konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Emako

Więcej pary

data aktualizacji: 07-06-2017, 05:22 – artykuł promocyjny

Kiedy słyszę dźwięk gwizdka napędzanego parą z czajnika, budzą się wspomnienia kuchni pachnącej smażonym rabarbarem, oprószonej mąką po rodzinnych zawodach cukierniczych, z unoszącą się w powietrzu nutą miłości, dzieloną między najbliższymi w sercu domu… kuchni gdzie rano czeka kubek aromatycznej kawy i promienny uśmiech. Czajnik z gwizdkiem tradycyjnym bowiem od wielu lat pełni podwójną rolę w polskich domach - nie tylko gotuje wodę na pyszne kawy i herbaty, ale jest również towarzyszem Rodziny i nośnikiem pełnych emocji wspomnień.

Więcej pary

Dziś czajniki tradycyjne produkowane są z wysoką dbałością o jakość i komfort użytkowania. Najpopularniejsze wśród użytkowników są czajniki wykonane ze stali szlachetnej. Ich główną zaletą jest higiena - są łatwe w utrzymaniu czystości, a materiał z którego są wykonane - stal nierdzewna, posiada właściwości antybakteryjne. W codziennej pielęgnacji wystarczy użyć ciepłej wody i płynu do mycia naczyń, a trudniejsze zabrudzenia, jak ślad po płomieniu kuchenki, bez problemu można usunąć środkiem do czyszczenia stali szlachetnej. Czajniki ze stali nierdzewnej znakomicie znoszą warunki atmosferyczne, są odporne na kwasy żywnościowe oraz detergenty. Śmiało można zabrać je ze sobą na biwak.

czajnik ze stali nierdzewnej ALDA

Rozwój technologii wymusił na producentach czajników dostosowanie się do szerokiej gamy oferowanych grzewczych płyt kuchennych. Współczesny czajnik odnajduje się doskonale na kuchenkach gazowych, ceramicznych, elektrycznych oraz indukcyjnych. Trzy i pięciowarstwowe dna stosowane w czajnikach gwarantują ich funkcjonalność oraz żywotność. Czajniki DIPLOMAT posiadają wygodne, ergonomiczne uchwyty zapewniające bezpieczeństwo użytkowania. Modele z pokrywami umożliwiają wygodne napełnianie czajnika wodą, natomiast zastosowanie gwizdków stałych zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Dla osób o bardziej wyszukanych gustach, powstał czajnik Admirał z wbudowanym termometrem, dzięki któremu zaparzenie kawy czy zielonej herbaty nie będzie już budziło wątpliwości związanych z temperaturą wody. Czajnik o najnowszym wzornictwie StreamlineDesign będzie się doskonale komponował z kuchniami o wystroju nowoczesnym i eklektycznym. Natomiast najnowszym odkryciem jest czajnik Excellency, łączący w zaskakujący sposób nowoczesność - trójwarstwowe dno i wysoką jakość wykonania, z tradycją - kształt czajnika z czasów wakacji spędzanych u babci oraz gwizdek o oryginalnym brzmieniu wbudowany w pokrywce.

czajnik Admirał Diplomatczajnik Ambassador Diplomatczajnik Attache Diplomatczajnik Excellency Diplomat

       Admirał                        Ambassador                      Attache                        Excellency

Czymże jednak byłaby aromatyczna kawa bez chrupiącej bułki z masłem czy ulubionym kremem czekoladowym? Pojemniki na pieczywo wykonane ze stali szlachetnej stanowią doskonałe dopełnienie wystroju kuchni. Chlebak ALDA wykonany jest z materiałów wysokiej jakości - sezonowanego drewna bukowego oraz stali nierdzewnej. Drewno zabezpieczone jest przed działaniem wilgoci atestowanym olejem. Specjalnie zaprojektowany otwór ponad klapką chlebaka zapewnia cyrkulację powietrza, utrzymując pieczywo w dobrej kondycji przez dłuższy czas. Stal nierdzewna natomiast jest surowcem powszechnie wykorzystywanym w produkcji artykułów gospodarstwa domowego, jest higieniczna i zapobiega absorbowaniu zapachów.

chlebak ALDAchlebak ALDA
 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: ALDA S.A.Podobne artykuły
Przybory i akcesoria kuchenne - to się przyda w każdej kuchni

akcesoria kuchenne

Przybory i akcesoria kuchenne - to się przyda...

W każdej kuchni potrzebujemy kilku ważnych przyborów, które umożliwią nam gotowanie, smażenie... więcej...

Jak sprawić by wielkanocna zastawa stołowa oczarowała gości?

akcesoria kuchenne

Jak sprawić by wielkanocna zastawa stołowa...

Wielkanoc jest jednym z najważniejszych świąt chrześcijańskich. Ma na celu upamiętnienie męki, śmierci... więcej...

Zioła w kuchni - jak założyć własny ziołowy ogródek?

akcesoria kuchenne

Zioła w kuchni - jak założyć własny ziołowy ogródek?

Świeże zioła stanowią niezbędny dodatek do niemal każdej potrawy. Ich niepowtarzalny aromat jest w stanie... więcej...


Partnerzy

Ergo International sp zo.o.    Emako

      logo Deante

Partner serwisu Fiskars  logo Teka

   logo Peka       logo Helios

   Franke

Ronic  Electrolux

Kuchinox  Laveo

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

konkurs łazienkowy 2022