stopka patrona Electrolux

Okap GLOBALO - 7 powodów, dla których warto go wybrać

data aktualizacji: 16-04-2020, 11:37

Marka GLOBALO na rynku istnieje od 15 lat. Jest to polski producent okapów i pochłaniaczy kuchennych. Dla osób ceniących rodzime firmy GLOBALO jest ciekawą propozycją, której warto zaufać. Wysoka jakość produktów oraz przystępne ceny przemawiają na korzyść marki.

Okap GLOBALO - 7 powodów, dla których warto go wybrać

Szeroki dostęp do asortymentu okapów kuchennych w naszym kraju pojawił sie dopiero w połowie lat 90. Początki były trudne a oferta znacznie słabiej rozbudowana - w głównej mierze bazowano na dwóch modelach: okapy szafkowe do zabudowy oraz modele teleskopwe z wysuwanym panelem - które były w stanie sprostać jedynie podstawowym potrzebom użytkowników. Parametryu techniczne również znacznie odbiegały od współczesnych standardów. Znacznie gorsza wydajność, głośna praca oraz raczej ubogie wzornictwo szybko zostało dostrzeżone. Do tego należy doliczyć pojawienie się na rynku firm zagranicznych, które znacznie przewyższały ofertą naszych producentów. Było to wyraźnym bodźcem do podjęcia wyzwania i dorównania aktualnym potrzebom rynku. Wśród firm, która wybiła się jest własnie marka GLOBALO posiadająca punkty sprzedaży zarówno w Polsce jak i za granicą.

 

1. Wysoka jakość i atrakcyjna cena

Szeroki wybór okapów i pochłaniaczy marki GLOBALO oraz dostęp do modeli w różnych cenach przy zachowaniu wysokiej jakości to cecha tej marki. Dobre i wydajne modele możemy kupić już od 599 zł. w ofercie znajdują się także warianty w cenie 7 000 zł. Dzięki tak dużej rozbieżności każdy klient może dotrzeć do modelu odpowiedniego dla siebie i swojego portfela. Dostępność dla klientów mniej zamożnych to duży atut ze strony producenta, który celuje bardziej w okapy ekskluzywne. Tańszy produkt nie oznacza tu gorszej jakości - wszystkie modele nadal są bardzo dobre. Zasługą tego faktu jest innowacyjny pomysł firmy polegający na redukcji mocy silników.


Badania wykazują: okapów najczęściej używamy na biegach początkowych (I lub II) i to na nich powinny one być najbardziej wydajne.


Analizę najlepiej jest przeprowadzać w oparciu o przykład zaczerpnięty z życia. I tak okap GLOBALO do zabudowy o nazwie LOTEO, jest bardzo dobrej jakości, a dodatkowo pięknie wykończony, cichy i wydajny. Został wykonany w głównej mierze z hartowanego szkła, o którym mówi się, że świetnie sprawdza się w codzienym użytkowaniu. Dostępny jest w 3 wersjach kolorystycznych - biały, czarny i szary. Jest to ewenement na polskim rynku, ponieważ konkurencja oferuje zazwyczaj modele na bazie szkła i stali. Do tego model Loteo kosztuje obecnie ok. 1700-1800 zł., a podobne modele innych firm są droższe przynajmniej o 500 zł.To całkiem znaczna różnica.

fot.: Okap pod zabudowę GLOBALO LOTEO - hartowane szkło i wydajny silnik

 

Ważne: najnowszym kierunkiem technologicznym wśród przodujących producentów okapów kuchennych jest zmniejszanie ich mocy na rzecz cichej pracy. GLOBALO dostarcza nowoczesne urządzenia o zredukowanej mocy maksymalnej. Na I i II biegu okap pod zabudowę LOTEO ma wydajność rzędu 200m3/h i pracuje poniżej 50 dB.

 

2. Energooszczędność

W każdym domu systematycznie zwiększa się ilość urządzeń elektrycznych, które podnoszą nasze rachunki za prąd. Dlatego bardzo ważne jest, by zadbać o ich energooszczedną pracę. Wybierając okap warto zwrócić uwagę by nasz wymarzony model dodatkowo pobierał tej energii możliwie jak najmniej. Zysk jest podwójny, bo oszczędzamy na rachunkach i dbamy o środowisko. Aż 95% produktów marki GLOBALO znajduje się w klasie energetycznej A. Wszystkie okapy mają oświetlenie ledowe. Jest ono znacznie bardziej oszczędne aniżeli oświetlenie halogenowe będące częstym rozwiązaniem w okapach innych firm.

Marka opatentowała technologię innowacyjnych filtrów metalowych. Charakteryzują się dwiema głównymi cechami: są na tyle gęste, że zatrzymują cząsteczki tłuszczu, ale wystarczająco przewiewne, by opary kuchenne bez najmniejszego problemu przedostały się do kanału wentylacyjnego. Filtry metalowe skutecznie uniemożliwiają rozprzestrzenianie się szkodliwych substancji, dzięki czemu domownicy unikają ich wdychania i są zdrowsi. Rezultatem czego powietrze w mieszkaniu jest czystsze.

