konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Innowacja w projektowaniu wnętrz - InteriCAD T6

data aktualizacji: 28-04-2021, 11:11 – artykuł promocyjny

Przyjemność projektowania może być jeszcze większa z najnowszym oprogramowaniem InteriCAD T6. Główny dystrybutor oprogramowania CAD firma TMSys przedstawiła najnowszą wersje programu do projektowania wnętrz. Wersja T6 wzbogacona została o dodatkowe opcje oraz zmienił się wygląd interfejsu użytkownika. Program ten przeznaczony jest do usprawnienia pracy architektom wnętrz tym początkującym i tym bardziej zaawansowanym.

Innowacja w projektowaniu wnętrz - InteriCAD T6

Pośród wielu nowych funkcjonalności InteriCAD T6 na szczególną uwagę zasługuje m.in.: szybszy rendering, obsługa okularów VR, zupełnie nowy moduł szaf wnękowych, bezpośredni dostęp do biblioteki online w chmurze oraz usprawniony moduł mebli kuchennych.  Dodatkowo należy wspomnieć o możliwości tworzenia w programie niezwykle  realistycznych wizualizacji.
 

Główne nowości w InteriCAD T6:

Zintegrowany moduł szaf  

Najnowsza wersja InteriCAD została wyposażona w zaawansowany moduł szaf wnękowych, umożliwiając precyzyjne zaprojektowanie dowolnej szafy lub garderoby. Rozbudowany system został oparty  na bibliotece różnorodnych: paneli pionowych i poziomych, przegród, szuflad, cokołów oraz drzwi.  Moduł szaf pozwala również na tworzenia dowolnych regałów,  półek, komód czy szafek.

 

Rozbudowany moduł kuchenny

Twórcy InteriCAD T6 nie zapomnieli o projektantach samodzielnie tworzących zabudowy kuchenne i znacznie usprawnili dostępny moduł szafek kuchennych. W najnowszej wersji łatwiej wstawimy takie elementy, jak: blaty, szafki i cokoły oraz zmienimy fronty dla całej grupy mebli.  Możemy również swobodnie dostosować użyte materiały, w czym pomoże nam zaawansowany edytor tekstur. InteriCAD T6 umożliwia także ustawienie zautomatyzowanego otwierania drzwi szafek oraz dodania maskownic.

Szybszy Rendering

InteriCAD T6 oferuje imponujący skok wydajności renderingu, jego szybkość została zwiększona aż o 40%  w porównaniu do InteriCAD T5. Ulepszony został zarówno silnik podstawowy Raytrace, jak i bardziej zaawansowany Photon. Dzięki tym usprawnieniom program pozwala na oszczędność czasu i na tworzenie jeszcze  lepszych wizualizacji wnętrz.

Obsługa okularów VR

InteriCAD T6 współpracuje z popularnymi okularami VR. Technologia ta pozwoli użytkownikom programu na innowacyjne przedstawianie projektów wnętrz w rzeczywistości wirtualnej

Biblioteka modeli online  

Do najnowszej wersji programu została wprowadzona możliwość przechowywania informacji w chmurze. Biblioteki modeli 3D umieszczono w zbiorze online, przez co nie ma konieczności każdorazowego instalowania ich na dysku. Umożliwia to natychmiastowy dostęp do ponad 10 tysięcy modeli 3D produktów polskich i zagranicznych producentów. W InteriCAD T6 istnieje również możliwość zapisu w chmurze własnych projektów oraz błyskawicznego udostępnienia ich znajomym na Facebooku.

Bezpośredni eksport projektów do programu iScan

Możliwość bezpośredniego eksportu stworzonego w InteriCAD T6 projektu do programu iScan, to kolejna z wielu przydatnych funkcjonalności. Pozwala ona architektom wnętrz zaprezentować projekty klientom w nowy całkowicie interaktywny sposób.

Edytory w panelu bocznym

Użytkownicy wersji T6 z pewnością docenią funkcję szybszej i prostszej edycji projektu dzięki wielu zaawansowanym edytorom w panelu bocznym. Oprócz modułu kuchennego znalazły się tam edytory: kamery, modeli 3D, materiałów oraz oświetlenia w systemie Smart Light.

Pozostałe zmiany

Pośród pozostałych nowości znajdziemy m.in.  możliwość wstawiania okna narożnego w 2D Design. Poprawiono także płynność przechodzenia pomiędzy poszczególnymi oknami roboczymi (2D Design, VR, Modeling). Znaczym usprawnieniem jest dodatkowe  wymiarowanie, które pozostaje aktywne  w momencie wstawiania obiektów 3D do przestrzeni VR.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: ARCHLine.XPPodobne artykuły
Akademia KD Max - Projekt kuchni z salonem. Odcinek 1 - Środowisko 2D

projekty kuchni

Akademia KD Max - Projekt kuchni z salonem....

Zapraszamy do oglądania nowej serii Akademii KD Max, w której można dowiedzieć się, jak wykonać... więcej...

O jakiej kuchni marzą Polacy?

projekty kuchni

O jakiej kuchni marzą Polacy?

Urządzając kuchnię, dużą wagę przykładamy do wyboru stylu aranżacji. Jednak coraz częściej ponad panującą... więcej...

Nowe wersje programów CAD Decor PRO, CAD Decor 2.2 i CAD Kuchnie 6.2

projekty kuchni

Nowe wersje programów CAD Decor PRO, CAD Decor...

Pod koniec maja poznańska firma CAD Projekt K&A, doceniana i popularna wśród architektów... więcej...