konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Rury wodociągowe - zagrożenie dla naszego zdrowia

data aktualizacji: 11-06-2015, 05:39 – artykuł promocyjny

Bardzo powszechnym zjawiskiem jest występowanie żelaza w wodzie płynącej rurami wodociągowymi w całym kraju. Można oczywiście zauważyć zróżnicowanie regionalne w natężeniu tego zjawiska. Jednak wszędzie jest ono zauważalne na tyle, że przywykliśmy do pojawiających się żółtych plam na świeżym praniu oraz zacieków na armaturze. Niestety o wiele gorsze jest to co niewidoczne, czyli wpływ zażelazionej wody na nasz organizm i zdrowie.

Rury wodociągowe - zagrożenie dla naszego zdrowia

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia to właśnie jakość spożywanej wody ma znaczący wpływ na naszą kondycję. Okazuje się bowiem, że nawet 80% znanych chorób jest skutkiem złej jakości wody jaką pijemy. Największy odsetek takich przypadków odnotowany jest w Krajach Trzeciego Świata, gdzie ludność na co dzień boryka się z brakiem wody pitnej. Okazuje się, że również w naszych szerokościach geograficznych nie możemy czuć się w pełni bezpieczni.

Problem polega na tym, że woda z zakładów wodociągowych w miastach i gminach nim trafi do naszej szklanki musi pokonać długą trasę rurami. I właśnie o jakość tych rur chodzi, ponieważ w większości są one stare, żelazne i niezmodernizowane. Stan sieci wodociągowych w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia - mimo zapewnień, że można pić wodę prosto z kranu bo jest ona świetnej jakości - musimy pamiętać, że nie jest to czysta H2O, a znacznie bardziej bogatsza w składzie mieszanina chemiczna. Bardzo często nie nadaje się ona do bezpośredniego spożycia.

Widoczne gołym okiem wytrącenia żelaza z wody to rdza, poza tym występuje ono jeszcze w postaci rozpuszczonej i obie te formy występowania tego pierwiastka są szkodliwe dla naszego zdrowia. Wielu z nas pewnie to zdziwi, ponieważ o żelazie mówi się jako o niezbędnym składniku hemoglobiny. Skąd zatem ten szkodliwy wpływ?

Odpowiedź jest prosta - żelazo żelazu nierówne. Jak się okazuje ten sam pierwiastek może mieć dwa oblicza. Z jednej strony jest niezbędny do życia dla ludzkiego organizmu, z drugiej niszczy go i wywołuje nieuleczalne choroby przyczyniając się również do przedwczesnego starzenia. I właśnie to żelazo pochodzące z wody wodociągowej niesie takie spustoszenie w naszym organizmie.

Poza tym bardzo często związek między pogarszaniem się naszej kondycji a jakością spożywanej wody jest pomijany w diagnostyce, gdyż jest to proces powolny i trudno zauważalny. Zaczyna się dość niewinnie - stopniowo włosy stają się coraz bardziej suche i łamliwe, a skóra szorstka i nieprzyjemna w dotyku, rozwarstwiają się paznokcie, uszkodzeniu ulega również układ pokarmowy. Z czasem diagnozowane są cięższe choroby krwi, duże obciążenie toksykologiczne, które prowadzą do uszkodzenia organów wewnętrznych i głównych arterii organizmu.

W wodzie przeznaczonej do spożycia nie powinno być więcej niż  0,2 mg żelaza na 1 litr wody.

W praktyce wartość ta jest przekroczona dziesięciokrotnie a nawet i więcej. Co więcej nie jest to odnotowywane w samych zakładach wodociągowych, gdzie woda poddawana jest filtracji, a dopiero po wędrówce cieczy przez rury, które korodując "wzbogacają" ją w żelazo. My z kolei nie zawsze świadomie spożywamy taką wodę. Żelazo to nie jedyny związek, który dołącza do składu wody wodociągowej - wykrywa się dodatkowo chrom, mangan, cynk, kobalt, czy nikiel. Nawet ich niewielkie stężenie może doprowadzić do odkładnia się tych toksyn w organizmie.

Aby uchronić się przed „chorobami z rur”, specjaliści zalecają używanie domowych filtrów do wody. Takie zadanie ochronne świetnie spełniają innowacyjne rozwiązania technologiczne stosowane, np. przez Aquaphor. Okazuje się, że już kompaktowy stacjonarny system AQUAPHOR Kryształ z oddzielnym kranem jest w stanie uporać się z tym problemem. Filtr zakłada się raz, a następnie co kilka miesięcy wystarczy wymienić wkład. Jest to prosta czynność, którą wykonanym bez specjalistycznych narzędzi. Filtr wyposażony jest w system „click&turn”, który sprawia, że wystarczy  wcisnąć guzik i lekko przesunąć wkład ręką.

kompaktowy stacjonarny system AQUAPHOR Kryształ z oddzielnym kranem

Filtry Kryształ przeznaczone są szybkiego oczyszczania wody zachowując przy tym wszystkie jej wartościowe składniki. Dzięki temu woda oczyszczona przez filtr AQUAPHOR Kryształ jest optymalna dla naszego organizmu, w której zachowane są najwłaściwsze proporcje ważnych mikroelementów, jak wapń czy magnez. Unikalne technologie oraz najwyższej klasy użyte materiały przez AQUAPHOR wpływają na efektywność procesu oczyszczania w porównaniu do innych filtrów. Jest to możliwie dzięki zawartości włókna Aqualen – materiału filtrującego o absolutnie unikalnych właściwościach, umożliwiającego usuwanie z wody  100% metali ciężkich,  zabezpieczającego wysoką szybkość filtracji oraz dogłębne oczyszczenie wody.

Inwestycja w czystą wodę to jedna z najlepszych lokat dla naszego zdrowia. Powszechny dziś problem przekraczania norm w kwestii zanieczyszczeń środowiska niesie wiele zagrożeń, zatem filtr do wody to minimum naszej asekuracji.   
 

Kontakt w sprawie produktów:

Aquaphor Poland Sp. z o.o.
ul. Marszałkowska 80
00-517 Warszawa
tel. +48 22 870 24 32
www.aquaphor.pl
marketing@aquaphor.pl



filtry do wody: filtry dzbankowe » stacjonarne systemy oczyszczania wody pitnej » filtry odwróconej osmozy do oczyszczania wody pitnej » filtry nakranowe » filtracja wody w całym domu: seria Wiking » filtry wstępne do całego domu » zmiękczacze wody Waterboss » stacje uzdatniania wody - AQUAPHOR » systemy do wody pitnej dla instytucji publicznych: dystrybutory do wody


www.facebook.com/AQUAPHOR.filtry




Podobne artykuły
Rozciągliwe węże wodne od Famas

instalacje w kuchni

Rozciągliwe węże wodne od Famas

Węże do wody FPWR firmy Famas są wykonane z elastycznej rury falistej, czyli ze stali odpornej na korozję,... więcej...

Poprawa jakości powietrza w kuchni

instalacje w kuchni

Poprawa jakości powietrza w kuchni

Jakość powietrza w domu w znacznym stopniu oddziałuje na nasze zdrowie, samopoczucie oraz nastrój.... więcej...

Czyszczenie i zabezpieczanie instalacji ciepłej wody użytkowej

instalacje w kuchni

Czyszczenie i zabezpieczanie instalacji ciepłej...

Przy okazji czyszczenia instalacji c.o., gdy mamy już dostępną pompę czyszczącą lub ekipę z pompą,... więcej...