W części swoich modeli GLOBALO stosuje 8 warstwowy filtr, który posiada dodatkowo specjalny pasek zbierający tłuszcz - u innych producentów brakuje takiego rozwiązania. GLOBALO w pełni egzekwuje obowiązującą ustawę o zużytym sprzęcie elektrycznym. Każdy klient, który zakupi u nich nowy okap, może bez problemu zwrócić swoje stare urządzenie. Sensor pary (sensor zapachu) jest rozwiązaniem, które wysoko cenią sobie użytkownicy decydujący się na okap GLOBALO . Dzięki niemu urządzenie samo się włącza, gdy wychwyci zapachy różne od powietrza.

Na poniższym filmiku możemy zobaczyć, w jaki sposób GLOBALO przyczynia się do poprawy jakości środowiska naturalnego.

 

 

 

 

3. Gwarancja oraz serwis

Dokałdne testowanie każdego modelu przed wypuszczeniem go na rynek skutkuje bardzo małą ilością napraw serwisowych, jakie podejmuje marka. Wynik poniżej 2% w ciągu całego roku jest imponujący. Do tego każda zgłoszona usterka jest bardzo szybko rozwiązywana z racji braku kolejki. Proces oddania okapu do rąk Klienta jest bardzo wnikliwy - każda sztuka przed wysyłką przechodzi kontrolę diagnozującą poprawność pracy urządzenia. Pozwala to wyeliminować wszelkie usterki jeszcze w fabryce. Czasem w nowym sprzęcie elektrycznym znajdują się jakieś wady ukryte. Standardowe postępowanie gwarancyjne trwa maksymalnie 14 dni. Firma ma też serwis Door2Door.


Sposób na małą ilość zgłoszeń serwisowych: wykrywanie i eliminowanie usterek i wad ukrytych jeszcze w fabryce.

GLOBALO jako rodzimy producente posiada wszystkie części zamienne w magazynie w siedzibie firmy, dzięki czemu są zazwyczaj dostępne od ręki. Zagraniczni producenci okapów dostępnych na naszym rynku najczęściej nie mają magazynów w Polsce. Części podlegające gwarancji, muszą zatem sprowadzić z zagranicy, a to znacznie wydłuża czas naprawy.

Otrzymując przesyłkę kurierską z nowym okapem powinniśmy sprawdzić towar, żeby wyeliminować uszkodzenia powstałe podczas transportu. Jeśli okaże się, że przesyłka została uszkodzona w jego trakcie i zadzwonimy do firmy w godzinach porannych - nowy okap zostanie nadany do nas jeszcze tego samego dnia. Gdy taki telefon wykonamy w godzinach popołudniowych - firma wysyła okap dnia następnego. Zawsze jednak postępowanie zostaje zakończone w ciągu 24h roboczych.

 

4. Doradztwo na najwyższym poziomie

GLOBALO kieruje się zasadą - najważniejsi są ludzi. Dużą uwage poświęca się temu, w jaki sposób obsługiwani są klienci. Priorytetem jest doradztwo i wiedza, która musi przekładać się na zadowolenie klientów. I wbrew pozrom nie jest to pusty frazes. Na drugi plan schodzi ilość sprzedanych egzemplarzy. Zadowolony klient to ten, który dobierze okap zgodny z jego oczekiwaniami. Takie podejście procentuje, zwłaszcza w długim okresie czasu. Zadowolony klient zawsze wróci bądź poleci innym profesjonalne podejście, jakiego sam doświadczył.


Przedstawiciele firmy nastawieni są na dobór okapu do budżetu, jaki klient ma zarezerwowany na ten cel. Gdy jednak okazuje się, że np. za naprawdę niewielką dopłatą można znacznie zwiększyć jakość i wydajność urządzenia - jej przedstawiciele zawsze tłumaczą, z czego to wynika. Zawsze też radzą swoim klientom, by już podczas pierwszego etapu procesu zakupowego odpowiedzieli sobie na pytanie: jakiego okapu potrzebuję? Czy zależy mi głównie na cichej pracy, a wydajność jest czynnikiem mniej istotnym? Czy to właśnie wydajność jest najważniejsza? A może motywacją jest to, żeby okap charakteryzował się najnowocześniejszym designem i był piękną ozdobą kuchni?

 

5. Produkcja w Polsce

Wspieranie polskiej gospodarki to dla wielu użytkowników sprzętu AGD coraz ważniejszy czynniki pomagający podjąć decyzję. GLOBALO posiada w naszym kraju 2 zakłady produkcyjne. Swoje punkty sprzedaży ma zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Każdy produkt, przed wypuszczeniem na rynek, jest zawsze dokładnie testowany tak, by był zgodny z wewnętrznymi, wysokimi normami jakości. Pracownicy firmy sami są użytkownikami okapów, wiedzą zatem, na co należy zwrócić szczególną uwagę, co należy w danym modelu poprawić, żeby zadowolić najbardziej wymagających klientów. Oddolnie wprowadzają ulepszenia i innowacje wpływające na zwiększenie jakości produktu końcowego.

