konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Nowe wersje programów CAD Decor PRO, CAD Decor 2.2 i CAD Kuchnie 6.2

data aktualizacji: 03-09-2015, 12:07 – artykuł promocyjny

Pod koniec maja poznańska firma CAD Projekt K&A, doceniana i popularna wśród architektów i projektantów wnętrz, wprowadziła nowe wersje swoich programów do projektowania, wizualizacji i wyceny wnętrz. Programy CAD Decor PRO, CAD Decor 2.2 i CAD Kuchnie 6.2 oferują ogromne zmiany w sferze stabilności oprogramowania, ergonomii projektowania oraz prezentacji projektów z wykorzystaniem innowacyjnych efektów wizualnych, które zachwycają nie tylko projektantów, ale także ich klientów.

Nowe wersje programów CAD Decor PRO, CAD Decor 2.2 i CAD Kuchnie 6.2

Aktualizacja programów CAD Decor PRO, CAD Decor 2.2 i CAD Kuchnie 6.2 objęła wiele nowych funkcji i usprawnień, szczególnie w zakresie działania aktualizatora internetowego, obsługi baz elementów wyposażenia wnętrz, modułu Konwerter 3D czy renderingu. Wprowadzono również nowe opcje nanoszenia i wyceny płytek oraz dokumentacji technicznej, a także zwiększono stabilność współpracy Modułu Projektowania Własnych Szafek z najnowszymi wersjami programów. Spora część zmian w oprogramowaniu powstała dzięki sugestiom i uwagom „z branży” jakie dotarły do CAD Projekt K&A na przestrzeni paru ostatnich lat. - „Nasze hasło marketingowe na 2015 rok to <>. Tak właśnie postrzegamy skrót CAD i <> tego środowiska projektowego. Chociaż nasze autorskie oprogramowanie powstało na bazie platformy CAD, jest stosunkowo proste i intuicyjne w obsłudze. Stanowi niezwykle wydajne narzędzie pracy dla projektantów i architektów wnętrz. Chwalą oni sobie szczególnie jakość wizualizacji, animacji, filmów i prezentacji mobilnej, oraz prędkość działania unikalnego silnika renderującego. Wspólnie z naszymi klientami i sympatykami zawsze staramy się iść swoją niezależną drogą, inspirując się nawzajem. Nowe wersje programów są tego najlepszym dowodem. - dopowiada Marketing & PR Manager CAD Projekt K&A - Justyna Drogowska.

Wizualizacja i rendering są jedną z najmocniejszych stron oprogramowania autorstwa CAD Projekt K&A i prawdziwą pasją jego twórców. Zmiany wprowadzone w środowisku wizualizacji mają na celu zwiększenie jego stabilności i tempa działania, oraz pozwalają na „personalizację” prezentacji projektów. Zwiększenie tempa, o którym wspomniano powyżej, to kilkukrotne przyspieszenie pracy w trakcie edycji wnętrza (przy projekcie 820 000 powierzchni FPS wynosi 89 klatek/sek. - w starej wersji FPS wynosił 10 klatek/sek). Natomiast najważniejsze nowości to: tworzenie obrazów trójwymiarowych - anaglifowych (galeria z wizualizacjami tutaj) oraz stereoskopowych; postprocesowe filtry artystyczne podczas zapisywania wizualizacji jako ilustracji; przejścia tonalne; „Głębia ostrości" z wyostrzonym przednim lub tylnym panelem sceny; wyświetlanie filmu w filmie; efekt Raytracing w aplikacji CAD Share-it; podgląd wydruku aktualnego widoku wizualizacji z wygodnymi funkcjami dodawania znaków autorskich; „Wycena uproszczona" płytek ceramicznych; nowa pozycja na liście baz płytek - „Kolekcja projektu”; nanoszenie płytek ceramicznych na obiekty samodzielnie wyrysowane; obsługa powłok strukturalnych w Module Farb Tikkurila z wyraźnym Bump Mappingiem oraz łatwiejsze i szybsze odnajdywanie katalogu z którego pochodzi tekstura naniesiona w projekcie. Najnowsze efekty wizualne można podpatrzeć na oficjalnym fanpage'u firmy CAD Projekt K&A.

obrót kamery

Programiści CAD Projekt K&A wprowadzili również całkiem nowe zarządzanie, sortowanie i wyszukiwanie wszystkich baz produktowych i uniwersalnych, stanowiących najbogatszy i najbardziej różnorodny katalog w branży projektowania wnętrz. Dodatkowo, obecnie bazy modeli 3D wgrywają się w tle podczas uruchamiania programów, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę z nimi. Najważniejsze zmiany, zapewniające kreatywne, swobodne i szybkie projektowanie w module elementów wnętrzarskich to: poręczniejszy sposób sortowania elementów w oknie „Elementy wnętrzarskie"; wyszukiwanie elementów po tekście, nowe duże podglądy elementów oraz zastąpienie bazy akcesoriów kuchennych w oknie „Elementy kuchenne" nowym, pogrupowanym zbiorem modeli pochodzących z różnych baz wnętrzarskich.

rozmycie

Zmieniło się również bardzo proste w obsłudze, aczkolwiek niezwykle przydatne dla każdego projektanta narzędzie dostępne standardowo w programach CAD Decor PRO, CAD Decor i CAD Kuchnie Max - Konwerter 3D! Najbardziej widoczne zmiany to błyskawiczne dodawanie katalogów z modelami na listę do konwersji, opcje cofania i resetowania wprowadzonych przekształceń oraz nowy algorytm generujący obrys modelu, widoczny w dokumentacji technicznej programów CAD Kuchnie i CAD Decor PRO.

