konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

stopka patrona Electrolux

Świąteczne smaki

data aktualizacji: 21-02-2020, 11:45 – artykuł promocyjny

Boże Narodzenie jest świętem obchodzonym na całym świecie, ale w różnych zakątkach w odmienny sposób. Różne są nie tylko obrzędy i tradycje, ale również dania przygotowywane z tej okazji. Warto zatem wybrać się w kulinarną podróż dookoła świata po to, aby poznać tajniki kuchni świata i czerpać z nich inspiracje. Pozwoli to nam odnaleźć tajemniczy składnik wzbogacający świąteczne dania. 

Świąteczne smaki

Niezależnie od regionu świata liczy się smak i czas wykonania domowych potraw - można wówczas skorzystać z pomocy całej rodziny i asystenta w kuchni - robota planetarnego Kitchen Assistent Electrolux.

 

Co króluje na stole?


Stare przysłowie „Co kraj, to obyczaj” doskonale sprawdza się w przypadku kulinarnych zwyczajów mieszkańców różnych regionów świata. Nie wszędzie obowiązuje tradycja zobowiązująca do powstrzymywania się od spożywania potraw mięsnych, tak jak na przykład w Australii, gdzie prym wiedzie nadziewany indyk. Duńczycy natomiast nie wyobrażają sobie Wigilii bez gęsiny, faszerowanej suszonymi śliwkami i pieczonej kaczki. W takich krajach jak Portugalia i Meksyk na świątecznym stole królują dania rybne. Portugalczycy tradycyjnie na Wigilię przyrządzają dorsza, natomiast Meksykanie zupę rybną z mięsnymi knedlami.

 

Słodkie strony świata


Każde państwo posiada także własną kulinarną tradycję związaną ze świątecznymi deserami. W niektórych krajach, podobnie jak w Polsce, tajemniczym składnikiem pieczonych ciast jest mak. Słowacy przygotowują struclę z orzechami i makiem. W Wielkiej Brytanii słodki deser to słynny pudding, na Malcie - pieczony makaron z kruchym ciastem. Tradycyjnym świątecznym deserem w Grecji jest melomakarona, czyli ciasteczka nadziewane orzechami. Dla Duńczyków nie ma świąt Bożego Narodzenia bez deseru, w którym ukryty jest migdał. Szczęściarz, który go odnajdzie, otrzymuje specjalny podarunek.

 

Najsmaczniej, czyli… domowo!


Niezależnie od miejsca na ziemi, wspólną tradycją jest przygotowywanie potraw świątecznych w domowym zaciszu. W sposób szczególny w tym okresie smakują bowiem samodzielne przygotowane ciasta na makaron z mielonym makiem, własnoręcznie skomponowane nadzienia do wypieków czy idealnie poszatkowana sałatka jarzynowa. Przy pomocy robota planetarnego Kitchen Assistent przygotowanie tradycyjnych polskich potraw, jak również innych dań inspirowanych smakami z całego świata, będzie czystą przyjemnością, zwłaszcza, gdy z pomocą przyjdą członkowie rodziny.

robot planetarny Kitchen Assistent Electrolux

Robot planetarny Kitchen Assistent pozwala oszczędzić czas, który poświęcamy na przygotowywanie świątecznych posiłków. Ubicie kremu czy wymieszanie makowego ciasta specjalnym hakiem zajmuje chwilę - bez konieczności brudzenia kolejnych naczyń. Dodatkowo Robot Kitchen Assistent możemy rozbudować o dodatkowe końcówki - szatkownicę do warzyw, maszynkę do mielenia mięsa czy przystawki do robienia różnego rodzaju makaronów: tradycyjnego, tagliatelle oraz lasagne. Niezależnie od tego, jakich tajemniczych składników użyjemy, liczy się przede wszystkim świąteczny czas w gronie rodziny.

robot planetarny Kitchen Assistent Electroluxrobot planetarny Kitchen Assistent Electrolux

Kitchen Assistent EKM4000

 • Kolor: arbuzowa czerwień
 • Moc: 1000W
 • Akcesoria standardowe: ubijaczka, mieszadło, hak
 • Ilość ustawień prędkości: 10
 • Pojemność mis: Dwie misy: 4,8l i 2,9l
 • Materiał: wysokiej jakości aluminium
 • Podświetlenie misy LED: Tak

Kitchen Assistent

 • Kolor: srebrny metalik
 • Moc: 1000W
 • Akcesoria standardowe: ubijaczka mieszadło hak
 • Ilość ustawień prędkości: 10
 • Pojemność mis: Dwie misy: 4,8l i 2,9l
 • Materiał: wysokiej jakości aluminium
 • Podświetlenie misy LED: Tak

Kitchen Assistent EKM4200

 • Kolor: hebanowa czerń
 •  Moc: 1000W
 • Akcesoria standardowe: ubijaczka, mieszadło, hak
 • Akcesoria dodatkowe: nakładka do mielenia mięsa, nakładka do szatkowania
 •  Ilość ustawień prędkości: 10
 •  Pojemność mis: dwie misy: 4,8l i 2,9l
 • Materiał: wysokiej jakości aluminium
 • Podświetlenie misy LED: Tak

 

Funkcjonalność każdego robota Kitchen Assistent może być rozszerzana za pomocą specjalnych akcesoriów. W ofercie znajdują się przystawki do przygotowania makaronów lasagne, spaghetti, tagliatelle, a także maszynka do mielenia mięsa i szatkownica do warzyw. Pozwoli to zaoszczędzić miejsce w kuchni oraz skrócić czas przygotowywania potraw.Więcej informacji:

Kontakt w sprawie produktów:

Electrolux Poland Sp. z o.o.
ul. Karolkowa 30
01-207 Warszawa
tel. 801-444-800
www: www.electrolux.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz informacje o firmie


sprzątanie:
odkurzacze » odkurzacze centralne » odkurzacze przyjazne dla środowiska gotowanie: piekarniki parowe » kuchnie » okapy » płyty indukcyjne » płyty do zabudowy » urządzenia kompaktowe do zabudowy pralnictwo: pralki » pralko-suszarki » suszarki zmywanie naczyń: zmywarki do zabudowy » zmywarki wolnostojące chłodnictwo: chłodnictwo do zabudowy » chłodnictwo wolnostojące drobne urządzenia: ekspresy do kawy » gotowanie » przygotowywanie jedzenia » żelazka parowe » zestawy śniadaniowe urządzenia profesjonalne


Zobacz zdjęcia w galerii Electrolux

Podobne artykuły
Blender sportowy na każdą porę roku

sprzęt AGD

Blender sportowy na każdą porę roku

Aby utrzymać ciało w dobrej kondycji powinniśmy przede wszystkim prowadzić aktywny tryb życia, ale to... więcej...

Zakup okapu kuchennego - o czym powinniśmy pamiętać

sprzęt AGD

Zakup okapu kuchennego - o czym powinniśmy pamiętać

Przy urządzaniu kuchni należy zastanowić się nad wyborem właściwego okapu kuchennego. Jeżeli chcemy... więcej...

Piekarniki parowe - SteamPro seria 900 z kamerą CookView

sprzęt AGD

Piekarniki parowe - SteamPro seria 900 z kamerą CookView

Pieczenie parowe pozwala wydobyć z potraw najlepszy smak i aromat. Jest to także bardzo wygodny sposób... więcej...Partnerzy

Electrolux       Laveo

Falmec Ronic

Hafele    Franke

Emako   Okapykuchenne.pl