konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Kuchnia bezuchwytowa

data aktualizacji: 04-11-2019, 13:32 – artykuł promocyjny

Minimalistyczne kuchnie bezuchwytowe cieszą się w dzisiejszych czasach dużą popularnością. Jeśli nie ma uchwytów, to nasuwa się pytanie - w jaki sposób mamy korzystać z szafek?

Kuchnia bezuchwytowa

Otóż rynek i inwencja projektantów daje nam kilka możliwości. Rozwiązania bezuchwytowe należy rozpatrywać w dwóch aspektach: funkcjonalności  i ergonomii. Ponadto nie mniej ważna jest też estetyka - podpowiada projektant firmy Rad- Pol.

Kuchnia bez uchwytówKuchnia bez uchwytów

Jeden z pionierów okuć kuchennych daje nam rozwiązania, dzięki którym w 100% stworzymy kuchnię bezuchwytową. Szuflady w szafkach stojących otwierają się na dotyk i mają system cichego domykania, co jest bardzo wygodne i ergonomiczne np. podczas wyrzucania śmieci. Wystarczy dotknąć kolanem szufladę pod zlewem i śmietnik pojawia się jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki. Jeśli chodzi funkcjonalna estetykę trzeba zdać sobie sprawę, iż w takiej kuchni najlepszymi  kolorami będą jasne odcienie najlepiej w połysku lub wszelkiego rodzaju forniry. Wbrew pozorom wśród kolorów  biały połysk sprawdza się bardzo dobrze - dementuje pogłoskę projektant firmy Rad-Pol. Górne fronty można wykonać 2 cm niższe niż korpus szafki co daje nam bardzo wygodną krawędź pozwalająca otworzyć szafkę. Ten sprytny zabieg dotyczy zarówno frontów otwieranych klasycznie za pomocą zawiasów, jak i tych podnoszonych do góry.

Kuchnia bez uchwytów

Kolejnym rozwiązaniem jest na-frezowanie frontu. Ten rodzaj kuchni bezuchwytowej mocniej wpływa na estetykę, ponieważ wgłębienie jest widoczne. Co warte podkreślenia taki rodzaj wykończenia nie zdobędzie uznania u gospodyń z dłuższymi paznokciami. Przy takim rozwiązaniu należałoby zrównać fronty szafek z krawędzią blatu, tak aby wygodnie można było otwierać szafki stojące - zauważa projektant firmy Rad-Pol. Mając na uwadze materiał, z którego będzie wykonany front należy dodać, że nie we wszystkich frontach  będzie możliwość  zastosowania takiego frezu.

Bawiąc się wymiarami frontów szafek stojących, istnieje możliwość wykonania niższego frontu tak, aby można było chwycić za krawędź i otworzyć szafkę. Powstałą szczelinę wykorzystujemy jako element dekoracyjny wypełniając go w głębi szafki metalową listwą np. Inox, która idealnie podkreśli nowoczesny wygląd kuchni. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej ergonomiczne niż frezowanie. Wnękę możemy podświetlić listwą LED, co uczyni naszą kuchnie lżejszą. W takim przypadku do wykonania frontów możemy zastosować każdy rodzaj materiału.

Kuchnia bez uchwytów

Przedstawione powyższe trzy rozwiązania kuchni bezuchwytowej mają swoje wady i zalety. Ponieważ życie to nieustające pasmo wyborów należy sobie zadać pytanie - co jest dla nas priorytetem? Wtedy odpowiedź, którą kuchnie wybrać przyjdzie sama.
 

Kontakt w sprawie produktów:

RAD-POL Meble Tkaniny
MEBLE JEROZOLIMSKIE 200
02-486 Warszawa
tel. 608 608 489; 668-016-967
www: www.rad-pol.com.pl/
mail: wyślij wiadomośćmeble kuchenne: stylowe » klasyczne » nowoczesne » blaty kuchenne: ceramiczne » granitowe » białe Corian kerrock Staron » laminowane » sprzęt AGD » dodatki: oświetlenie » wyposażenie szafek


Zobacz zdjęcia w galerii Rad-Pol:

kuchnia Rad-Polkuchnia Rad-Polkuchnia Rad-Polkuchnia Rad-Polkuchnia Rad-Pol
Podobne artykuły
Jak prawidłowo projektować szafy wnękowe?

meble kuchenne

Jak prawidłowo projektować szafy wnękowe?

Duża, funkcjonalna i dobrze zaprojektowana szafa wnękowa to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących... więcej...

Meble kuchenne w małym mieszkaniu - jak je dobrze ustawić?

meble kuchenne

Meble kuchenne w małym mieszkaniu - jak je dobrze ustawić?

Młodzi ludzie coraz częściej chcąc kupić swoje pierwsze wymarzone mieszkanie, często borykają się... więcej...

Kuchenne drobiazgi - jak zachować porządek?

meble kuchenne

Kuchenne drobiazgi - jak zachować porządek?

Artystyczny nieład panuje w każdej kuchni. Drobiazgi, trzepaczki, łopatki, chochle czy końcówki... więcej...