konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Kuchnia nowoczesnej mamy

data aktualizacji: 30-12-2016, 08:04 – artykuł promocyjny

Nowoczesne mamy godzą pracę zawodową z obowiązkami domowymi i rodzinnymi. Aby połączyć wszystkie te funkcje, muszą one być dobrymi menadżerami, czyli potrafić umiejętnie zarządzać swoim czasem. Ważna jest także odpowiednia organizacja przestrzeni kuchennej, dzięki której wszystko znajduje się w zasięgu ręki. Projektując wystrój kuchni, powinny zatem zadbać o duży, podświetlony i wygodny blat roboczy oraz o przestronne szafki, które pomieszczą wszystkie niezbędne przedmioty i akcesoria. W usprawnieniu prac kuchennych niezwykle pomocne są również nowoczesne systemy szafek kuchennych. Systemy PEKA umożliwiają doskonałą organizację wnętrz kuchennych szafek i sprawiają, że kuchnia dopasowuje się do indywidualnych wymagań każdej mamy i jej rodziny.

Kuchnia nowoczesnej mamy

Wszystko w zasięgu ręki

Pojemna, wysoka szafka typu cargo w systemie DISPENSA jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem, które z pewnością doceni każda nowoczesna mama. Wystarczy delikatnie łokciem lub kolanem dotknąć front szafki, aby całą jej zawartość wysunęła się na zewnątrz. System ten działa lekko i bezgłośnie. Nawet w sytuacji dużego obciążenia produktami, wysunięcie zawartości nie wymaga użycia siły. Czynność tę bez problemu można wykonać, trzymając na rękach małe dziecko. Ogromną zaletą systemu DISPENSA jest dostęp do produktów z obu stron szafki. Warto także zwrócić uwagę na zastosowane technologie dodatkowe, jak zintegrowany hamulec działający podczas otwierania i zamykania czy czujnik elektryczny eTouch, który przy delikatnym dotknięciu frontu wysyła sygnał ruchu.


Łatwa segregacja odpadów

W kuchni musimy wygospodarować również miejsce na kosze do segregacji różnych odpadów. Z reguły zajmują one dużo miejsca. Dostępne są jednak rozwiązania, które ułatwiają sortowanie i przechowywanie śmieci. Szafki do tego przeznaczone mogą być otwierane tradycyjnie - na bok lub wysuwane - jak szuflady. Ciekawą propozycję stanowi kosz z mocowaniem do frontu, np. PULLBOY Z. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy wykorzystać całą przestrzeń szafki oraz ułatwić sobie segregację odpadów. Szuflada umieszczona jest na odpowiedniej wysokości, dzięki czemu małe dzieci nie mają do niej dostępu. Rozwiązanie to pozwala ponadto zachować porządek i czystość w szufladzie.

kosz na odpadki

Już nawet małe dzieci, naśladując rodziców, pamiętają o segregacji odpadów i plastiki czy papier wrzucają do odpowiednich pojemników.


Królestwo gotowania

Sercem każdej kuchni jest strefa gotowania. Dobrze zaprojektowana jest wtedy, kiedy podczas pracy nad przygotowaniem posiłków wszystko jest pod ręką. W ofercie firmy PEKA dostępnych jest wiele praktycznych rozwiązań do szafek podblatowych, spośród których na szczególnąuwagę zasługują systemy cookingAgent, Kitchen Tower i JUNIOR z pojemnikami YouboXx. CookingAgent to kompaktowy wyciąg przeznaczony do przechowywania produktów często używanych podczas gotowania. Pozwala on zebrać wszystko, co jest niezbędne podczas gotowania w jednym miejscu: przyprawy, zioła, butelki z octem i oliwą, narzędzia kuchenne, deski do krojenia. Z kolei Kitchen Tower to kuchenny przybornik, o którym marzy każda nowoczesna mama. Wyciąg ten montowany jest do drzwi na zawiasach. W momencie otwarcia szafki płynnie wysuwa się i możemy z łatwością wyjąć z niego niezbędne przyprawy, butelki czy naczynia kuchenne. System JUNIOR pozwala natomiast podzielić wnętrze szafki na mniejsze przestrzenie, ułatwiając tym samym odnajdowanie niezbędnych produktów i przedmiotów oraz zachowanie porządku. Z kolei dzięki pojemnikom YouboXx każda mama może stworzyć własną przestrzeń przechowywania, dostosowaną do jej potrzeb i oczekiwań.