 

6. W trosce o zdrowie

Trendy w światowym przemyśle sprzętu gospodarstwa domowego wskazują na wzrost popularności filtrów plazmowych. Marka GLOBALO jako jedyna w Polsce wprowadziła je w swoich okapach. Jest to innowacyjne, holenderskie rozwiązanie, które (dzięki procesowi jonizacji) sprawia, że powietrze w naszym domu jest całkowicie wolne od bakterii, alergenów i wirusów.

Filtr plazmowy eliminuje problemy z alergią, usuwa odzwierzęce substancje uczulające, roztocza, kurz, pyłki oraz każdą inną nieczystość z powietrza. Powietrze po przejściu przez filtr plazmowy jest sterylnie czyste. W związku z tym można je pozostawić w pomieszczeniu i nasze urządzenie może pracować w trybie pochłaniacza a nie wyciągu.

 

7. Nowoczesny design

Konkurencyjna lokalność marki GLOBALO jest dopełniona przez ich europejskie oraz światowe podejście do najnowszych trendów we wzornictwie i wystroju wnętrz. Firma sama projektuje swoje okapy. Dzieje się to poprzez wewnętrzne ustalenia z działem projektowym oraz zatrudnianie własnych zdolnych i doświadczonych projektantów i konstruktorów. Obserwują oni rozwój branży, badają, czego klienci poszukują i na tej podstawie tworzą nowe rozwiązania.

fot.: Okap skośny GLOBALO BERASSO (po lewej) cichy model o dużej wydajności oraz okap wyspowy czarny GLOBALO SERINA pracujący w trybie pochłaniacza (po prawej)

Wśród polskich producentów marka GLOBALO wyróżnia się pozytywnie. Zwracanie uwagi na pochodzenie urządzeń, które będą nam codziennie towarzyszyć w naszym domu to kwestia walki o konkurencyjność rynku oraz podejścia do narodowej gospodarki. Oprócz bardzo oczywistych cech jak zastosowana technologia, wydajność i design wspieranie polskiej gospodarki daje nam zadowolenie.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Okapykuchenne.pl
ul. Hanasiewicza 15
35-103 Rzeszów
tel. 13 49 27 557 wew. 1
www: www.okapykuchenne.pl
mail: wyślij wiadomośćTypy okapów: okapy przyścienne » okapy kominowe » okapy wyspowe » okapy blatowe » okapy sufitowe » wkłady do zabudowy » okapy podszafkowe » okapy teleskopowe » okapy blatowe » akcesoria do okapów » pielęgnacja do okapów » rury do okapów » filtry do okapów

Marki okapów: okapy Amica, okapy Aeg, okapy Akpo, okapy Ariston, okapy Beko, okapy Berg, okapy Best, okapy Bora, okapy Bosch, okapy Cappini, okapy Electrolux, okapy Elica, okapy Faber, okapy Falmec, okapy  Franke, okapy Galvamet, okapy Globalo, okapy Gorenje, okapy Gutmann, okapy Kage, okapy Kernau, okapy Miele, okapy Nodor, okapy Pando, okapy Toflesz, okapy Teka, okapy Siemens, okapy Samsung, okapy Smeg, okapy Vdb

Rodzaje okapów: okap czarny, cichy okap, okap biały, okap skośny, okap okrągły, okap wkład, okap tuba, okap retro


Zobacz zdjęcia w galerii Okapykuchenne.pl
:

www.youtube.com/user/okapykuchenne
www.facebook.com/OkapyKuchenne/
www.opineo.pl/opinie/okapykuchenne-pl
www.instagram.com/okapykuchenne/
www.instagram.com/globalo/
Podobne artykuły
Kuchenka wolnostojąca - wybór, rodzaje

sprzęt AGD

Kuchenka wolnostojąca - wybór, rodzaje

Kuchnia to najważniejsze miejsce w domu. To tutaj spędzamy największą część dnia, dlatego ważne jest,... więcej...

Okap - ważny element w każdej kuchni

sprzęt AGD

Okap - ważny element w każdej kuchni

Okap kuchenny to element wyposażenia, który jest w stanie dopełnić realizację. Może być mocno... więcej...

Blender ręczny Ultramix Pro od Electrolux

sprzęt AGD

Blender ręczny Ultramix Pro od Electrolux

Ultramix Pro to nowy blender ręczny w ofercie Electrolux. Został zaprojektowany w oparciu o doświadczenie... więcej...

Partnerzy

Electrolux    Falmec

Lacanche   Ronic

Hafele    Franke


Emako
  Okapykuchenne.pl

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

aranżacje łazienek