patron działu Meble kuchenne Peka

Hokery w kuchni - przykładowe aranżacje

artykuł promocyjny

Coraz częściej w domowych kuchniach pojawiają się barki i wyspy kuchenne z wydzieloną strefą do siedzenia. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie hokerów, czyli stołków barowych. Ich stylistyka znacznie ewoluowała odkąd na dobre trafiły do domowych przestrzeni. Hokery mogą pasować do pozostałych krzeseł w naszym domu lub stanowić zupełnie odrębną kategorię.

Hokery w kuchni - przykładowe aranżacje

Każdy element zaplanowany w naszym domu powinien ułatwiać nasze funkcjonowanie. Jeśli lubimy siedzieć przy wyspie kuchennej zadbajmy o wygodne hokery, dobrane zgodnie z naszymi upodobaniami. Hokery powinny być funkcjonalne i ładne. 

Hokery w kuchni - przykładowe aranżacje Hokery w kuchni - przykładowe aranżacje
fot.: Projektyw - hokery dopasowane stylistycznie do krzeseł przy stole fot.: Flow Interiors - tapicerowane hokery nawiązują stylistycznie do kompletu jadalnianego


Łączenie pomieszczeń o różnorodnym przeznaczeniu, głównie kuchni i salonu dało podstawę do wykreowania trendu na wspólne spędzanie czasu przy barku czy wyspie kuchennej nawet w trakcie przygotowywania posiłków. Rozwiązanie to szybko spotkało się z aprobatą i w domowych kuchniach zaczeliśmy stosować rozwiązania znane chociażby z barów. Do sytuacji dostosowali się również producenci dostarczając ciekawych mebli, aby wspólne spędzanie czasu było jeszcze bardziej wygodne.

Hokery w kuchni - przykładowe aranżacje

fot.: Flow Interiors

Stoły i krzesła barowe oraz hokery otwierają wiele możliwości aranżacyjnych. W dużych przestrzeniach możemy łączyć tradycyjny stół z barkiem, a tam gdzie miejsca jest nieco mniej wystarczy jeśli barek posłuży nam za główne miejsce spożywania posiłków.

Hokery w kuchni - przykładowe aranżacje

fot.: Flow Interiors - barek dzielący kuchnię od jadalni został wyposażony w czarne hokery na metalowej nodze będące kontrastem do białych krzeseł z drewnianym wykończeniem ustawionych przy stole


Zobacz więcej inspiracji w >> galerii zdjęć

 

Hokery - modne i funkcjonalne

 

Hokery oprócz tego, że świetnie się prezentują w kuchennych wnętrzach to jeszcze są naprawdę funkcjonalne i wygodne. Zaprojektowane w ergonomiczny sposób są lekkie i poręczne. W wielofunkcyjnych wnętrzach zyskają dodatkową klasę jeśli je subtelnie wyeksponujemy. Decydując się na zastosowanie hokerów w domowym wystroju kuchni wniesiemy do wnętrza namiastkę barowego klimatu.

Hokery - modne i funkcjonalnHokery - modne i funkcjonaln

fot.: Mikołajska Studio                                                fot.: Max Kuchnie           

 

Hokery kuchenne - jak wybrać

 

Podczas wyboru hokerów do kuchni powinniśmy zastanowić się jaką rolę będą odgrywały - czy stanął się głównym miejscem spożywania posiłków, czy raczej będą wykorzystywane okazjonalnie przy spotkaniach z przyjaciółmi. Drugie, ale równie ważne kryterium powinno dotyczyć stylu - na rynku mamy dostęp do szerokiej gamy tych produktów, dlatego wybór tego jedynego modelu może przysporzyć nam sporego zamieszania.

Studio Bańkowscy Meble Max Kuchnie - hokery kuchenne: jak wybrać

fot.: Max Kuchnie

Hokery dostępne są w całej gamie styli spotykanych w kuchi. Dla amatorów norweskich klimatów - białe lub drewniane hokery w minimalistycznej odsłonie. Dla koneserów nowoczesności - finezyjne kształty w odważnych kolorach. Ci którzy stawiają na prostotę mogą zdecydować się na klasyczne podwyższane krzesła na czterech nogach, ale dla tych którzy poszukują niekonwencjonalnych rozwiązań do gustu przypadną hokery nieprzypominające krzeseł.

Hokery kuchenne - jak wybraćHokery kuchenne - jak wybrać

        fot.: Maka Architekci - minimalistyczne            fot.: TK Architekci - oryginalne stołki barowe                      hokery w stylu skandynawskim                                                         

Najbardziej klasyczne są obrotowe krzesła barowe, które jednak mogą mieć różnorodne odsłony. Stołki są różnej wysokości i w różnych kolorach, a każdy może wybrać model maksymalnie spełniający jego oczekiwania. Dla jednych będzie to drewno lub metal, a dla innych koniecznie z siedziskiem pokrytym tapicerką, czy to materiałową, czy skórzaną. Ważną kwestią jest też oparcie - może być całkiem wysokie by móc się wygodnie oprzeć lub znacznie niższe, a niektóre modele są go pozbawione zupełnie. Popularne są również modele wyposażone w wygodne podnóżki.

Hokery kuchenne - jak wybraćHokery kuchenne - jak wybrać

fot.: Mikołajska Studio - hokery                             fot.: Novi Art - minimalistyczne hokery     
w klasycznym stylu                                                                                    

Hokery kuchenne - jak wybraćHokery kuchenne - jak wybrać

fot.: Suma Architektów

Hokery kuchenne - jak wybraćHokery kuchenne - jak wybrać

                fot.: MM Design                                            fot.: Bluecat           

Hokery Miura

fot.: JedyneTakieWnętrzaZobacz także:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Max Kuchnie, Projektyw, Novi Art, Suma Architektów, Mikołajska Studio, Maka Architekci, Flow Interiors, MM Design, JedyneTakieWnętrzaPodobne artykuły
Wybór blatu do kuchni

meble kuchenne

Wybór blatu do kuchni

Z laminatu, czy z drewna? Wybór blatu kuchennego zawsze jest bardzo trudny. Na rynku jest dostępnych... więcej...

Stylowe wzory w kuchni - szkło lakierowane MODO z nadrukiem

meble kuchenne

Stylowe wzory w kuchni - szkło lakierowane MODO z nadrukiem

Krata w kilku wydaniach to motyw przewodni kolekcji MODO, czyli szkła lakierowanego z nadrukiem marki Colorimo.... więcej...

Pokochaj gotowanie z rozwiązaniami od PEKA

meble kuchenne

Pokochaj gotowanie z rozwiązaniami od PEKA

Nie każdy musi być miłośnikiem gotowania. Jedni relaksują się, spędzając czas w kuchni a inni niestety... więcej...

Facebook
Instagram