szafki podblatowe Peka
szafki podblatowe Pekaszafki podblatowe Peka


Wykorzystaj każdą przestrzeń

Brak wystarczającej ilości miejsca na pomieszczenie wszystkich niezbędnych naczyń, produktów czy sprzętów AGD to niezwykle powszechny problem, z którym boryka się większość polskich gospodarstw domowych. Najwięcej trudności przysparza odpowiednie zagospodarowanie wnętrza szafek narożnych. Z pomocą przychodzi firma PEKA, oferując system Le Mans, dzięki któremu można wykorzystanie nawet najtrudniejszą powierzchnię w narożniku. Rozwiązanie to zapewnia przechowywanie nawet dużych garnków czy talerzy o nieregularnych kształtach. W systemie tym możemy wysunąć na zewnątrz osobno każdą z szuflad. Dodatkowo, aby wyjąć z szafki potrzebną rzecz, nie musimy się schylać i wyciągać z niej wszystkich naczyń. System zapewnia bowiem wygodny dostęp od góry. Półki Le Mans wsuwają się tak lekko, że nawet dziecko jest w stanie sobie z nimi poradzić.

Le MansLe Mans

System Le Mans w kolorze antracytu to najnowszy hit w kuchni. Elegancka barwa sprawia, że kuchnia każdej mamy jest naprawdę piękna i cieszy nie tylko funkcjonalnością, ale również wyszukanym designem.

Kolejnym miejscem, wymagającym zastosowania specjalnym rozwiązań do uprządkowania ich przestrzeni, są szuflady kuchenne. Wkłady na sztućce, maty antypoślizgowe pozwalają utrzymać ład w szafkach oraz zapewniają łatwy dostęp do ich zawartości. Nawet „małe asystentki szefa kuchni” nie mają problemu ze znalezieniem przedmiotów potrzebnych podczas pieczenia. Rozwiązaniem godnym polecenia jes wkład SKY, który pozwala wygodnie przechowywać sztućce, drobne akcesoria i łyżki o nietypowych rozmiarach. Ze względu na szerokie i dość wysokie komory wkład ten jest bardzo pojemny. Może być zastosowany w szafkach o szerokości od 30 cm do 120 cm.

wkłady do szuflad

Dla nietypowych wymiarów rozwiązaniem są mniejsze wytłoczki SEPARADO, które możemy połączyć z matami antypoślizgowymi.

Receptą na ułatwienie pogodzenia obowiązków zawodowych i rodzinnych przez nowoczesną kobietę jest zatem indywidualne zaprojektowanie kuchni, która staje się dzięki temu ergonomicznym, wygodnym pomieszczeniem, spełniającym potrzeby wszystkich domowników. Dodatkowo właściwy dobór systemów do wnętrz szafek sprawi, że codzienne obowiązki stają się prostsze i każda mama ma więcej czasu dla siebie i dla swojej rodziny.
 

Kontakt w sprawie produktów:

PEKA Sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 183, Jasin
62-020 Swarzędz
tel. (61) 81 86 376
www: www.peka.pl
mail: wyślij wiadomośćszafki wysokie » szafki podblatowe » szafki narożne » wkłady na sztućce i maty » szafki górne » kosze na śmieci » akcesoria różne: systemy mechanizmów podblatowych » akcesoria do szaf gospodarczych » systemy relingowe


Zobacz zdjęcia w galerii Peka:
Podobne artykuły
Gdzie zamówić meble kuchenne?

meble kuchenne

Gdzie zamówić meble kuchenne?

Zabudowa kuchenna robiona na zamówienie to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej... więcej...

Organizacja strefy przechowywania w kuchni - porady eksperta

meble kuchenne

Organizacja strefy przechowywania w kuchni - porady eksperta

Dobra organizacja zwiększa funkcjonalność wnętrza, a o chaos w kuchni bardzo łatwo. Strefa zapasów... więcej...

Uchywyty meblowe w minimalistycznym stylu

meble kuchenne

Uchywyty meblowe w minimalistycznym stylu

Nowoczesne meble kuchenne cechuje proste, minimalistyczne wzornictwo, do których idealnie pasują uchwyty... więcej...