Instal-projekt

Nowoczesna instalacja c.o. - jakie grzejniki wybrać

data aktualizacji: 07-03-2017, 07:27 – artykuł promocyjny

Ocieplanie ścian, wymiana stolarki, zmniejszenie strat wentylacyjnych oraz likwidacja mostków cieplnych obniżają zapotrzebowanie cieplne budynku. Tego typu remonty termomodernizacyjne to konieczność, aby cieszyć się nowoczesnym systemem grzewczym, w który straty są zminimalizowane do minimum. Jednak musimy pamiętać, żeby po modernizacji na nowo określić potrzeby grzewcze naszego budynku.

Nowoczesna instalacja c.o. - jakie grzejniki wybrać

Ogrzewanie budynku przebiega etapowo - można wyróżnić jego trzy fazy. Pierwsza polega na produkcji ciepła, druga to magazynowanie wytworzonego ciepła - nie w każdym przypadku musi być realizowana, oraz trzecia, czyli dystrybucja ciepła. W każdym etapie może dojść do powstania strat. Nawet optymalna produkcja nie zawsze oznacza, że ciepło będzie optymalnie magazynowane i rozprowadzane. Zauważalna tendencja do poprawy pracy źródeł ciepła bardzo często pomija pozostałe dwa elementy systemu grzewczego. Optymalna produkcja ciepła to źródło ciepła pracujące z maksymalną sprawnością. Zmieniając system grzewczy warto również pomyśleć o jego obsłudze, która powinna być na tyle prosta, by każdy z domowników sobie z nią poradził. Kolejna kwestia to możliwość modyfikacji systemu w przyszłości wraz z opcją zmiany strategii grzania w zależności od zmian trybu życia.

Odpowiedzią na powyższe wymagania jest system dystrybucji ciepła (grzejniki) o małej masie własnej i dużej powierzchni wymiany. Grzejniki, które szybko, niewielkim nakładem energii rozpoczynają efektywne grzanie i równie szybko je zatrzymują. Tak działają grzejniki REGULUS®-system. Dzięki zastosowaniu czujnika temperatury umożliwiają ekonomiczne wykorzystanie każdego zauważalnego zysku ciepła, a dzięki zamontowaniu sterownika dobowego pozwalają na długie wyłączenia ogrzewania np. w ciągu dnia, gdy jesteśmy w pracy. Grzejniki REGULUS®-system poprzez swoją wysoką sprawność i charakterystykę pracy, gwarantują możliwość wyboru takiej strategii ogrzewania i precyzyjnej dystrybucji wytworzonego ciepła, że w efekcie ich racjonalnego użytkowania można uzyskać zmniejszenie kosztów ogrzewania, bez strat dla komfortu cieplnego.

Więcej na www.regulus.com.pl


 

Kontakt w sprawie produktów:

REGULUS-system s. j.
ul. Grażyńskiego 51
43-300 Bielsko-Biała
tel. (33) 812 36 69
www: www.regulus.com.pl
mail: wyślij wiadomośćGrzejniki miedziano-aluminiowych centralnego ogrzewania:
» GRZEJNIKI ŚCIENNE: » REGULUS-system REGULLUS - z obudową górną owalną » REGULUS-system SOLLARIUS - z obudową górną płaską » OGRZEWANIE PODŁOGOWE KANAŁOWE: » REGULUS-system CANAL - z konwekcją swobodną » REGULUS-system CANAL VENT - z cyrkulacją wymuszoną wentylatorem » GRZEJNIKI WEWNĄTRZŚCIENNE: » REGULUS-system INSIDE » REGULUS-system INSIDE VENT

Zobacz szczegółową ofertę firmy
Podobne artykuły
Elektryczne grzejniki szklane DAS

ogrzewanie w kuchni

Elektryczne grzejniki szklane DAS

Grzejniki elektryczne ze szkła HEARTY GLASS z kolekcji Dafiano firmy D.A.S. jest to ciekawa propozycja dla... więcej...

Wodne grzejniki ścienne z wentylatorem

ogrzewanie w kuchni

Wodne grzejniki ścienne z wentylatorem

Wodne grzejniki ścienne z wentylatorem REGULUS VENT są fabrycznie przystosowane do zamontowania w nich wentylatora.... więcej...

TUBUS - grzejnik do każdego pomieszczenia

ogrzewanie w kuchni

TUBUS - grzejnik do każdego pomieszczenia

W większości łazienek w naszych domach i mieszkaniach znajduje się grzejnik drabinkowy. Jednak nie jest... więcej...