REJS

Styl art deco w kuchni

data aktualizacji: 26-02-2018, 06:26 – artykuł promocyjny

Styl art deco jest urzekającym zlepkiem luksusu, w którym klasyka przeplata się z nowoczesnością. I choć z założenia odrzuca się masowe, powtarzalne formy, to trudno sobie wyobrazić by art deco nie podążało za nowinkami tak technologicznymi jak i designerskimi. Każde wnętrze jest spersonalizowane i wyjątkowe, dlatego to styl dla indywidualistów, artystów i ludzi otwartych na piękno i sztukę.

Styl art deco w kuchni

Naczelnym założeniem art deco jest piękno, które oddziałuje na nasze samopoczucie, zachowanie i sposób życia. Każdy człowiek, który obcuje z przedmiotami o wyjątkowej klasie staje się wrażliwszy i przez to lepiej odczuwa. W takim ujęciu art deco staje się motywem dominującym w naszym życiu. W pomieszczeniach kuchennych uważanych za najważniejszą strefę domu, w której kształtuje się relacje między domownikami, obecność mebli i akcesoriów z zachowaniem zasad art deco pozwala na wyzwolenie dobrej energii.

Kuchnia w stylu art deco

fot.: Ferro - styl art deco bazuje na klasycznych materiałach dobrej jakości

 

Art deco - sztuka zdobienia

 

Bazę każdego stylu wypracowuje się na podstawie mebli, materiałów użytych do wykończenia podłóg i ścian, a w finalnym momencie także dodatków. W art deco stawia się na rzeczy spoza masowej produkcji, dlatego wszystkie te elementy muszą być oryginalne i wyjątkowe. Bardzo często potwierdzenie tego uzyskujemy w cenie, ponieważ jest to styl dla osób zamożnych. W takiej kuchni nie może bowiem zabraknąć naturalnych kamieni typu marmur, czy drogich gatunków drewna egzotycznego. Meble powinny pochodzić z byłego stulecia.

Art deco w kuchni

fot.: kuchnia została wykończona stylowymi płytkami Masia oraz Harmony marki Equipe Ceramicas, które idealnie wpisują się w stylistykę oryginalnych mebli zdobionych złotymi uchwytami

Porzucenie masowej produkcji to hołd w stronę rzemiosła artystycznego i ręcznego wykonania. Kunsztowne i eleganckie szczegóły w kuchennych wnętrzach są zawsze eleganckie i stylowe. Stylizacje art deco bardzo często przypominają dzieła sztuki.

Art deco w kuchniStyl art deco w kuchni

fot.: Mikołajska                                                     fot.: Ludwinowska                              

W tym stylu dąży się do ideału, a za taki uważa się symetrię, co znalazło odzwierciedlenie w hołubionych wzorach geometrycznych, czy ponadczasowych zestawieniach, chociażby w postaci graficznego duetu czerni i bieli oraz dekoracyjnego połączenia złota i miedzi lub srebra.

Kuchnia w stylu art decoStyl art deco w kuchni

fot.: Dunin


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Ferro, Dunin, Ludwinowska, Mikołajska StudioPodobne artykuły
Kuchnie retro, czyli stare nie musi być niemodne

kuchnia w stylu

Kuchnie retro, czyli stare nie musi być niemodne

Styl retro cieszy się szczególnym zainteresowaniem nie tylko w modzie odzieżowej, ale także w szeroko... więcej...

Kuchnia w stylu francuskim

kuchnia w stylu

Kuchnia w stylu francuskim

Styl francuski to kwintensencja elegancji i luksusu w połączeniu z dbałością o każdy szczegół.... więcej...

Kuchnia w stylu EKO? Naturalnie!

kuchnia w stylu

Kuchnia w stylu EKO? Naturalnie!

Ekologiczna kuchnia to pomieszczenie wypełnione naturalnymi materiałami, w której wyposażenie nawiązuje... więcej...