konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

DWM 101 Morion M - ultra-kompaktowy system do produkcji wody pitnej

data aktualizacji: 08-07-2016, 11:09 – artykuł promocyjny

Mieszkańcy miast mają do wyboru dwa rodzaje wody pitnej - kranową oraz butelkowaną. Osoby, kierujące się kwestiami finansowymi, wybierają wodę kranową. Nie muszą jednak obawiać się o jej jakość, gdyż jest ona bezpieczna (czysta). Znacznie droższym wariantem jest woda butelkowana. Do jej produkcji wykorzystywane są wszystkie najnowocześniejsze metody oczyszczania, pozwalające uzyskać wodę najwyższej jakości. Koszt samej wody, znajdującej się w plastikowej butelce, stanowi tylko niewielką część jej ceny detalicznej.

DWM 101 Morion M - ultra-kompaktowy system do produkcji wody pitnej

Podczas produkcji wody butelkowanej stosowana jest technologia odwróconej osmozy. Jest to technologia membranowa, która usuwa z wody niemal wszystkie zanieczyszczenia. W rezultacie otrzymuje się tzw. "czyste płótno", na którym po dodaniu odpowiednich składników takich jak: sole mineralne lub koncentraty spożywcze, możemy "namalować" dowolny "obraz" począwszy od zwykłej wody mineralnej kończąc na napoju energetycznym. Pomysł instalacji takiego zakładu produkcyjnego do wody pitnej w kuchni pod zlewozmywakiem jest dosyć prosty, ale w rzeczywistości, skalowanie jest nie lada wyzwaniem, ponieważ zastosowanie membrany odwróconej osmozy wymaga zapewnienia odpowiednich warunków oraz kompleksowego systemu zarządzania i kontroli.

DWM-101 Morion M

Firma AQUAPHOR, produkująca i opracowująca technologie oczyszczania wody, stworzyła system oczyszczania wody pitnej DWM 101 Morion M, będący ultra-kompaktowym zakładem do produkcji wysokiej jakości wody pitnej. Urządzenie to wykorzystuje technologie opracowywane przez Aquaphor przez ćwierć wieku. DWM 101 Morion M otrzymał dyplom międzynarodowych targów Aquatech Amsterdam w 2016 roku za najlepsze innowacyjne opracowanie i jest już sprzedawany w USA, UE oraz Rosji.

DWM-101 Morion M

Na początku woda kranowa przechodzi przez blok oczyszczania wstępnego, gdzie zostaje pozbawiona zanieczyszczeń mechanicznych oraz chloru, który jest największym wrogiem membrany. Na tym etapie wykorzystywane są od razu dwa know-how firmy: włóknisty materiał jonowymienny Aqualen® i wkłady o niskim oporze hydrodynamicznym, wyprodukowane zgodnie z technologią CFB (CarbFiber Block).

Następnie woda trafia do membrany odwróconej osmozy, w której zostaje rozdzielona na wodę zupełnie czystą oraz wodę brudną, w której pozostają wszystkie zanieczyszczenia. Tuż za membraną skrywa się jeszcze jedna tajemnica DWM 101 Morion M - zbiornik wodno-wodny oraz hydroautomatyka, która steruje przepływem wody. Wiele wiodącym firm zagranicznych spędziło wiele czasu, zastanawiając się nad tym zagadnieniem. Chodzi bowiem o to, że w w zakładach produkcyjnych za takie kwestie jak: zaopatrzenie w wodę wodociągową, odpływ wody do kanalizacji w odpowiedniej ilości, gromadzenie oraz podawanie czystej wody  odpowiadają specjalistyczne urządzenia oraz cały zespół specjalistów, natomiast w warunkach domowych rozwiązanie powinno być kompaktowe, wydajne i niedrogie. Zbiornik wodno-wodny w DWM 101 Morion M wykorzystuje do dystrybucji czystej wody zasilanie w wodociągu, co pozwala na dwukrotne zmniejszenie gabarytów systemu, prawie trzykrotne zmniejszenie odrzutu brudnej wody do kanalizacji i na zmniejszenie o półtora raza wymaganego ciśnienia roboczego w porównaniu ze standardowymi systemami odwróconej osmozy.

Po tym jak woda zostanie rozdzielona przez membranę na dwa strumienie otrzymujemy absolutnie czystą wodę. Teraz trzeba ją zamienić w wodę pitną. W tym celu w DWM 101 Morion M zastosowany został blok mineralizacji, który dodatkowo wzbogaca wodę w minerały takie jak magnez. Tutaj również została zastosowana specjalna technologia. Specjaliści AQUAPHOR nazwali ją technologią DoubleWay (unikalna technologia podwójnej mineralizacji), ponieważ czysta woda przechodzi przez ten wkład dwukrotnie: najpierw przez mineralizator z membrany do zbiornika z czystą wodą, a następnie z powrotem - ze zbiornika do wylewki do czystej wody. Dzięki temu woda ta osiąga optymalne stężenie soli magnezu, nieosiągalne w przypadku standardowych systemów odwróconej osmozy.

W rezultacie konsument otrzymuje najwyższej jakości wodę pitną, wzbogaconą w minerały takie jak: wapń i magnez, nie wychodząc z domu, w cenie niższej niż 0,10 zł za litr. A co najważniejsze - bez jakichkolwiek zamienników czy podróbek, ponieważ dyrektorami takiego zakładu, produkującego czystą wodę jesteście wy sami.

Kontakt w sprawie produktów:

Aquaphor Poland Sp. z o.o.
ul. Marszałkowska 80
00-517 Warszawa
tel. +48 22 870 24 32
www.aquaphor.pl
marketing@aquaphor.plfiltry do wody: filtry dzbankowe » stacjonarne systemy oczyszczania wody pitnej » filtry odwróconej osmozy do oczyszczania wody pitnej » filtry nakranowe » filtracja wody w całym domu: seria Wiking » filtry wstępne do całego domu » zmiękczacze wody Waterboss » stacje uzdatniania wody - AQUAPHOR » systemy do wody pitnej dla instytucji publicznych: dystrybutory do wody


www.facebook.com/AQUAPHOR.filtry
Podobne artykuły
Czyszczenie i zabezpieczanie instalacji wodnych

instalacje w kuchni

Czyszczenie i zabezpieczanie instalacji wodnych

W sytuacji wystąpienia problemów z instalacją wodną, których typowymi objawami są: zarośnięte... więcej...

Instalacja elektryczna w kuchni

instalacje w kuchni

Instalacja elektryczna w kuchni

Zarówno stały sprzęt AGD w kuchni jak i małe przenośne urządzenia potrzebują dostępu do prądu.... więcej...

Wkłady magnezowe do dzbanków filtrujących

instalacje w kuchni

Wkłady magnezowe do dzbanków filtrujących

Aqupahor to już kolejny producent filtrów do wody, który wprowadził do swojej oferty wkłady... więcej...