Prawdziwa rewolucja w nowych wersjach opisywanych programów do projektowania, wizualizacji i wyceny wnętrz, widoczna tuż po ich uruchomieniu, to nowy aktualizator internetowy iUPDATE. Można go śmiało nazwać „centrum dowodzenia” użytkownika. Informuje o wszelkich promocjach i aktywnościach firmy, a przede wszystkim błyskawicznie i bez działań użytkownika aktualizuje... wszystko! Aktualizator internetowy przyporządkowuje dostępne aktualizacje do trzech osobnych list: z plikami programu i środowiska dot4CAD (dla posiadaczy aktywnego Pakietu Serwisowego), a także z plikami baz uniwersalnych i produktowych. Aktulizator włącza się automatycznie i cyklicznie raz na tydzień od pierwszego uruchomienia programu. Użytkownik może również uruchomić go samodzielnie w dowolnym momencie, a cały proces trwa zaledwie kilka minut. To wszystko producent udostępnia w nowym, intuicyjnym i bardzo czytelnym interfejsie! Co ciekawe kształt aktualnego aktualizatora to wynik długich konsultacji z klientami, a także ankiety dotyczącej rozwoju oprogramowania, przeprowadzonej z okazji 20-lecia firmy CAD Projekt K&A w 2013 r. - „Wiele rozwiązań w nowym aktualizatorze to wynik inspiracji pomysłami Pana Bartosza Wrzesińskiego, który zajął pierwsze miejsce w naszym konkursie z okazji 20-lecia firmy! Dzięki połączeniu doświadczeń i oczekiwań naszych klientów i partnerów z naszym unikalnym know-how powstało innowacyjne <> w każdym naszym programie."- dodaje Justyna Drogowska.

Update programów CAD Decor PRO, CAD Kuchnie i CAD Decor do najnowszych wersji jest udostępniany całkiem bezpłatnie wszystkim użytkownikom tych programów, którzy posiadają
aktywny Pakiet Serwisowy. Oprogramowanie w najnowszej wersji jest również dystrybuowane w wybranych językach obcych.

Powyżej wspomnieliśmy tylko o najważniejszych zmianach w oprogramowaniu autorstwa CAD Projekt K&A z dnia 26.05.2015 r. Po szczegóły odsyłamy na stronę producenta: http://www.cadprojekt.com.pl/strefa_projektantow/aktualnosci/nowe-wersje-programow-cad-decor-pro-cad-decor-22-i-cad-kuchnie-62.html.

Możesz też zobaczyć kilkuminutowe filmy CAD Projekt K&A prezentujące najważniejsze zmiany:

  • Nowości CAD Decor PRO cz.1 - nowy aktualizator, zmiany w elementach wnętrzarskich nowe oraz nowe sposoby wyszukiwania konkretnych modeli 3D w bazach
     

  • Nowości CAD Decor PRO cz.2 - omówienie zmian w teksturach i płytkach, nowe funkcje prezentacji (głębia ostrości, angalif i obrót kamery)
     

A co w przyszłości? Firma CAD Projekt K&A wiele razy udowodniła, że nigdy nie stoi w miejscu - i już teraz pracuje nad zupełnie nowym, jeszcze lepszym renderingiem, nowoczesną dokumentacją techniczną i nad „czymś” absolutnie pionierskim. Ale to na razie pilnie strzeżony sekret firmy CAD Projekt K&A...
 

Kontakt w sprawie produktów:

CAD Projekt K&A Spółka z o.o.
ul. Rubież 46
61-612 Poznań
tel. +48 61 662 38 83
www: www.cadprojekt.com.pl
mail: wyślij wiadomośćprogramy do projektowania, wizualizacji i wyceny wnętrz: CAD Decor PRO - program do projektowania dowolnych wnętrz » CAD Decor - program do projektowania wnętrz ze specjalizacją na łazienki » CAD Kuchnie - program do projektowania kuchni » CAD Kuchnie MAX - program do projektowania kuchni i mebli kuchennych » CAD Rozkrój - program do rozkroju mebli


Wizualizacje Cad Projekt Wizualizacje Cad Projekt Wizualizacje Cad Projekt Wizualizacje Cad Projekt

facebook.com/CADProjektKA
youtube.com/user/cadprojekt
twitter.com/CadProjektKA
instagram.com/cad_projektka
pl.pinterest.com/cadprojektka
Podobne artykuły
Kuchnia otwarta na salon

projekty kuchni

Kuchnia otwarta na salon

W większości domów kluczową rolę odgrywają kuchnia i salon, które łączą domowników... więcej...

Ciężka praca popłaca, czyli jak zaprojektować kuchnię idealną?

projekty kuchni

Ciężka praca popłaca, czyli jak zaprojektować...

Dobrze zorganizowana kuchnia to podstawa dla wygody korzystania z niej. Istotne znaczenie podczas jej urządzania... więcej...

Drzwi do kuchni - modne i nowoczesne wnętrza

projekty kuchni

Drzwi do kuchni - modne i nowoczesne wnętrza

Na etapie projektowania wymarzonej kuchni, wiele osób myśli głównie o funkcjonalnych meblach... więcej...