konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Płytki - deski

data aktualizacji: 22-02-2021, 09:55 – artykuł promocyjny

Płytki ceramiczne, przypominające drewno to w ostatnim czasie jeden z najpopularniejszych rodzajów okładzin wybieranych do wykończenia podóg w naszych domach i mieszkaniach. Ich popularność związana jest z modnym obecnie trendem na ekologię. Płytki drewnopodobne pozwalają nam bowiem podkreślić naturalny charakter oraz estetyczne ciepło aranżacji.

Płytki - deski

Płytki, które do złudzenia przypominają drewno, w pewnych sytuacjach, np. kontaktu z wodą czy dużego obciążenia ruchem, sprawdzą się zdecydowanie lepiej niż naturalne drewno.

Płytki-deseczki, przypominające naturalne drewno również swoim kształtem, dominowały w tegorocznej edycji targów Cersaie w Bolonii. Kilka takich „drewnopodobnych” płytek ceramicznych znajdziemy również w ofercie Aparici - renomowanego hiszpańskiego producenta, którego autoryzowanym dystrybutorem jest firma Coram Poland.

Najoryginalniejszą wśród przygotowanych propozycji zdaje się być seria Rafter - nowość prezentowana na tegorocznych targach Cersaie w Bolonii. To piękny, szkliwiony, matowy gres mrozoodporny, utrzymany w estetyce starej drewnianej deski. Ułożony ciasno na podłodze do złudzenia przypomina sfatygowane drewno, wytarte przez niejedne buty. Cechą charakterystyczną płytek Rafter są również widoczne ślady po gwoździach podkreślające efekt postarzenia i zużycie płytki-deski. Podstawą kolekcji jest płytka rektyfikowana o rozmiarze 24,9x100 cm (grubość płytki bazowej 9,2 mm). Oferowana jest w trzech kolorach: Ice Natural, Beige Natural, Vision Natural. Opcjonalnie dostępna jest również płytka w kolorze Beige Stamp ze stemplami. Serię uzupełniają mozaiki na siatce w rozmiarze 29,75x29,75 cm (wymiar pojedynczego elementu plastra mozaiki to 5x5 cm). Są tu także stopnice ryflowane oraz z noskami, w wersji prostej i narożnej oraz cokół 8x100 cm. Oprócz oryginalnego i modnego designu wartym podkreślenia jest fakt, że Rafter jest płytką ekologiczną - w 50 % wykonaną z materiałów pochodzących z recyklingu.

Drugą serią z oferty firmy Aparici utrzymaną w tej estetyce jest Native - płytka, która swoim wyglądem, barwą i wzorem do złudzenia przypomina dębową deskę. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne: dąb naturalny (Oak Natural) lub dąb bielony (Arce Natural). Pięknie zaznaczone usłojenie, wyraziste kolory i powtarzalne wybarwienie z pewnością przysporzą tej kolekcji wielu zwolenników. Płytki Native są szkliwione, podwójnie wypalane i co ważne rektyfikowane, dzięki czemu mogą być układane z minimalną fugą (1 mm) tworząc wrażenie jednolitej, drewnianej podłogi. Podstawą kolekcji jest płytka o wymiarach 19,71cm x 119,3 cm i grubości 11 mm. Dostępne są również mozaiki na siatce w plastrach 29,75 x 29,75cm (rozmiar pojedynczego elementu mozaiki 5cm x 5 cm), stopnice (ryflowana, prosta i narożna z noskiem) oraz cokół. Ciekawym elementem kolekcji są pytki gięte (wygięcie ma wysokość ok 4 cm) w rozmiarze 19,71x118,8 cm. Produkt jest wykonywany ręcznie, dlatego też producent dopuszcza ewentualność występowania odstępstw w zakresie rozmiaru i odcienia.

Płytki - deski marki Aparici

Nieco spokojniejszą estetycznie serią jest Privilege, szkliwiony błyszczący gres, rekomendowany przez producenta do stosowania w mieszkaniach. Podstawowa płytka w kolekcji ma wymiary 50x100 cm i grubość 0,98 mm. Dostępne są również: cokół o wymiarach 8x50 cm i stopnice z noskiem (prosta i narożna) 50x100 cm. Wszystkie elementy oferowane są w kolorach Oak, Teak oraz Walnut. Interesującym elementem jest dekor w postaci „dywanika” w rozmiarze 100x100 cm, który jest kompozycją dwóch elementów 50x100 cm.

Płytki - deski marki Aparici

Lumber to kolejna płytka Aparici, która wygląda jak postarzana malowana deska. Jest to gres szkliwiony, rektyfikowany, o lekko strukturalnym wykończeniu powierzchni. Płytka podstawowa w kolekcji ma wymiary 15,7 x 59,2 cm, grubość 9 mm. Pozostałe elementy serii to: cokół  (7,3x59,2 cm), oraz stopnice (ryflowana, prosta z noskiem i narożna z noskiem). Dzięki idealnie prostym krawędziom płytki można układać z minimalną fugą. Wszystkie elementy w kolekcji Lumber dostępne są w trzech atrakcyjnych kolorach: Ice Natural, Vestige Natural, Dark Natural. Płytki w 50 % wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu.
 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Coram Poland Sp. z o.o.Podobne artykuły
Dekoracje ścienne w kuchni

ściany i podłogi

Dekoracje ścienne w kuchni

Dekoracje ścienne wprowadzają do wnętrza nowoczesne akcenty, zmieniają proporcje pomieszczenia, a czasem... więcej...

Śnieżnobiała ochrona na lata - farba do PCV

ściany i podłogi

Śnieżnobiała ochrona na lata - farba do PCV

Żółknięcie białych okien, parapetów czy mebli ogrodowych wynika z narażenia ich na długotrwałe... więcej...

Szkło magnetyczne - piękne i funkcjonalne

ściany i podłogi

Szkło magnetyczne - piękne i funkcjonalne

Szkło jest w każdej kuchni. Ten szlachetny materiał jest bardzo elegancki, uniwersalny i ponadczasowy.... więcej...