aquaphor
konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

Czy trzeba filtrować wodę wodociągową

data aktualizacji: 13-04-2015, 05:48 – artykuł promocyjny

Najlepszym sposobem na zaspokojenie pragnienia jest picie wody. W odróżnieniu od soków, nektarów, napojów owocowych gazowanych oraz niegazowanych, woda nie ma kalorii oraz nie zawiera cukru ani sztucznych słodzików. Dodatkowo jest źródłem wartościowych minerałów.

Czy trzeba filtrować wodę wodociągową

Powinniśmy pić wodę nie tylko, aby ugasić pragnienie, ale również w celu nawodnienia organizmu. Właściwy poziom nawodnienia jest bowiem niezbędny jeśli chcemy być zdrowi i mieć dobre samopoczucie. Warto wyrobić sobie nawyk picia wody także z uwagi na fakt, iż działa ona antystresowo, poprawia koncentrację, sprzyja dobremu humorowi na co dzień oraz pomaga w walce z nadwagą.

 

Ze sklepu, z kranu, a może z filtra?


Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy można pić wodę prosto z kranu. Zakłady wodociągowe zapewniają nas, że woda płynąca z polskich kranów jest czysta i doskonale uzdatniona. Czy warto im zaufać? Oceńcie sami.

 

Zdradliwe rury


Musimy zdać sobie sprawę z tego, iż woda wypływająca prosto z wodociągu nie jest tą samą wodą, która wypływa z naszych kranów. Zanim dotrze do ostatecznego odbiorcy, musi przepłynąć przez dziesiątki kilometrów rur wodociągowych, co sprawia, że nie jest już taka czysta jak tuż po ujściu z filtra. Staje się ona wodą wtórnie zanieczyszczoną. Jej naturalny skład mineralny nie ulega zmianie, ale nie jesteśmy w stanie ustrzec się przed takimi zanieczyszczeniami jak: związki żelaza, rakotwórcze metale ciężkie, pestycydy, fenole, czy też nawet szkodliwe drobnoustroje. Dodatkowo woda bogata w związki wapnia i magnezu, może powodować osadzanie się kamienia na naszych naczyniach i sprzętach AGD. Czy powinniśmy zatem kupować do picia wodę butelkowaną? Ciężki butle pet nie dość, że swoje kosztują, to jeszcze obciążają nasz kręgosłup i stawy, zmuszając do dźwigania ciężkich kilogramów z marketu do bagażnika samochodu, a następnie z samochodu na czwarte piętro w bloku. Rozwiązaniem, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się wodą wysokiej jakości, są filtry. Pozwolą nam one nie tylko uzdatnić wodę kranową, lecz także uszlachetnić jej smak.

 

Filtracja wody w warunkach domowych


Na rynku znaleźć możemy wiele rozwiązań, służących do filtracji wody w warunkach domowych. Do wyboru mamy filtry węglowe (z węgla aktywowanego o silnych właściwościach adsorpcyjnych), żywiczne, czy też o składzie mieszanym. Dostępne są także filtry wykorzystujące proces odwróconej osmozy (przez mikropory membrany osmotycznej przechodzą tylko czyste cząsteczki wody, a wszelkie zanieczyszczenia zostają zatrzymane na membranie). W zależności od warunków można zamontować filtry na kranie, w szafce kuchennej albo po prostu kupić sobie dzbanek filtrujący. Pamiętajmy jedank, że wkłady filtrujące we wszystkich filtrach trzeba regularnie wymieniać. Koszt czystej wody do picia, w zależności od modelu i możliwości filtracyjnych filtra, wynosi od 120 do 300 zł na rok, czyli mniej więcej tyle, ile wydalibyśmy miesięcznie na wodę, butelkowaną.

 

Wydłużyć życie sprzętów AGD i grzałek


Stosowanie domowych filtrów do wody jest niezwykle korzystne, nie tylko z uwagi na fakt poprawy smaku przygotowywanych potraw, ale również możliwości wydłużenia żywotności sprzętów AGD. Twarda woda i wywołany nią kamień może bowiem bezpowrotnie zniszczyć ważne części kosztownych urządzeń AGD. Filtrowana woda umożliwia również zaparzenie najbardziej wyrafinowanych gatunków herbaty, nawet gdy woda z kranu jest zbyt twarda, by stało się to możliwe.

Aquaphor Morion

Rozwiązaniem, godnym polecenia do zastosowania w celu oczyszczania wody pitnej w kuchni, są filtry DWM Morion firmy AQUAPHOR. Zapewniają one krystalicznie czystą wodę klasy Premium. Dodatkowym walorem tych urządzeń są kompaktowe rozmiary, dzięki którym bez problemu mieszczą się w szafce kuchennej pod zlewozmywakiem, nawet w kuchniach o niewielkim metrażu. Filtry DWM Morion są ponadto bardzo wydajne.

Aquaphor WaterBoss

Twarda woda wpływa niekorzystnie nie tylko na wspomniane wyżej ekspresy do kawy, czy też czajniki, ale również na większe grzałki, pompy, czy bojlery. Aby rozwiązać wiele problemów związanych z oczyszczaniem wody w warunkach domowych, konieczne jest zamontowanie stacji uzdatniania wody np. kompaktowego zmiękczacza, odżelaziacza i odmanganiacza serii WaterBoss.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Aquaphor Poland Sp. z o.o.
ul. Marszałkowska 80
00-517 Warszawa
tel. +48 22 870 24 32
www: www.aquaphor.pl
mail: wyślij wiadomośćfiltry do wody: filtry dzbankowe » stacjonarne systemy oczyszczania wody pitnej » filtry odwróconej osmozy do oczyszczania wody pitnej » filtry nakranowe » filtracja wody w całym domu: seria Wiking » filtry wstępne do całego domu » zmiękczacze wody Waterboss » stacje uzdatniania wody - AQUAPHOR » systemy do wody pitnej dla instytucji publicznych: dystrybutory do wody


www.facebook.com/AQUAPHOR.filtry
Podobne artykuły
Gniazdo w blacie kuchennym

instalacje w kuchni

Gniazdo w blacie kuchennym

Funkcjonalna kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Aby wykonywanie codziennych obowiązków... więcej...

Nakranowy filtr do wody AQUAPHOR Modern

instalacje w kuchni

Nakranowy filtr do wody AQUAPHOR Modern

Nakranowy filtr do wody AQUAPHOR Modern jest rozwiązaniem, które można zastosować w każdej kuchni.... więcej...

Seria Gazela firmy Ospel - piękno i styl

instalacje w kuchni

Seria Gazela firmy Ospel - piękno i styl

Jeżeli należysz do ludzi ceniących piękno, wyrafinowany styl, zwracasz uwagę na szczegóły i chciałbyś... więcej...