patron działu Meble kuchenne Peka

Kosze na śmieci Peka - przegląd rozwiązań

data aktualizacji: 17-01-2020, 10:31 – artykuł promocyjny

Podczas przygotowywania posiłków, produkujemy sporą ilość odpadów. Aby nie przeszkadzały nam one w dalszej pracy oraz nie psuły wizualnej strony kuchni, musimy zapewnić w naszej kuchni miejsce, do którego będziemy mogli je uprzątnąć. Kosze na śmiecie w większości naszych domów usytuowane są w szafce pod zlewozmywakiem. Jest to bardzo dobry wybór, gdyż właśnie w tym miejscu wykonujemy najwięcej czynności kuchennych.

Kosze na śmieci Peka - przegląd rozwiązań

Myślenie o sortowaniu naszych kuchennych odpadów powinniśmy zacząć już na etapie projektowania kuchni, aby wybrać odpowiedni rodzaj szafki do tego celu. Do wyboru mamy kilka możliwości: szafkę otwieraną tradycyjnie na bok lub szufladowo z jedną lub dwiema szufladami lub też opcję sortownika zintegrowanego z szafką, z własnym systemem otwierania.
 

kosz na śmieci wstawiany do szafkikosz na śmieci wstawiany do szafki


Najprostszym rozwiązaniem jest wstawienie pojemnika na odpady do szafki na zawiasach, jednak nie jest ono zbyt wygodne. Istnieje duży wybór pojemników o różnych wysokościach, pojemnościach i kształtach, z pokrywami lub bez. Inny wariant, jaki można zastosować w przypadku szafki na zawiasach, jest umieszczenie sortownika na drzwiczkach, który jest wygodniejszy w użyciu. Ponadto mamy łatwiejszy dostęp do niego. Minusem tego rozwiązania jest wielkość sortownika, który z reguły jest nieduży i ma tylko jedną komorę.
 

kosz na śmieci uchylny


Do szafki na zawiasach możemy także wybrać jeden z wielu sortowników uchylnych, które dzięki specjalnym mocowaniom wychylają się przy otwarciu szafki, gwarantując łatwy dostęp do pojemnika. Często takie sortowniki mają w zestawie pokrywę montowaną w szafce, którą możemy wykorzystać jako półkę na akcesoria. Sortowniki uchylne mogą składać się z jednego lub więcej pojemnika. Najbardziej praktycznym jest podział na większy kosz na frakcję suchą oraz mniejszy, najlepiej z własną szczelną pokrywą, na mokre odpady zmieszane.
 

OEKO MAXX
 

Kolejną propozycją jest szafka zlewozmywakowa otwierana szufladowo. W tym przypadku również mamy do wyboru kilka wariantów sortowników. Pierwszym jest komplet pojemników wstawianych do istniejącej szuflady, z pokrywami lub bez. Aby pojemniki nie przesuwały się, warto wykorzystać podstawę wykonaną z tworzywa, która dopasowana jest do kształtu pojemników i wypełnia całą przestrzeń szuflady. Dzięki niej łatwiej jest także utrzymać czystość w szafce. Niektóre zestawy wyposażone są w dodatkowe pojemniczki, tzw. kuwetki, np. na akcesoria do czyszczenia, zapas płynu do mycia naczyń itp.

 

PULLBOY Z


Kosz z mocowaniem do frontu to bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające w pełni wykorzystać potencjał szafki. Oprócz miejsca na odpady posiadają one też często pojemniki na detergenty i akcesoria do czyszczenia. Po otwarciu szafki mamy dostęp do całej jej zawartości. W takiej szafce łatwo utrzymać czystość i porządek, gdyż jej dolny wieniec pozostaje zwykle gładki i aby ją posprzątać, wystarczy przetrzeć dno szuflady.
 

Kontakt w sprawie produktów:

PEKA Sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 183, Jasin
62-020 Swarzędz
tel. (61) 81 86 376
www: www.peka.pl
mail: wyślij wiadomośćszafki wysokie » szafki podblatowe » szafki narożne » wkłady na sztućce i maty » szafki górne » kosze na śmieci » akcesoria różne: systemy mechanizmów podblatowych » akcesoria do szaf gospodarczych » systemy relingowe


Zobacz zdjęcia w galerii Peka:
Podobne artykuły
Kuchnia w zabudowie

meble kuchenne

Kuchnia w zabudowie

Standardowe, wymiarowe oraz na indywidualne zamówienie - współczesne kuchnie mają wiele obliczy,... więcej...

VELVET od ZAAR - jeśli szukasz czegoś wyjątkowego

meble kuchenne

VELVET od ZAAR - jeśli szukasz czegoś wyjątkowego

Czy są powierzchnie meblowe, które pozwalają na szaleństwa w kuchni? Jakie materiały wytrzymają... więcej...

Jakie fronty kuchenne wybrać - tradycyjne czy nowoczesne

meble kuchenne

Jakie fronty kuchenne wybrać - tradycyjne czy nowoczesne

Fronty meblowe mają to do siebie, że wpływają na ogólny odbiór wnętrza. Przede wszystkim... więcej...