konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2019

Nescefe Dolce Gusto

Jak podawać kolorowe drinki

data aktualizacji: 03-01-2018, 11:39 – artykuł promocyjny

Drinki to kolorowe napoje alkoholowe, które doskonale sprawdzają się podczas przyjęć organizowanych w domu, zwłaszcza latem oraz w trakcie trwania karnawału. W tego typu trunkach gustują przede wszystkim panie. Istnieje wiele przepisów na ich przygotowanie. Jednak poza smakiem drinka, ważny jest także sposób jego podania. Kolorowe drinki należy serwować w elegancki i efektowny sposób. Drinki mogą być przygotowywane z różnych alkoholi, do których powinniśmy dobrać odpowiedni rodzaj szklanek lub kieliszków. Ponadto, aby podkreślić specyfikę danego napoju, warto także zwrócić uwagę na odpowiedni dobór dodatków.

Jak podawać kolorowe drinki


Rodzaje szklanek i kieliszków do drinków

Każdy rodzaj drinka podawany powinien być w szklance lub kieliszku specjalnie do tego przeznaczonym. Szkło musi oddawać charakter napoju w nim serwowanego. Whisky z lodem powinno być serwowane w niskiej szklance, ale coraz popularniejsze staje się degustowanie tego trunku w kieliszkach. HS "KROSNO" poleca kieliszek w kształcie tulipana, który pomoże wydobyć wszystkie aromaty i smaki. Natomiast w przypadku alkoholi rozcieńczanych znacznie lepiej sprawdzą się szklanki wysokie, które pomieszczą wszystkie składniki. Szeroki i płaski kieliszek przeznaczony jest do podawania Margarity.

Poniżej prezentujemy szklanki do drinków produkowane przez Krośnieńskie Huty Szkła KROSNO S.A. - lidera branży szkła gospodarczego w Polsce oraz renomowanego producenta na świecie. Firma posiada niezwykle bogaty i zróżnicowany asortyment - w ofercie znaleźć można: m.in.: kolekcje szkła do domu i ogrodu, degustacji wina i drinków oraz zdobione szkło stołowe. "KROSNO" oferuje krystalicznie przejrzyste wyroby szklane bez zawartości metali ciężkich oraz zapewnia najwyższej jakości design i wykonanie. Produkty marki "KROSNO" spełniają wymagania wszelkich standardów jakości i bezpieczeństwa, obowiązujących w Unii Europejskiej i na świecie.

 

Drinki Świata - kolekcja szkła "KROSNO"

W skład linii szkła Drinki Świata wchodzi 10 wyselekcjonowanych produktów - kieliszki i szklanki - przeznaczone do przygotowania i spożywania koktajli alkoholowych idrinków takich jak: COSMOPOLITAN, KIR ROYALE, MARGARITA, PINA COLADA, CUBA LIBRE, MOJITO, KRWAWA MARY, CAIPIRINHA, WHITE RUSSIAN, WŚCIEKŁY PIES.

Cechą wyróżniająca produkty z linii DRINKI ŚWIATA by "KROSNO" jest opakowanie, które zawiera przekaz informacyjny. W komplecie ze szkłem klient otrzymuje historię drinka, ciekawostki oraz przepis, który dzięki perforacji można oderwać i zachować do wielokrotnego użytku.

 

kieliszek Margarita Kieliszek Cosmopolitan Kieliszek Kir Royale
Margarita
Powinna być podawana w kieliszku o kształcie odwróconego sombrero. Kieliszek do Margarity swoim oryginalnym kształtem oddaje niecodzienny charakter drinka.
Cosmopolitan
Czarka kieliszka, rozchylająca się ku górze, pozwala sączyć drinka, delektując się jego smakiem. Przejrzyste szkło pozwala wyeksponować jego zawartość.
Kir Royale
Serwowany jest w eleganckim kieliszku do szampana w kształcie pucharku. Rozłożysty kształt czarki kieliszka pozwala wydobyć charakterystyczny dla tego drinka zapach czarnej porzeczki. Klasyczny Kir podawany jest w zwykłym kieliszku do wina.
Szklanka Krwawa Mary Szklanka Cuba Libre

Szklanka Mohito

Krwawa Mary
Podawany w wysokiej szklance typu high-ball. Szklanka BLOODY MARY z linii Drinki Świata ma dekoracyjne pofalowane dno, które nawiązuje do stylu ART DECO - tworzącego produkty dekoracyjne, ale przede wszystkim funkcjonalne.
Cuba Libre
Serwowany w szklance wysokiej (highball), która pozwala wyeksponować walory estetyczne drinka. Okrągły rant, kwadratowe dno-kształt tak przewrotny jak nazwa drinka w niej podawanego.
Mohito
Serwowany jest w wysokiej szklance highball. Proste, wysokie ścianki umożliwiają użycie dużej ilości lodu, czemu MOJITO zawdzięcza swoje orzeźwiające właściwości. Grube dno pozwala bezpiecznie rozetrzeć miętę.

Pokal Pina Colada

Szklanka Caipirinha

Szklanka White Russian

Pina Colada
Drink ten podawany jest w szklance typu hurricane. Cechą wyróżniającą szklankę jest krótka nóżka i bardzo wysokie proste ścianki.
Caipirinha
Podawany jest w niskich, pękatych szklankach z grubym dnem. Kształtem przypomina owoc kokosu nawiązując do brazylijskich plaż.
White Russian
Serwowany jest w niskiej szklance z grubym dnem do podawania drinków krótkich, wlewanych prosto na lód. Rozłożysty kształt pozwala w pełni wyeksponować charakterystyczną śmietankową warstwę drinka.


Opracowanie: Redakcja
Żródło: Krosno Glass Sp. z o.o.Podobne artykuły
Innowacja w kuchni - Lightboard Frames by Franke

akcesoria kuchenne

Innowacja w kuchni - Lightboard Frames by Franke

Nowoczesna kuchnia jest miejscem niezwykle pięknym, zapewniającym komfort połączony z funkcjonalnością,... więcej...

Noże kuchenne - jaki nóż do czego służy?

akcesoria kuchenne

Noże kuchenne - jaki nóż do czego służy?

Nóż jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdej kuchni. Nie sposób się bez niego obejść... więcej...Partnerzy

logo Deante      Nescafe Dolce Gusto

  logo Teka

   logo Peka       logo Helios

   Silesia Valdinox

    Franke

Kuchinox  Emako

Electrolux      Laveo