konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

REJS

Kuchnia w stylu amerykańskim

data aktualizacji: 03-06-2022, 11:10 – artykuł promocyjny

Amerykański sen nadal jest aktualnym marzeniem wielu osób. Chcąc poczuć namiastkę tego ogromnego i kojarzonego z bogactwem państwa możemy zaprosić styl Amerykanów do swoich wnętrz. W kuchni urządzanej w takiej konwencji będzie królować przepych i kolorowe dodatki. Całość zawsze jednak pozostaje ciepła, rodzinna i gustowna. Taka aranżacja jest trochę zaprzeczeniem umiłowanego w ostatnich latach minimalizmu, ale w końcu o to chodzi w stylu amerykańskim.

Kuchnia w stylu amerykańskim

Kuchnia amerykańska to ciekawe wnętrze z bogactwem ciepłych pastelowych barw, które pojawiają się na meblach, płytkach oraz - co bardzo ważne - na niezbędnych w wyposażeniu każdej amerykańskiej kuchni kolorowych naczyniach. Dodatki stanowią bazę, dlatego konieczne jest wprowadzenie ceramiki, bibelotów, puszystych poduszek na krzesłach.

Kuchnia w stylu amerykańskim

fot.: Śnieżka - kuchnia w naturalnej kolorystyce na bazie beżów oraz z wygodnym wysokim blatem kuchennym na wzór wyspy


Kuchnie na wzór tych zza oceanu charakteryzuje przepych i rozmaitość, ale również otwartość na gości, dlatego tak często pojawiają się tam wyspy kuchenne, które już na dobre zagościły również w europejskich aranżacjach. Amerykanie to ludzie otwarci, przez co wspólne gotowanie jest ważną częścią tej kultury. Wyeksponowanie stanowiska pracy, które odsunięte jest od ściany i zlokalizowane w centrum kuchni ułatwia tłumnie gromadzić się przy przygotowaniu, na przykład tostów na śniadanie. Pozwala również na prezentację kunsztu kulinarnego gospodyni.

Max Kuchnie - kuchnia urządzona na styl amerykański

fot.: Śnieżka - duże AGD w dobrze
widocznym miejscu to również
cecha rozpoznawcza tego stylu
 

                      fot.: Max Kuchnie  - wysokie krzesła przy wyspie

                     
W takiej aranżacji warto postawić na szachownicę na podłodze, która jest symbolem amerykańskiego stylu, a ponieważ tego typu kuchnie lubią duże i otwarte przestrzenie kontrastowe zestawienie nie będzie przytłaczające.


W amerykańskich kuchniach typowe jest AGD - zawsze duże i bez zabudowy. Takie sprzęty są w stanie pomieścić duże zapasy, z których słynie ten naród. Jeśli lodówka to najlepiej z drzwiami typu side-by-side. Kuchnia koniecznie gazowa z dużymi palnikami oraz kuchenka mikrofalowa, jako symbol szybkiego jedzenia.

Kuchnnie LCF w amerykańskim stylu

fot.: LCF Kuchnie

Amerykanie często stawiają na produkty wysokiej jakości - nie może więc tu zabraknąć marmurów, naturalnego drewna, czy stylowych płytek ceramicznych. 

 

Zobacz również: Wyspa kuchenna 


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Śnieżka, LCF Kuchnie, Max KuchniePodobne artykuły
Kuchnia w stylu śródziemnomorskim

kuchnia w stylu

Kuchnia w stylu śródziemnomorskim

Śródziemnomorski klimat przeniesiony do aranżacji kuchni gwarantuje nam rześki wygląd, dzięki... więcej...

Kuchnia w stylu romantycznym

kuchnia w stylu

Kuchnia w stylu romantycznym

Jasna i słoneczna kuchnia w stylu romantycznym, w której dominują kwiatowe wzory, a kolorystyka utrzymana... więcej...

Kuchnia murowana

kuchnia w stylu

Kuchnia murowana

Murowana kuchnia to oryginalne rozwiązanie dla osób, które nie chcą podążać za utartymi... więcej...