Salon połączony z kuchnią - najlepsze połączenia kolorów

data aktualizacji: 07-05-2020, 06:32 – artykuł promocyjny

Hitem aranżacyjnym ostatnich sezonów jest otwarcie kuchni na salon. Brak ściany działowej, odgradzającej osoby przygotwujące posiłki od tych, którzy na niego czekają, sprawia, że nasze mieszkanie czy dom staje się bardziej przestronne i przyjaźniejsze domownikom. Dodatkowo łącząc te dwa pomieszczenia rozjaśnimy przestrzeń oraz optycznie powiększymy metraż. Na jaką kolorystykę warto postawić, decydując się na połączenie kuchni z salonem?

 

Stonowany żółty

W kuchniach otwartych na salon doskonale sprawdzą się ściany w żółtym kolorze. Dzięki zastosowaniu tej barwy, wnętrza zyskują radosny klimat. Żółte odcienie ożywiają i rozjaśniają przestrzeń, sprawiając, że kuchnia połączona z salonem wydaje się jeszcze większa. Zobacz jak pięknie komponuje się z dużymi oknami, dostarczającymi pomieszczeniu naturalnego światła.

Salon połączony z kuchnią - najlepsze połączenia kolorów

Decydując się na pomalowanie ścian na żółto, musimy jednak uważać, aby nie przesycić wnętrz żółcią. Dlatego też warto delikatnie stonować tą barw, wprowadzając do aranżacji elementy w odcieniach szarości, np. dużej, szarej kanapy. Takie zestawienie kolorystyczne jest wyjątkowo smaczne, zwłaszcza gdy ściany pomalowane są farbą Śnieżka Barwy Natury w odcieniu 115 Słoneczny Blask.


Kontrastowe zestawienia

W przypadku kuchni otwartych na salon, warto za pomocą barw wyodrębnić poszczególne ich strefy. Sprawdzonym sposobem na takie wydzielanie obszarów, spełniających odrębne funkcje, jest zastosowanie kontrastów. W poniższej aranżacji ciemna część kuchenna kontrastuje ze ścianami salonu, pomalowanymi farbą Śnieżka Satynowa w bardzo jasnym, przyjemnym kolorze 543 Anielskie Skrzydła. Taką kompozycję warto uzupełnić o sprzęty i dekoracje utrzymane w przeciwstawnej kolorystyce.

Kuchnia połączona w salonie w kolorze kremowym


Beże i kremy

Beż i krem to neutralne i ponadczasowe kolory, które sprawdzają się w każdej aranżacji, również w przypadku kuchni połączonych z salonem. Zastosowanie tych barw pozwala stworzyć lekki i delikatny wystrój. Propozycją dla osób, które decydują się na kremowo-beżowe ściany w swoim wnętrzu, są farby Śnieżka Barwy Natury w odcieniach 191 Ogrodowe Dalie oraz 189 Nadmorskie Piaski. Staną się one idealnym tłem dla sprzętów i dekoracji utrzymanych w bardzo jasnych kolorach, takich jak biel, szarość oraz pięknie będą się komponować z wizualnym ciepłem naturalnego drewna.

Salon z kuchnią w kolorze beżowym

 

Kolory ziemi

Urządzając kuchnię otwartą na salon warto postawić na styl industrialny, dzięki któremu aranżacja zyskuje śmiały i nowoczesny wygląd. Barwami charakterystycznymi dla tej stylistyki są kolory ziemi. Najczęściej wykorzystywane są odcienie drewna, naturalne skóry, rdzawe cegły, które łączy się z dużą ilością szkła i metalu. Skojarzenia takiej aranżacji z przemysłem przywołują chłód.

Industrialna kuchnia połączona z salonem kuchennym

W celu zminimalizowania wizualnego wrażenia zimna, warto zadbać o odpowiednią grę ciepłymi kolorami. Drewniane elementy wykończenia sprzętów, czy wygodna, brązowa kanapa sprawią, że aranżacja stanie się bardziej przytulna. We wnętrzach tego typu wspaniale odnajdują się wszelkie odcienie szarości. W powyższej aranżacji użyta została barwa farby Śnieżka Satynowa 541 Miejski Rytm.

Połączenie salonu z kuchnią to rozwiązanie, które posiada wiele zalet. Nie tylko ułatwia kontakt z domownikami podczas codziennych zajęć, ale również pozwala powiększyć przestrzeń mieszkalną. Urządzając kuchnię otwartą na salon warto skorzystać z powyższych kolorystycznych inspiracji. Uzyskamy w ten sposób gwarancję udanego efektu końcowego.

Kontakt w sprawie produktów:

Fabryka Farb i Lakierów ŚNIEŻKA SA
Al. Jana Pawła II 23
00-854 Warszawa
tel. 801 500 801
www: www.sniezka.pl
mail: wyślij wiadomośćDZIAŁ HANDLOWY:

39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44
woj. podkarpackie
 

farby do wielu zastosowań farby emulsyjne dekoracyjne do malowania wewnątrz pomieszczeń emulsje do pomieszczeń wilgotnych farby i lakiery do drewna farby i emalie do metalu kleje zaprawy masy i mieszanki tynkarskie masy i mieszanki do szpachlowania lakiery impregnaty do drewna lakierobejce farby gruntujące


Zobacz zdjęcia w galerii FFiL Śnieżka:
Podobne artykuły
System kolorowania Magnat - wyraź siebie

ściany i podłogi

System kolorowania Magnat - wyraź siebie

Poprzez kolor możemy wyrazić swoje oblicze. Stosując różne triki - harmonijne kompozycje barw,... więcej...

Kolor w kuchni

ściany i podłogi

Kolor w kuchni

Sekret udanej kolacji, obiadu, czy spotkania przy kawie tkwi zarówno w smacznie przygotowanych posiłkach... więcej...

Jak przywrócić ścianom dawną świetność

ściany i podłogi

Jak przywrócić ścianom dawną świetność

Dekorując wnętrza we własnym domu, wieszamy na ścianach obrazki, ramki ze zdjęciami oraz przyczepiamy... więcej...