konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

System gniazdek mobilnych

data aktualizacji: 05-09-2017, 08:50 – artykuł promocyjny

W większości domów, mieszkań czy biur w pewnym momencie pojawia się problem z niewystarczającą ilością gniazdek elektrycznych i sieci komputerowej lub nieprawidłowym ich rozmieszczeniem. Dotychczas rozwiązaniem tej sytuacji była konieczność przeprowadzenia kosztownego remontu, wiążącego się z kuciem ścian. Teraz dzięki Systemu mobilnych gniazdek Mainline możemy zapewnić sobie dostęp do gniazdka elektrycznego w dowolnym miejscu domu czy biura, unikając dokonywania prac modernizacji instalacji elektrycznej.

System gniazdek mobilnych

Mainline to sytem składający się ze specjalnie zaprojektowanych listew, w których umieszcza się przewód fazowy. Ta innowacyjna szyna zasilająca umożliwia łatwe i bezpieczne dodawanie, usuwanie lub przemieszczanie gniazd zasilania i gniazd sieci komputerowej na całej jej długości - wszędzie tam, gdzie są one potrzebne. Szyny te można instalować w każdym środowisku - na ścianach, listwach przypodłogowych, sufitach lub kanałach instalacyjnych w znacznie krótszym czasie w porównaniu do konwencjonalnych gniazd stałych.
 

System gniazd mobilnych MainlineSystem gniazd mobilnych Mainline
 

System Mainline umożliwia kształtowanie przestrzeni w dowolny sposób, stosownie do naszych potrzeb, gdyż gniazda nie są przypisane do konkretnego miejsca. Mobilność gniazd sprawia, że system ten można zastosować zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w pomieszczeniach użyteczności publicznej - szkołach, przedszkolach, salach konferencyjnych, szpitalach, warsztatach.

System gniazd mobilnych Mainline

System gniazd mobilnych Mainline

System gniazd mobilnych Mainline

Kolejną zaletą tego nowatorskiego systemu rozprowadzania energii elektrycznej jest bezpieczeństwo. W listwach, z których składa się system Mainline, umieszczone są miedziane płaskowniki. Przewód fazowy usytuowany jest w najwyższym punkcie szyny, co ogranicza dostęp przedmiotów obcych lub wścibskich palców, zapewniając tym samym ochronę przed zwarciem lub porażeniem prądem.

Mainline to także pierwsze na świecie ruchome gniazdo sieci komputerowej, które daje użytkownikom jeszcze większą elastyczność. Stanowi ono rozwiązanie problemu z przepustowością punktów dostępu do sieci komputerowej.

Gniazda sieci komputerowej Premium firmy Mainline umożliwiają przenoszenie punktów dostępu do sieci wzdłuż szyny zasilającej Mainline, co zapewnia najlepszy możliwy zasięg w dowolnym miejscu w domu lub pracy.

W celu skonfigurowania sieci należy użyć co najmniej dwóch gniazd/switchy sieci komputerowej Premium. Jedno potrzebne jest do podłączenia do routera a drugie do urządzenia. Każde gniazdo sieci komputerowej ethernet firmy Mainline jest tak naprawdę czteroportowym switchem. Komunikacja pomiędzy gniazdami odbywa się z wykorzystaniem technologii Power Ethernet. Transmisja sygnału ethernet jest realizowana z wykorzystaniem sieci elektrycznej.

System Mainline został opracowany w 2002 roku i od tego czasu nie została zgłoszona ani jedna usterka. Mainline spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa obowiązujące w krajach, w których jest dystrybuowany.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Prince sp. z o.o.Podobne artykuły
Rury wodociągowe - zagrożenie dla naszego zdrowia

instalacje w kuchni

Rury wodociągowe - zagrożenie dla naszego zdrowia

Bardzo powszechnym zjawiskiem jest występowanie żelaza w wodzie płynącej rurami wodociągowymi w całym... więcej...

Filtry dzbankowe sposobem na zawsze czystą wodę kranową

instalacje w kuchni

Filtry dzbankowe sposobem na zawsze czystą wodę kranową

Polacy coraz większą wagę przywiązują do jakości wody, jaką piją. Są świadomi jej wpływu nie tylko... więcej...

Gniazda elektryczne w kuchni

instalacje w kuchni

Gniazda elektryczne w kuchni

W każdym domu mieszkalnym niezbędna jest obecnie instalacja elektryczna. Zakończeniem przewodów... więcej...