergonomię w kuchni, ale również mogą być jej ozdobą.

Linero Mosaiq

Linero Mosaiq

W każdej kuchni, zarówno małej , jak i w dużej, warto zadbać o porządek w szufladach. Oszczędzimy w ten sposób czas i usprawnimy wykonywanie prac kuchennnych. SKY to solidny i trwały wkład na sztućce, który pozwala utrzymać wszystkie sztućców i akcesoria na miejscu.

SKY

SKY

Kolejnym zagadnieniem, które wymaga zastosowania przemyślanych i funkcjonalnych rozwiązań jest kwestia zagospodarowania odpadów. W małych kuchniach kosz nie może bowiem zajmować zbyt wiele miejsca, dlatego też warto tak zaaranżować szafki podblatowe, aby zapewnić w nich miejsce np. na zestaw pojemników wstawianych do szuflady.

zestaw pojemników wstawianych do szuflady

kosze na śmieci

Kontakt w sprawie produktów:

PEKA Sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 183, Jasin
62-020 Swarzędz
tel. (61) 81 86 376
www: www.peka.pl
mail: wyślij wiadomośćszafki wysokie » szafki podblatowe » szafki narożne » wkłady na sztućce i maty » szafki górne » kosze na śmieci » akcesoria różne: systemy mechanizmów podblatowych » akcesoria do szaf gospodarczych » systemy relingowe


Zobacz zdjęcia w galerii Peka:
Podobne artykuły
Kamienne blaty kuchenne i ich alternatywne pochodne

meble kuchenne

Kamienne blaty kuchenne i ich alternatywne pochodne

Blat w kuchni odgrywa bardzo ważną rolę. Jest wizytówką mebli, ale także organizuje całą przestrzeń... więcej...

Piękna biała kuchnia i dylemat - jaki blat wybrać?

meble kuchenne

Piękna biała kuchnia i dylemat - jaki blat wybrać?

Jasne kuchnie są współcześnie bardzo popularne. Szczególnie te, w stylu skandynawskim podbijają... więcej...

Jak zaplanować otwartą kuchnię nowoczesną

meble kuchenne

Jak zaplanować otwartą kuchnię nowoczesną

Otwarta kuchnia od lat cieszy się popularnością. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które daje wiele... więcej...