konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Beton architektoniczny - kuchnia w industrialnym klimacie

data aktualizacji: 13-03-2020, 12:42 – artykuł promocyjny

Od kilku sezonów możemy zaobserwować rosnącą popularność betonu architektonicznego jako materiału do dekoracji wnętrz. Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie tego rozwiązania również w swojej kuchni. Z betonu można wykonać elementy ścian, motywy dekoracyjne, blaty a nawet meble.

Beton architektoniczny - kuchnia w industrialnym klimacie

Surowy charakter tego nowoczesnego materiału wykończeniowego pozwala nadać wnętrzu kuchni elegancki, jak również minimalistyczny bądź industrialny wygląd. Dodatkowo zimny odcień betonu doskonale komponuje się zarówno z meblami w białym, jak i czarnym kolorze. Stanowi idealne tło do odważnych w barwie i formie dekoracji, ale równie dobrze prezentuje się samodzielnie. Decydując się na zastosowanie betonu, dobrym pomysłem jest zestawienie go ze szkłem, drewnem lub metalem.

Dzięki odpowiedniej impregnacji, beton architektoniczny odporny jest na wilgoć oraz tłuszcz. Zabieg ten pozwala również na łatwe usuwanie wszelkich zabrudzeń z jego powierzchni.
 

 

Firma Elkamino Dom posiada w swojej ofercie płyty z betonu architektonicznego, które produkowane są w kilku rozmiarach oraz w różnych kształtach. Dzięki małej grubości (od 1,5 cm do 2,5 cm) i niewielkiej wadze płyt, z łatwością można uzyskać efekt „fabrycznej” ściany zarówno wewnątrz i na zewnątrz budynku w formie elewacji. Powierzchnia może być gładka lub bardziej surowa, porowata. Płyty standardowo produkowane są w kolorze szaro betonowym. Jednak istnieje możliwość wykonania praktycznie każdego koloru.

 

Płyta z betonu architektonicznego Płyta z betonu architektonicznego Płyta z betonu architektonicznego Płyta z betonu architektonicznego

 

Płyty z betonu architektonicznego można mocować kotwiąc je do ścian. Istnieje też możliwość klejenia, każda z płyt firmy Elkamino Dom jest dodatkowo wyposażona w wąsy montażowe.

Beton architektoniczny to doskonała propozycja dla osób poszukujących oryginalnych rozwiązań, za pomocą których można nadać danej przestrzeni niepowtarzalny urok i klimat.

Kontakt w sprawie produktów:

Elkamino Dom Sp. J.
ul. Gen. Skokowskiego 99, Jaktorów Kolonia
96-313 Jaktorów
tel. (46) 856 40 40
www: www.elkaminodom.pl
mail: wyślij wiadomośćBiuro i dział sprzedaży:
05-822 Milanówek
Ul. Średnia 33


płytki stara cegła » kamień dekoracyjny » beton architektoniczny » akcesoria/impregnaty


Zobacz zdjęcia w galerii Elkamino Dom
:
Podobne artykuły
Mozaika na salonach - małe jest piękne

ściany i podłogi

Mozaika na salonach - małe jest piękne

Mozaika to materiał, który stosowany był do dekoracji ścian i podłóg już w czasach starożytnych.... więcej...

Róż we wnętrzach - aranżacje pełne miłości

ściany i podłogi

Róż we wnętrzach - aranżacje pełne miłości

Róż jest kolorem, który ma wiele odmian, przywołujących różne skojarzenia. Tak... więcej...

Inspiracje MAGNAT na 2016 rok

ściany i podłogi

Inspiracje MAGNAT na 2016 rok

Stylistyka vintage, industrialna, skandynawska oraz gra kolorów i kształtów to najnowsze inspiracje... więcej...